Siekierki 55+


prowadzi: Damian Kalita – animator kultury
czas trwania: 105 minut
cena: bezpłatnie

wtorki,

17.15 – 19.00


Projekt Siekierki 55+ powstał z myślą o mieszkańcach Siekierek, którzy chcą zagospodarować swój czas wolny. To propozycja zarówno dla osób aktywnych zawodowo, jak i dla tych, które są już na emeryturze.

Siekierki 55+ to cykl spotkań, wykładów, zajęć ruchowych, warsztatów oraz oprowadzań po wystawach i ciekawych miejscach na kulturalnej mapie Warszawy. Spotykamy się raz w tygodniu, poruszamy zagadnienia związane z historią Siekierek, urodą, zdrowiem, kulturą i sztuką. Poznajemy ciekawych i twórczych ludzi, nowe miejsca i zagadnienia, razem wychodzimy do kina i teatru.

Rezultatem naszych spotkań są fajne relacje sąsiedzkie, nowe znajomości, ciekawe doświadczenia, świetna kondycja fizyczna i psychiczna uczestników.

W programie:

  • wykłady o kulturze, sztuce, zdrowiu i urodzie
  • warsztaty z nowych technologii i obsługi komputerów
  • zajęcia ruchowe
  • spacery po Siekierkach i nie tylko
  • oprowadzania z przewodnikiem po wystawach w galeriach i muzeach
  • wspólne wyjścia do teatru i kina
  • wycieczki do ciekawych miejsc

PROGRAM NA MAJ:

10 maja g.17.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie Rzeczy warszawskie – Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta bud. nr 42

15 maja g. 17.30 – Podstawy fotografii – zdjęcia z telefonu i ich obróbka – warsztat,Dom Kultury Dorożkarnia, ul. Siekierkowska 28

22 maja g. 16.30 – Historia i kultura Indii, Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24

28 maja g. 17.30 – Spacer po Czerniakowie śladami Stanisława Grzesiuka – spotkanie przy Kościele św. Stefana, ul. Czerniakowska 137 (Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek)

Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy u prowadzącego:  tel. 663-654-763, e-mail: damian.kalita@dorozkarnia.pl