Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

ART MOKOTÓW

9 lutego | 18:00 - 19:00

Darmowy
artmokotow-baner-02-2018

Widowisko artystyczne przygotowane przez mokotowskie instytucje kultury: Dorożkarnię, Dom Kultury KADR, Służewski Dom Kultury, Centrum Łowicka i MDK MOKOTÓW.

W tym roku widowisko oparte jest na spektaklu PODRÓŻE ALICJI.

Wystąpią:

Chór Kameleon Dzielnicy Mokotów

Tworzą go mieszkańcy Warszawy, a w szczególności Mokotowa, Polacy i obcokrajowcy, od gimnazjalistów przez studentów po osoby pracujące. Chór występuje na scenach w kraju i za granicą. Z orkiestrą Sinfonia Viva nagrał pieśni i piosenki związane z dzielnicą, które ukazały się na jubileuszowej płycie Jest muzyka na Mokotowie.

Prowadzący: Katarzyna Maria Boniecka – dyrygent, Anna Waligóra-Tarnowska – drugi dyrygent i korepetytor.

 

DECYBELE  Zespół Wokalny

Zespół istnieje od 2010 roku. Tworzy go 15 dziewczyn w wieku 12-21 lat, które śpiewają w trudnych 4,5,6-głosowych aranżacjach wokalnych. Pracują nad spektaklami muzycznymi pisanymi specjalnie dla nich. W repertuarze mają również covery muzyki rozrywkowej.

Prowadzący: Agnieszka Piotrowska-Hajduk – kompozytorka, wokalistka, Piotr Hajduk – kompozytor, aranżer, Karolina Korczak – tancerka, choreograf.

 

FLY HIGH BREAK DANCE SCHOOL

Istnieje od 2010. Na zajęcia przyjść może nawet sześciolatek, by od podstaw uczyć się break dance i akrobatyki, rozwijać siłę i sprawność fizyczną oraz pewność siebie. Grupa ma też swoje tradycje: razem spędzają święta, organizują zbiórki karmy dla zwierząt i jeżdżą do schroniska.

Prowadzący: Paweł Marczuk – tancerz, aktor.

 

HIP-HOP AKADEMIA

To nowatorski projekt stworzony we współpracy grupy tanecznej Sonic Dance oraz wytwórni muzycznej Wielkie Joł.

Prowadzący:  Jan Władoń – tancerz, choreograf.

 

Pracownia BEATBOXU

Jak robić muzykę bez instrumentów? W tej pracowni można nauczyć się różnych form  rytmicznego  tworzenia dźwięków – perkusji, linii basowej, głosów zwierząt scratchy za pomocą narządów mowy – ust, języka, krtani, gardła czy przepony.

Prowadzący: Piotr Jarosz.

 

Grupa Musicalowa ORFEUSZ

Wyjątkowy projekt dla dzieci i młodzieży od 6 – 15 lat, które podczas zajęć aktorskich, tanecznych i wokalnych przygotowują oryginalne, autorskie spektakle sceniczne. Dotychczas wystawione zostały: Legenda służewska, Orfeusz i Eurydyka, Kraina niczyja.

Prowadzący: Maria Szreder – kompozytorka, autorka scenariuszy i tekstów, pedagog, Juliusz Dzienkiewicz – aktor i reżyser, Mirosław Woźniak – tancerz i choreograf, Justyna Sprawka – wokalistka estradowa i pedagog.

 

Grupa śpiewu tradycyjnego ŚPIEWANIE PO STAREMU

Skupia kobiety, które wspólnie śpiewają dawne pieśni wiejskie – obrzędowe i nie tylko – z różnych regionów Polski i Ukrainy.

Prowadząca:  Jagna Knittel – etnolożka i badaczka tradycji muzycznych z Polesia.

 

Orkiestra elektroniczna LABORATORIUM DŹWIĘKU

Unikalny zespół, który wykonuje utwory muzyki poważnej i filmowej z podziałem na głosy orkiestrowe, wykorzystując do tego popularne keyboardy. Orkiestrę tworzy grupa młodych miłośników muzyki.

Prowadzący: Marek Żurawski – muzyk i kompozytor.

 

PRACOWNIA WOKALNA

W pracowni swój warsztat szlifują młodzi wokaliści. Nie każdy z nich marzy, by zostać wielkim artystą, ale wszyscy pracują nad rozwojem swojej wyobraźni muzycznej, uczą się technik śpiewu, interpretacji, pracy z mikrofonem i ruchu scenicznego. Swoje umiejętności sprawdzają na koncertach, konkursach i festiwalach.

Prowadzący: Adam Bień – wokalista, muzyk, kompozytor.

 

Pracownia Taneczna MUSICAL

Musical jako forma teatralna łączy w sobie taniec, muzykę i aktorstwo.  I tego właśnie dzieci i młodzież w wieku 10 – 14 lat uczą się na zajęciach. Poznają techniki tańca jazzowego, modern jazz, street jazz, rozwijają wyobraźnię i kreatywność, pracują nad koordynacją i poczuciem rytmu.

Prowadząca: Paulina Jóźwicka-Krawczyk – tancerka, choreograf.

 

Royal Dance Studio

Studio skupia dzieci, młodzież i dorosłych, którzy trenują taniec towarzyski. Tancerze dążą do mistrzostwa sportowego i wysokiego kunsztu artystycznego.

Prowadzący: Bartłomiej Szarżanowicz – trener sportowego tańca towarzyskiego.

