Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

LEPIENIE SIEKIEREK

29 czerwca - 1 lipca

Darmowy

Rok 2018 to czas szczególny dla historii naszego kraju – świętujemy 100 lat niepodległości. W samej Warszawie znajdziemy mnóstwo interesujących wydarzeń, koncertów, spektakli, konkursów, w których warto wziąć udział. Dorożkarnia też ma propozycję, szczególnie dla mieszkańców naszego osiedla. Wszystkich, niezależnie od wieku, zapraszamy do udziału w projekcie „Ulica Polska, Siekierki”. Jego autorem jest Marek Sztark – menadżer kultury i animator społeczny. Kulturą zajmuje się od wielu lat i nie sposób wymienić wszystkich działań, które zrealizował. Nie można jednak nie wspomnieć, że był współzałożycielem i aktorem Teatru Kana. W roku 2016 był pełnomocnikiem prezydenta Wrocławia ds. Europejskiej Stolicy Kultury na Dolnym Śląsku.

Ale do rzeczy! W czasie wakacji, w konkretnych terminach na ulicach: Polskiej, Daktylowej, Rodzynkowej i Siekierkowskiej stanie nasza plenerowa pracownia ceramiczna. Będziemy w niej lepić domy i obiekty te,  które teraz stoją na Siekierkach. Każdy właściciel może ulepić swój dom, ale przecież pracownia w plenerze będzie otwarta, a obiektów jest dużo, więc pomoc siekierczan mieszkających w nowych blokach jest konieczna. Pieczę będzie trzymał Janusz Żabowski – instruktor ceramiki, a w pracę włączą się także uczestnicy międzynarodowych warsztatów ceramicznych z ASP ze Lwowa i Mińska Białoruskiego.

Drodzy Mieszkańcy, gliniane domy i mapa Siekierek nie powstaną bez Waszego udziału. Dlatego prosimy, w swoich wakacyjnych planach uwzględnijcie udział w projekcie. Będziemy na Was czekać w terminach:

29 czerwca – 1 lipca 2018 na ulicy Polskiej – ulepimy domy i obiekty z okolic ul. Polskiej, Gościniec, Kątnej i Ananasowej.

06-08 lipca 2018 na ulicy Daktylowej – ulepimy domy i obiekty z ul. Daktylowej, Cytrynowej i Figowej.

20-22 lipca 2018 na ulicy Rodzynkowej – ulepimy domy i  obiekty z ul. Rodzynkowej, Bartyckiej i Ku Wiśle.

8-10 sierpnia 2018 na ulicy Siekierkowskiej – ulepimy domy i obiekty z okolic ul. Siekierkowskiej, Bartyckiej i Nadrzecznej.

A kiedy domy już powstaną, przyjdzie czas na ich wysuszenie i wypalenie w piecu oraz wielki finał odtworzenia mapy Siekierek (to już w październiku).

Musimy zaplanować wspólne lepienie, dlatego dajcie nam znać (osobiście lub mailem), na których ulicach będziecie. Będzie nam bardzo miło jeśli to Wy zostaniecie gospodarzami ulic. Listy chętnych już tworzymy.

Szczegóły

Start:
29 czerwca
Koniec:
1 lipca
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:

Organizator

Dorożkarnia

Miejsce

Siekierki
Warszawa, + Google Map

Możliwość komentowania jest wyłączona.