PlastykaFabryka Wyobraźni – Pracownia Plastyczna (8-12 lat)

prowadzi: Katarzyna Krasowska – plastyk, grafik, pedagog
piątki, godz. 17.00 – 18.30
cena: 25 zł jednorazowo, 90 zł miesięcznie, 240 zł kwartalnie lub 360 zł semestralnie

 

zapisz się kafel (2)Na zajęciach dzieci poznają różne techniki rysunkowe i malarskie, nauczą się posługiwania rozmaitymi narzędziami i materiałami wykorzystywanymi w tych dziedzinach sztuki. Zajęcia mają na celu rozpalenie pasji rysowania i malowania poprzez ciekawe ćwiczenia oraz doskonalenie warsztatu. Zapoznają się ze klasycznymi technikami rysunkowymi i malarskimi, takimi jak: pastel sucha, lawowanie, piórko i tusz, węgiel rysunkowy, akwarela, tempera, akryl itp. Będą miały możliwość rysowania i malowania na różnych podłożach rysunkowych i malarskich, czasem nietypowych, dających możliwość eksperymentowania, a także klasycznych, jak np. płótno czy papier.

youtube-play-button


Rysowisko – kurs dla początkujących i średniozaawansowanych (od lat 11)

 
prowadzi: Katarzyna Krasowska – plastyk, grafik, pedagog
soboty, 2 x w miesiącu, godz. 10.00 – 12.00

cena: 200 zł/20 godz. zajęć

 

zapisz się kafel (2)Rysowanie to umiejętność, której może nauczyć się każdy. Kurs składa się z ćwiczeń praktycznych popartych wiedzą teoretyczną. Ćwiczenia mają na celu naukę podstawowych technik rysunkowych i sposobów ich wykorzystania w praktyce.

W programie m.in.: zasady rysowania brył na płaszczyźnie, tworzenie światłocieni w różnych technikach rysunkowych, faktura i sposoby na jej przedstawienie na płaszczyźnie, rysowanie pejzaży, proporcje i elementy ciała człowieka.

 


STRUKTURY – Pracownia Malarstwa i Technik Graficznych (11-14 lat)

prowadzi: Katarzyna Krasowska – plastyk, grafik, pedagog

wtorki, godz. 18.30 – 20.00
cena: 90 zł miesięcznie, 240 zł kwartalnie lub 360 zł semestralnie

 

zapisz się kafel (2) Zajęcia dla tych, którzy chcą rozwijać zamiłowania plastyczne próbując rozmaitych technik rysunkowych.

Podczas ćwiczeń uczestnicy użyją odpowiednich materiałów i narzędzi: tuszy, węgli, ołówków, pędzli, stalówek, cienkopisów, flamastrów, pisaków, ale także akwareli, pasteli, kredek i patyków. Poznają zasady rysowania brył, zastosowania światłocienia w prostych martwych naturach, podstaw rysunku architektonicznego oraz jak wykorzystywać farbę i tusz, by oddać formy, światło, cienie i tony. Uczyć się będą tworzenia prac tradycyjnymi technikami rysunkowymi, technik graficznych z wykorzystaniem powielania, nie zabraknie też eksperymentów.