PlastykaKolorama – Pracownia Plastyczna (7-8 lat)

prowadzi: Magdalena Penczonek – plastyk,  pedagog
wtorki, godz. 16.30-17.30
cena: 80 zł miesięcznie, 210 zł kwartalnie lub 320 zł semestralnie

 

zapisz się kafel (2)Zajęcia prowadzone są w oparciu o różne techniki artystyczne  i zabawy twórcze pobudzające kreatywność. Swobodna formuła zajęć sprzyja spontanicznej autokreacji dziecka, kształceniu wrażliwości plastycznej.
Materiały wykorzystywane w pracowni to: kredki ołówkowe, pastele tłuste i suche, kredki świecowe, akwarelowe, węgiel, flamastry, farby akwarelowe, plakatowe i inne.
W myśl zasady – sztuka staje się zabawą, eksperymentem  i nowym doświadczeniem – Koloramą uczestnicy spróbują m.in.: rysunku, malarstwa, wydrapywanki, malowania na szkle, malowania na substancjach oleistych, technik graficznych typu – linoryt, collage, mozaiki, technik łączonych.


Fabryka Wyobraźni – Pracownia Plastyczna (8-12 lat)

prowadzi: Katarzyna Krasowska – plastyk, grafik, pedagog
piątki, godz. 17.00 – 18.30
cena: 25 zł jednorazowo, 90 zł miesięcznie, 240 zł kwartalnie lub 360 zł semestralnie

 

zapisz się kafel (2)

Na zajęciach dzieci poznają różne techniki rysunkowe i malarskie, nauczą się posługiwania rozmaitymi narzędziami i materiałami wykorzystywanymi w tych dziedzinach sztuki. Zajęcia mają na celu rozpalenie pasji rysowania i malowania poprzez ciekawe ćwiczenia oraz doskonalenie warsztatu. Zapoznają się ze klasycznymi technikami rysunkowymi i malarskimi, takimi jak: pastel sucha, lawowanie, piórko i tusz, węgiel rysunkowy, akwarela, tempera, akryl itp. Będą miały możliwość rysowania i malowania na różnych podłożach rysunkowych i malarskich, czasem nietypowych, dających możliwość eksperymentowania, a także klasycznych, jak np. płótno czy papier.

youtube-play-button


rysowisko-kurs
Rysowisko – kurs dla początkujących i średniozaawansowanych (od lat 11)

 
prowadzi: Katarzyna Krasowska – plastyk, grafik, pedagog
soboty, 2 x w miesiącu, godz. 9.45 – 11.45  terminy zajęć w 2017r.: 7 i 21 października, 4 i 18 listopada, 2 i 16 grudnia
cena:200 zł (20 godzin zajęć)

 

zapisz się kafel (2)

Chcesz narysować wszystko swobodnie, szybko i bez kompleksów, że nie potrafisz? A może chciałbyś nauczyć się rysunku, bo ta umiejętność będzie ci potrzebna na przyszłych egzaminach do szkoły? Wspaniale się składa – naukę rysunku możesz rozpocząć od tego kursu! Kurs został przygotowany z myślą o wszystkich osobach, które chcą uczyć się rysunku oraz dla tych, które już trochę potrafią rysować, ale chciałyby kształcić dalej swoje umiejętności w tej dziedzinie. Pokażemy ci jak w prosty i szybki sposób używać narzędzi i technik rysunkowych. Poprowadzimy cię przez sposoby radzenia sobie z najważniejszymi zagadnieniami w sztuce rysowania. Nauczymy cię posługiwania się  światłocieniem, budowania brył i świata trójwymiarowego na płaszczyźnie, a także damy ci możliwość wykonania ciekawych rysunków z wyobraźni oraz z natury. Pamiętaj o tym, że rysowanie jest umiejętnością, której każdy może się nauczyć!

Kurs składa się z ćwiczeń praktycznych popartych wiedzą teoretyczną. Ćwiczenia mają na celu także zaprezentowanie podstawowych technik rysunkowych i sposoby ich wykorzystania w praktyce. Dzięki temu będziesz mógł wybrać tę, która najbardziej ci odpowiada i w której czujesz się najlepiej. Będziemy ćwiczyć rysowanie z obserwacji, jak i z wyobraźni. Pokażemy ci w jaki sposób obudzić w sobie kreatywność i zmusić ją do konkretnych działań. Poznasz wiele narzędzi rysunkowych i nauczysz się nimi posługiwać. Kurs rysunku da ci solidne podstawy do nauki na kolejnym poziomie.

Kurs trwa 1 semestr. Grupa liczy od 6 do 12 osób.

Oto zagadnienia realizowane na kursie:

1.Zasady rysowania brył na płaszczyźnie. Formy podstawowe, odległości i proporcje.

2.Zasady tworzenia światłocienia w różnych technikach rysunkowych; możliwości narzędzi rysunkowych.

3.Rysowanie prostej martwej natury.

4.Faktura i sposoby na jej przedstawienie na płaszczyźnie.

5.Rysowanie jasnym na ciemnym.Technika białej kredki.

6.Pejzaż w rysunku.

7.Zwierzęta

8.Proporcje i elementy ciała człowieka.

9.Zasady rysowania postaci z kreskówek.

10.Zabawy rysunkowe.

 


Wytwórnia – Pracownia Malarstwa i Rysunku (od lat 12)

prowadzi: Katarzyna Krasowska – plastyk, grafik, pedagog

wtorki, godz. 18.00 – 19.30
cena: 90 zł miesięcznie, 240 zł kwartalnie lub 360 zł semestralnie

zapisz się kafel (2)Na zajęciach uczestnicy poznają różne techniki rysunkowe i malarskie, nauczą się posługiwania rozmaitymi narzędziami i materiałami wykorzystywanymi w tych dziedzinach sztuki. Zajęcia mają na celu rozpalenie pasji rysowania i malowania poprzez ciekawe ćwiczenia oraz doskonalenie warsztatu. Zapoznają się z klasycznymi technikami rysunkowymi i malarskimi, takimi jak: pastel sucha, lawowanie, piórko i tusz, węgiel rysunkowy, akwarela, tempera, akryl itp. Będą miały możliwość rysowania i malowania na różnych podłożach rysunkowych i malarskich, czasem nietypowych, dających możliwość eksperymentowania, a także klasycznych, jak np. płótno czy papier. W ramach ćwiczeń rysunkowych i malarskich poznają zasady rysowania brył, zastosowania światłocienia w prostych martwych naturach, poznają podstawy rysunku architektonicznego, nauczą się wykorzystywać farbę, by oddać formy, światło, cienie i tony. Nauczą się zasad prawidłowego mieszania kolorów w celu uzyskania jak najlepszych efektów malarskich. Wszystkie ćwiczenia pomogą młodym ludziom rozwinąć kreatywność, umiejętność obserwowania, a jednocześnie będą miały na celu zachęcenie do niezależnego widzenia i myślenia oraz do rozwijania własnego stylu.