Czym jest Dorożkarnia

Na początku głównymi odbiorcami naszych działań były dzieci i młodzież. Obecnie są to również dorośli. Instruktorzy prowadzący zajęcia artystyczne w Dorożkarni to animatorzy, artyści, osoby z pasją. Są oni w stanie zbudować wokół siebie grupę ludzi i zachęcić ich do ciężkiej pracy.Nasze wartości to dbałość o jakość więzi między ludźmi w relacjach i w społeczności oraz szacunek dla różnorodności.Nasze wartości to dbałość o jakość więzi między ludźmi w relacjach i w społeczności oraz szacunek dla różnorodności.Od początku głównymi odbiorcami naszych działań były dzieci i młodzież. Od początku głównymi odbiorcami naszych działań były dzieci i młodzież Dzięki dbałości o jakość więzi między osobami uczestniczącymi w zajęciach a osobami prowadzącymi zajęcia oraz partnerskim relacjom podczas zajęć – grupa ludzi uczestniczących w zajęciach jest stabilna. Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc wszystkim grupom realizować się oraz spełniać artystyczne marzenia.

 

Dorożkarnia nieustannie się rozwija. W 1998 r. w zajęciach i warsztatach uczestniczyło 150 dzieci i młodzieży, a w roku 2018 jest to około 750 osób.

 

Na poddaszu odbywają się zajęcia plastyczne, ceramiczne, filmowe, multimedialne oraz znajduje się Punkt biblioteczny. Schody w dół prowadzą do pomieszczeń, w których znajduje się studio nagrań i sala taneczna, sala kameralna oraz sala spotkań. Na parterze znajduje się „wymienialnia” książek, pracownia wokalna oraz sala widowiskowa. Tuż obok działa korytarzowa galeria, w której swoje prace prezentują twórcy w każdym wieku. Przed budynkiem znajduje się plac zabaw dla najmłodszych.

W chwili obecnej DK Dorożkarnia dysponuje wysokiej jakości wyposażeniem, oświetleniem i nagłośnieniem sali widowiskowej oraz wyposażeniem specjalistycznym studia nagrań i pracowni filmowej i grafiki komputerowej.