Pracownicy – pedagog ulicy 

a_antolakAleksandra Antolak

animator, pedagog ulicy

Prowadzi Klub Zielone Wzgórze zajęcia – opiekuńczo – wychowawcze skierowane do dzieci i młodzieży z Siekierek. W 2004 roku uzyskała kwalifikacje pedagoga ulicy i od tego czasu jeszcze aktywniej pracuje przy organizacji i realizacji większości projektów społeczno-artystycznych Dorożkarni. Prowadziła działania w ramach: Korzeni, Mostu Siekierkowskiego – pomostu kulturowego, Fair Play oraz Wskocz na Prostą. Jest autorką projektu Siekieraut- Moje miejsce, moja przestrzeń, aktywizującego miejscowe dzieci i młodzież w takich dziedzinach jak: fotografia, architektura, plastyka. Była uczestnikiem projektów międzynarodowych, współpracowała z partnerami  m. im. z Francji, Niemiec, Anglii.

Ma na swoim koncie współpracę z Grupą Animacji Pedagogiki Społecznej Praga Płn. i jej liderem Tomkiem Szczepańskim, realizując wspólne działania na Pradze i na Siekierkach (m. in. warsztaty tańca Capoeira, wystawę Inne spojrzenie, akcję charytatywną – Pierwsza internetowa aukcja sztuki współczesnej). Koordynuje akcje: Letni i Zimowy Sztukmix- warsztaty artystyczne dla dzieci w ramach akcji „Lato w mieście” i „Zima w mieście”.

Wspólnie z Magdaleną Penczonek prowadzi zajęcia plastyczne w PUCHATKACH, ze Stanisławem Dembskim grupę teatralną ZACZAROWANE KOŁO, a także Teatr Dziecięcy START. W pracy teatralnej wyznaje zasadę, że na początku drogi artystycznej dzieci mają się przede wszystkim bawić teatrem.
Jest autorką projektu Bookmejkerzy finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, projektu od dzieci dla dzieci, którego efektem jest audiobook z bajkami różnych narodowości.

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej (kierunek-pedagogika resocjalizacyjna). Jej pasją są podróże i wspinanie.