Pracownicy – taniec

 


 i_borkowskaIzabella Borkowska

choreograf

W Dorożkarni prowadzi zajęcia ze wszystkich odmian tańca jazzowego z grupami TAKT, OLD DANCE, STEP oraz z Teatrem Tańca TEST. Wspólnie z Darkiem Sikorskim realizuje autorski projekt Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN.

Jej choreografie czterokrotnie były nagradzane na Global Education Festival w San Remo: Cabaret Club Kabaret 41 (I miejsce), Alegria Town Teatr Tańca TEST (I miejsce oraz Grand Prix, 2007), You Man Run On STEP (I miejsce oraz Grand Prix festiwalu 2010), Breathe of life TAKT (I miejsce 2013).

Jest laureatką nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach m. in.: New Prague Dance Festival, Milano Dance Competition, Lecco Danza, Dance World Cup. W 2009 r. otrzymała nagrodę dla Najlepszego Choreografa na Barcelona Dance Award.

Współpracuje z kutnowską Grupą Teatralną OD JUTRA i jej reżyserem Krzysztofem Ryzlakiem, z którym pracuje także podczas Letnich Spotkań Artystycznych. Współpracowała także z: Studio Metro przy Teatrze Buffo, Teatrem Muzycznym Gawęda, Studio Akcent, Teatrem Roma, Teatrem Na Woli, Teatrem Palladium, Teatrem Zawirowania.

Jest autorką choreografii do ponad 50 spektakli teatralnych i tanecznych. Współpracowała także z wieloma artystami: Cezarym Domagałą, Izabelą Cywińska, Jakubem Wocialem, Dariuszem Sikorskimi. Wielu jej wychowanków zostało zawodowymi tancerzami lub instruktorami tańca.

Ukończyła wydział tańca jazzowego Państwowego Studium Kulturalno-Oświatowego we Wrocławiu i kurs Zarząd Głównego TKKF. Posiada certyfikaty międzynarodowych warsztatów tanecznych. Jest międzynarodowym dyplomowanym instruktorem techniki Pilates.

 

W pracy instruktorskiej… uczę radości z tańca i ruchu, poszerzania własnej świadomości ciała. Zrozumienia piękna wynikającego i z tańca, i z ciągłej pracy nad sobą.

 

W swojej pracy lubię… ludzi, którzy przychodzą i chcą zrobić coś wyłącznie dla siebie, tworząc niezapomniane momenty życiowe i taneczne.

 

Moje fascynacje zawodowe, to… Nedrlands Dance Theatre, Jiri Kylian, Bob Fosse, Lester Horton.

 

www.izaborkowska.weebly.com

 

 


 

Paulina 3 (2)Paulina Jóźwicka

tancerka, choreograf

Absolwentka Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Opolskim.

Z tańcem związana od 26 lat. Od 14 lat prowadzi różnorodne zajęcia taneczne w całej Polsce: Warszawie, Kaliszu, Wrocławiu i Opolu.

Jako tancerka opolskiego zespołu Pech wielokrotnie uczestniczyła w Mistrzostwach Polski i Świata w Tańcu Nowoczesnym. Brała udział w polskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych i tanecznych w Warszawie, Krakowie, Rzymie, Moskwie, Bułgarii, Ukrainie. Towarzyszyła koncertom Majki Jeżowskiej, Maryli Rodowicz i Ryszarda Rynkowskiego, tańczyła w Sali Kongresowej i Operze Leśnej. Zdobyła 2. miejsce w programie TVP „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” z etiudą taneczną we własnej choreografii „Umwelt”.

 

W pracy instruktorskiej… uczę nie tylko tańca ale też osobistej wrażliwości i zespołowego podejścia do grupy. W swoich zajęciach łączę naukę tańca nowoczesnego – disco, jazzu, elementów tańca współczesnego z doświadczeniem „flow” – organicznego przepływu.

 

W swojej pracy lubię… gdy z grupy tworzy się zespół, lubię obserwować metamorfozy uczestników, którzy rozwijają się na moich oczach.

 

Moje fascynacje zawodowe, to… Jan Peszek, Batheva Dance Company, Ohad Naharin


Marek „Markotny” Konopka

b-boy, choreograf

 

Członek ekipy Skill Fanatikz/ Who If Not You i ambasador marki ASICS. Przygodę z tańcem zaczął w 2003 roku w Łomży. Początki były trudne, nie wiele wiedział na temat breakdance’a. Skupiał się wtedy wyłącznie na power moves i trikach. Gdy przeprowadził się do Warszawy związał się z członkami grupy Skill Fanatikz i tak naprawdę nauka zaczęła się na nowo. Styl tańca to bboyinge, hip-hop choreo oraz akrobatyka, wieloletnie doświadczenie i specjalizacja w efektownych ewolucjach sprawiły, że bboy „Markotny” jest częstym gościem w programach telewizyjnych, reklamach, teatrze i wydarzeniach artystycznych: You Can Dance , Warszawska Opera Kameralna, Samsung, Motorola, Sizeer, Oshee, Coca-Cola, Samsung, Caterpillar – to tylko kilka przykładów.

Na co dzień zajmuje sie prowadzeniem zajęć w szkołach tańca. Nadal się kształci się, promuje kulturę hip hop, bierze udział w zawodach jako uczestnik i jako organizator. Ciągle poszukuje drogi do jak najlepszego oddania siebie w tańcu, kierując się muzyką.

 

Co jest dla mnie ważne w pracy… praca nad sobą i dążenie do celów.

 

Co jest wyjątkowego w moich zajęciach…  indywidualne podejście do każdego malucha. W grupie znajdują się dzieci w różnym wieku, dzięki czemu bardzo uważnie się obserwują i szybciej uczą.

 

Co lubię w swojej pracy, co mnie motywuje… najbardziej motywuje mnie, gdy dzieci same zaczynają dostrzegać, że ich ciężka praca i wysiłek owocuje i daje im nowe możliwości. Wtedy zaczynają mieć prawdziwy fun z zajęć.