 

Studio Tańca JAZZ

By poznawać i rozwijać techniki tańca jazzowego: musical, lyrical, modern nie trzeba mieć szczególnych zdolności. Na początek wystarczy chęć do pracy, upodobanie do zajęć w grupie i zaangażowanie. Studio zaprezentowało swoje choreografie w widowisku plenerowym Podróże Alicji zrealizowanym we współpracy z teatrami tańca Jazz i Test.

Prowadzący: Izabella Borkowska – choreograf, Dariusz Sikorski – aktor, reżyser.

 

Teatr Tańca AFERA

Teatr tworzą dziewczęta między 11 a 17 rokiem życia. Pracują w technice baletu współczesnego, contempolary, contact.  Grupa jest laureatem festiwali tanecznych i teatralnych w kraju, swoje spektakle z sukcesami prezentuje też na scenach Europy.

Prowadząca: Magdalena Golla.

 

Teatr FIAKIER

Powstał w 2002 roku, jego absolwenci z powodzeniem kształcą się dalej w szkołach artystycznych. Obecnie zespół tworzą nastolatki, które uczą się warsztatu aktorskiego, rozwijają umiejętności pracy zespołowej i poznają zasady mowy scenicznej. Fiakier jest laureatem konkursów i festiwali teatralnych w kraju.

Prowadzi: Stanisław Dembski – aktor, reżyser.

 

Teatr Tańca JAZZ

Grupę tworzy młodzież w wieku od lat 17, której pasją jest taniec jazzowy we wszystkich jego odmianach, od musicalu, lyrical po modern i contemporary jazz. We współpracy z Teatrem Tańca TEST zespół zrealizował projekt Razem więcej, którego efektem był plenerowy spektakl Podróże Alicji.

Prowadzący: Izabella Borkowska – choreograf, Dariusz Sikorski – aktor, reżyser.

 

Teatr Tańca TEST

Powstał w 2005 r. W repertuarze zespół ma 10 spektakli, w tym również duże widowiska plenerowe. W choreografiach wykorzystują różne style tańca: jazzowy, współczesny, białoruski, afrykański.  Na festiwalach w kraju i za granicą zdobyli już kilkanaście nagród i wyróżnień.

Prowadzący: Izabella Borkowska – choreograf, Dariusz Sikorski – aktor, reżyser.

 

Zespół Wokalny SŁUŻEWIANKI

Działa od 2015 roku w ramach projektu Młodzi 50+. Skupia osoby, które zakończyły aktywność zawodową i mają czas na swoją pasję – śpiewanie. W  repertuarze znajdują się covery lat 60 i 70. Zespół występuje na  imprezach dzielnicowych,  zdobywa nagrody na przeglądach wokalnych seniorów.

Prowadzące: Izabela Trzeciecka – koordynator artystyczny zespołu, Krystyna Kowalska-Wojucka – przygotowanie do występu.

 

Bartosz Figurski – reżyser widowiska ART. MOKOTÓW 2018. Na swoim koncie ma role w kilkudziesięciu spektaklach i występy na najważniejszych polskich scenach rozrywkowych i musicalowych. Tańczył m.in. u Romana Polańskiego, Krystyny Jandy, Jana Peszka i Moniki Strzępki, współpracował  też z cenionymi krajowymi i zagranicznymi choreografami. Na stałe można go oglądać na scenie warszawskiego Teatru Tańca Zawirowania.

 

ART MOKOTÓW – PODRÓŻE ALICJI

Stylizowane na Co Alicja zobaczyła po drugiej stronie lustra, autor Lewis Carroll.

Reżyseria, adaptacja na podstawie spektaklu Podróże Alicji: Bartosz Figurski.

Autorzy wersji oryginalnej:

Scenariusz i choreografia: Izabella Borkowska, stylizacja: Aleksandra Olszewska, reżyseria i scenografia: Darek Sikorski.

 

Mała ALICJA dorosła i jest tym lekko sfrustrowana. Stała się ALICJĄ LIDELL. Dziewczyną/Kobietą, która szuka swojego miejsca na ziemi i zadaje mnóstwo pytań. Ciasno jej w swojej codzienności. Zmęczona obowiązkami, pracą, rutyną i nieszczęśliwa młodzieńczą frustracją, postanawia znaleźć swoje miejsce na ziemi. Szuka zatem swojego WONDERLAND.

ALICJA boi się wyruszyć sama. Zwołuje ekipę PRZYJACIÓŁ i z nimi rusza na poszukiwanie CZARYTORIUM. Po drodze wplątuję się w różne przygody, które pozwalają ALICJI na przemyślenie sensu swojej wędrówki. PODRÓŻ obnaża powierzchowność szukania i pytań o przyszłość.  PODRÓŻ wyznacza nasze miejsce na Ziemi i odkrywa nasze prawdziwe JA.

Do ALICJI, bogatszej o doświadczenia PODRÓŻY, dociera, że nasz upragniony WONDERLAND jest tam, gdzie my go sami stworzymy. Nasza KRAINA CZARÓW jest tam gdzie akurat jesteśmy. I gdzie są ci, z którymi chcemy być! Każdy może stworzyć swój WONDERLAND! ALICJA staje się KRÓLOWĄ swojej własnej KRAINY CZARÓW i może zarządzać nią (sobą) jak zechce.


Reżyseria i adaptacja: Bartosz Figurski.

Obowiązują zaproszenia.

Szczegóły

Data:
9 lutego
Czas:
18:00 - 19:00
Koszt:
Darmowy

Organizator

Dorożkarnia

Miejsce

Dom Kultury Kadr
ul. Gintrowskiego 32
Warszawa,
+ Google Map

Możliwość komentowania jest wyłączona.