o konkursie

Konstruowanie szopek to bardzo piękny i bardzo stary zwyczaj świąteczny, starszy nawet niż strojenie choinki! Jest to także najstarszy konkurs organizowany przez Dorożkarnię, organizowany przez nas od ponad 10 lat.
Jednak dopiero po raz drugi konkurs odbywa się w nowej formule konstruowania szopek przez całe rodziny. Pragniemy, aby ten stary zwyczaj wykonywania szopek na najpiękniejsze święta w roku, był nadal żywy.
Zapraszamy wszystkie rodziny z Warszawy, okolic i całego Mazowsza do wykonania swojej szopki i przywiezienia jej do Dorożkarni w dniu 15 stycznia 2011 roku (sobota). O godz.17.00 odbędzie się wernisaż połączony z konkursem na najpiękniejszą rodzinną szopkę bożonarodzeniową i uroczystością wręczenia nagród. Pragniemy, aby ten stary zwyczaj wykonywania szopek, był nadal żywy i aby wspólna praca nad budową domku Świętej Rodziny połączyła Wasze rodziny jeszcze mocniej w oczekiwaniu na najpiękniejsze święta w roku, na Boże Narodzenie.

Mamy nadzieję, że wykonanie szopki da wam wiele radości, a możliwość przywiezienia jej do nas po świętach, pozwoli Wam nacieszyć się jej widokiem w czasie świąt.