anioły

Uroczystość wręczenia nagród oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w Dorożkarni w dniu 31. marca 2O12 roku (sobota) o godzinie 13.OO

Ogólnopolski konkurs na anioła jest organizowany przez Dorożkarnię od 2001 roku. Prace na konkurs mogą wykonać dzieci i młodzież w wieku 4 - 16 lat. Do konkursu można złożyć kolaże, rzeźby, płaskorzeźby wykonane w dowolnej technice plastycznej z dowolnych materiałów (papier, masa solna, plastelina, drewno, gips, glina i inne), rysunki oraz prace malarskie. Zapraszamy do wzięcia udziału pracownie plastyczne z ośrodków kultury, szkół podstawowych, gimnazjów, zapraszamy także przedszkolaków oraz wszystkie dzieci, które lubią malować i rysować.

Na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ANIOŁ 2011/2012 nadesłano 966 prac z 11 przedszkoli, 7 zespołów szkół, 37 szkół podstawowych, 7 gimnazjów, 27 ośrodków kultury, klubów, pracowni oraz placówek pozaszkolnych, 4 ośrodków specjalnych i indywidualnie od 27 osób z całej Polski. Opieką artystyczną młodych artystów objęło 108 instruktorów i nauczycieli. Jury w składzie: Zofia Bisiak – historyk sztuki, specjalista w dziedzinie ART BRUT, Małgorzata Rittersschild – artysta malarz oraz Dorota Więckiewicz – artysta grafik, przyznało 12 nagród oraz 23 wyróżnienia. Jury wybrało 136 innych prac spośród nadesłanych na konkurs oraz przyznało dwa wyróżnienia opiekunom: P. Annie Świcy z Biłgoraja (MDK Biłgoraj) i Panu Lechowi Jakubowskiemu z Gorzowa Wielkopolskiego, który przysłał prace z trzech ośrodków: PUNKT PRZEDSZKOLNY DZIECIĘCY RAJ , STOWARZYSZENIE EDUKACYJNE RAZEM, SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA STOWARZYSZENIA EDUKACYJNEGO,KLUB U SZEFA - PRACOWNIA PLASTYCZNA.

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY >>>
DOROŻKARNIA
Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży.
Warszawa 00-709, ul. Siekierkowska 28
tel.022 841 91 22, fax.:022 841 91 22,
www.dorozkarnia.pl
e-mail: biuro@dorozkarnia.pl,

DOJAZD autobusami linii nr 108 i 167 (przystanek Łososiowa).

opiekun konkursu KATARZYNA KRASOWSKA
e-mail:katarzyna@dorozkarnia.pl