PlastykaKolorama – Pracownia Plastyczna (7-8 lat)

prowadzi: Magdalena Penczonek – plastyk,  pedagog
wtorki, godz. 16.30-17.30
cena: 80 zł miesięcznie, 210 zł kwartalnie lub 320 zł semestralnie

 

zapisz się kafel (2)Zajęcia prowadzone są w oparciu o różne techniki artystyczne  i zabawy twórcze pobudzające kreatywność. Swobodna formuła zajęć sprzyja spontanicznej autokreacji dziecka, kształceniu wrażliwości plastycznej.
Materiały wykorzystywane w pracowni to: kredki ołówkowe, pastele tłuste i suche, kredki świecowe, akwarelowe, węgiel, flamastry, farby akwarelowe, plakatowe i inne.
W myśl zasady – sztuka staje się zabawą, eksperymentem  i nowym doświadczeniem – Koloramą uczestnicy spróbują m.in.: rysunku, malarstwa, wydrapywanki, malowania na szkle, malowania na substancjach oleistych, technik graficznych typu – linoryt, collage, mozaiki, technik łączonych.


Fabryka Wyobraźni – Pracownia Plastyczna (8-12 lat)

prowadzi: Katarzyna Krasowska – plastyk, grafik, pedagog
piątki, godz. 17.00 – 18.30
cena: 25 zł jednorazowo, 90 zł miesięcznie, 240 zł kwartalnie lub 360 zł semestralnie

 

zapisz się kafel (2)

Na zajęciach dzieci poznają różne techniki rysunkowe i malarskie, nauczą się posługiwania rozmaitymi narzędziami i materiałami wykorzystywanymi w tych dziedzinach sztuki. Zajęcia mają na celu rozpalenie pasji rysowania i malowania poprzez ciekawe ćwiczenia oraz doskonalenie warsztatu. Zapoznają się ze klasycznymi technikami rysunkowymi i malarskimi, takimi jak: pastel sucha, lawowanie, piórko i tusz, węgiel rysunkowy, akwarela, tempera, akryl itp. Będą miały możliwość rysowania i malowania na różnych podłożach rysunkowych i malarskich, czasem nietypowych, dających możliwość eksperymentowania, a także klasycznych, jak np. płótno czy papier.

youtube-play-button


Rysowisko – kurs dla początkujących i średniozaawansowanych (od lat 11)

 
prowadzi: Katarzyna Krasowska – plastyk, grafik, pedagog
soboty, 2 x w miesiącu, godz. 9.45 – 11.45  terminy zajęć: 17 i 24 marca, 7 i 14 kwietnia, 19 i 26 maja, 2 i 16 czerwca 2018.

cena: 200 zł

 

zapisz się kafel (2)Tematyka zajęć:

1. Zasady rysowania brył na płaszczyźnir. Formy podstawowe, odległości i proporcje na przykładzie martwej natury cd.

2. Zasady tworzenia światłocienia w różnych technikach rysunkowych; możliwości narzędzi rysunkowych – cd.

3. Faktura i sposoby na jej przedstawienie na płaszczyźnie z zastosowaniem konkretnych przedmiotów.

4. Rysowanie jasnym na ciemnym – doskonalenie techniki.

5. Rysowanie pejzaży.

6. Proporcje i elementy ciała człowieka.

7. Szybki szkic.

8. Zasady łączenia różnych technik rysunkowych.

9. Zabawy rysunkowe.

 


Wytwórnia – Pracownia Malarstwa i Rysunku (od lat 12)

prowadzi: Katarzyna Krasowska – plastyk, grafik, pedagog

wtorki, godz. 18.00 – 19.30
cena: 90 zł miesięcznie, 240 zł kwartalnie lub 360 zł semestralnie

zapisz się kafel (2)Na zajęciach uczestnicy poznają różne techniki rysunkowe i malarskie, nauczą się posługiwania rozmaitymi narzędziami i materiałami wykorzystywanymi w tych dziedzinach sztuki. Zajęcia mają na celu rozpalenie pasji rysowania i malowania poprzez ciekawe ćwiczenia oraz doskonalenie warsztatu. Zapoznają się z klasycznymi technikami rysunkowymi i malarskimi, takimi jak: pastel sucha, lawowanie, piórko i tusz, węgiel rysunkowy, akwarela, tempera, akryl itp. Będą miały możliwość rysowania i malowania na różnych podłożach rysunkowych i malarskich, czasem nietypowych, dających możliwość eksperymentowania, a także klasycznych, jak np. płótno czy papier. W ramach ćwiczeń rysunkowych i malarskich poznają zasady rysowania brył, zastosowania światłocienia w prostych martwych naturach, poznają podstawy rysunku architektonicznego, nauczą się wykorzystywać farbę, by oddać formy, światło, cienie i tony. Nauczą się zasad prawidłowego mieszania kolorów w celu uzyskania jak najlepszych efektów malarskich. Wszystkie ćwiczenia pomogą młodym ludziom rozwinąć kreatywność, umiejętność obserwowania, a jednocześnie będą miały na celu zachęcenie do niezależnego widzenia i myślenia oraz do rozwijania własnego stylu.