FESTIWAL ARTYSTYCZNY DZIECI I MŁODZIEŻY MOKOTOWA

FESTIWAL ARTYSTYCZNY DZIECI I MŁODZIEŻY MOKOTOWA

realizowany jest przez mokotowskie placówki kultury: Bibliotekę Publiczną, Dorożkarnię, Dom Kultury Kadr, Służewski Dom Kultury, Centrum Łowicka i Młodzieżowy Dom Kultury. Organizowane są konkursy: literacki – opowiadanie futurystyczne, teatralny, plastyczny, recytatorski, taneczny, filmowy, muzyczny – wokalny dla solistów, muzyczny – konkurs chórów, muzyczny – gitarowy, fotograficzny, plastyczny dla przedszkolaków oraz literacki – list o Mokotowie.

Tutaj znajdziesz regulaminy wszystkich konkursów.

Dorożkarnia realizuje konkursy: filmowy (koordynator  Mateusz Ciągło) i taneczny (koordynatorka Paulina Jóźwicka).


13. Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa 2017 r.

Konkurs filmowy

Warsztaty filmowe dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
W programie m.in.: „domowe” sposoby na polepszenie jakości naszych nagrań, najczęściej popełniane błędy przy tworzeniu filmu, wykorzystanie naturalnego światła na planie, korzystanie z legalnych zasobów internetowych (muzyka, ujęcia video, efekty specjalne), przykłady krótkich filmów dokumentalnych.
Uczestnicy będą pracować na sprzęcie: Sony, Canon, GoPro, Dedolight, Atomos.
Mateusz Ciągło – fotograf, operator, animator, realizator materiałów filmowych w Dorożkarni,
Robert Piskórz – operator, montażysta.

_MG_5702

_MG_5706_MG_5710_MG_5723_MG_5744

Regulamin konkursu filmowego

Film wykonany przez uczestników warsztatów:

 

Nagrodę w konkursie filmowym otrzymała Olga Dyjak, uczennica XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego za film Przedsionek.

Konkurs taneczny

Warsztaty taneczne dla nauczycieli, instruktorów, pedagogów prowadzących formy taneczne w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

26 lutego 2017r. (niedziela), godz. 10.00 – 14.00

Warsztaty odbędą się w dwóch częściach: technika taneczna – hip-hop oraz kompozycja choreografii scenicznej.

Prowadzący:

Bartosz Figurski – tancerz, choreograf, aktor, na stałe związany z Teatrem Tańca Zawirowania, Teatrem Muzycznym Roma oraz projektem artystycznym Pożar w Burdelu.

Agnieszka Jaśkowska – tancerka, aktorka, instruktor tańca, członkini grupy hip-hopowej Co jest Crew, wielokrotna mistrzyni Polski w hip-hopie, uczestniczka międzynarodowych konkursów we Francji, Japoni, Stanach Zjednoczonych. W pracy łączy hip-hop, taniec współczesny i aktorstwo.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy: tel. 22 841 91 22, e-mail: biuro@dorozkarnia.pl

Regulamin konkursu tanecznego

JURY 2017:

bartek.jpg

_MAR8672Jakub-Krawczyk-4

 

 

 

 

 

JURY w składzie: Bartosz Figurski, Łukasz Konopka i Jakub Krawczyk nagrodziło:

Kategoria – klasy 1-3

  1. FANTAZJA – Razem w przyszłość
  2. BUZIAKI – Nie bój się chcieć

Kategoria – klasy 4-6

  1. ZESPÓŁ OPP 70 – Odjazd
  2. FANTAZJA – Czułość serca
  3. BUZIAKI – Sofia

Kategoria – gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne

  1. Natalia Paszkowska – Ptak
  2. Zuzanna Bujalska/Kaja Żebrowska – Euforia
  3. Zuzanna Bujalska – Moje myśli

_MG_1935

_MG_1951

_MG_1972

_MG_1990

_MG_1995

_MG_2016

_MG_2023

_MG_2033

 

 

 

_MG_2059

_MG_2102

_MG_2118

_MG_2142

_MG_2124

_MG_2148

_MG_2114

 

 

 

 

 

 


RELACJA  2016:

Konkurs taneczny:

Jury: Bartek Figurski, Jakub Krawczyk, Paweł Michno.

Nagrodzeni: FANTAZJA ze Szkoły Podstawowej nr 33, BUZIAKI ze Szkoły Podstawowej nr 191, OPP 70 Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 70, BARCELONKI ze Szkoły Podstawowej nr 307, Teatr Muzyczny z Gimnazjum nr 2, DWOJE z Liceum Ogólnokształcącego  im. J. Kochanowskiego i Anna Szymanowska z Liceum Ogólnokształcącego  im. J. Kochanowskiego.


fot. Mateusz Ciągło

konkurs-taneczny_mokotow-5konkurs-taneczny_mokotow-6konkurs-taneczny_mokotow-10konkurs-taneczny_mokotow-14konkurs-taneczny_mokotow-17konkurs-taneczny_mokotow-22konkurs-taneczny_mokotow-31konkurs-taneczny_mokotow-37konkurs-taneczny_mokotow-42konkurs-taneczny_mokotow-54konkurs-taneczny_mokotow-55konkurs-taneczny_mokotow-62

 

 

 

 



Konkurs filmowy

Warsztaty filmowe dla uczestników konkursu:

01 02 03 04 05 06

 

 

 

 

I Nagroda Kajetan Kasprowicz z XXVIII L.O. im. Jana Kochanowskiego za film SVRD/HORIZON

 

II Nagroda Jan Chełstowski za film HISTORIA PEWNEGO KSIĘŻYCA.

 

Wyróżnienie Pola Wiśniewska za film CZY JESTEŚ SZCZĘŚLIWY?