TeatrStart- Studio Teatralne (5-6 lat)

prowadzi: 

środy, godz. 16.30 – 17.30
cena: 70 zł miesięcznie, 185 zł kwartalnie lub 280 zł semestralnie

zapisz się kafel (2)

 

Zajęcia dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki w teatrze. Oparte są na zabawach twórczych i ćwiczeniach aktorskich dostosowanych do możliwości rozwojowych i potrzeb dziecka. Energia, ekspresja i wyobraźnia małych aktorów będzie podstawą do budowania etiud, spektakli i występów scenicznych.

 


 Teatr START (7-8 lat)

prowadzi: 

środy, godz. 17.30 – 18.30
cena: 70 zł miesięcznie, 185zł kwartalnie lub 280 zł semestralnie

 

zapisz się kafel (2)Zajęcia dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki w teatrze. Oparte są na zabawach twórczych i ćwiczeniach aktorskich dostosowanych do możliwości rozwojowych i potrzeb dziecka. Energia, ekspresja i wyobraźnia małych aktorów będzie podstawą do budowania etiud, spektakli i występów scenicznych.

 

SPEKTAKLE:

Akademia Pani Kleksy, premiera czerwiec 2016

Akademię Pana Kleksa znają wszyscy. Pokusiliśmy się o adaptację tego utworu i wspólnie z młodymi artystami stworzyliśmy musical.

Akademia Pani Kleksy to miejsce dla każdego dziecka, które jest ciekawe świata. Pod okiem Pani Kleksy, szpaka Matyldy i papugi Wifi poznamy tajniki uzdrawiania zepsutych sprzętów, które w Akademii mają swoje specjalne miejsce w Szpitalu Chorych Sprzętów. A po tej pouczającej lekcji zobaczymy co uczestnicy akademii potrafią stworzyć z kleksów i dlaczego warto dbać o przyjaźń? Jak przystało na musical nie zabraknie piosenek we współczesnych aranżacjach.

Scenariusz: Małgosia Iwanicka (z Teatru START), Aleksandra Antolak

Reżyseria: Aleksandra Antolak, Tomasz Krupa

Opracowanie muzyczne: Tomasz Krupa

Występują: Tosia Bandosz, Zuzanna Bandosz, Cezary Gastman, Zosia Gotlib, Judyta Ilach, Małgosia Iwanicka, Marianna Maciąg, Olga Maciąg, Franka Pietrykowska, Zula Pietrykowska Natalia Skonieczna, Dominika Sawadro, Antoni Suleja.

 


Wypożyczalnia babć, premiera marzec 2015

Każdy z nas potrzebuje babci, bez względu na swój wiek. Babcie to prawdziwe skarby. A co wtedy gdy ktoś nie ma babci? Mamy na to sposób. Nie ma nic prostszego jak ją sobie wypożyczyć.

Spektakl na podstawie książki Wypożyczalnia babć Marii Marjańskiej- Czernik

scenariusz: Aleksandra Antolak

reżyseria: Aleksandra Antolak, Tomasz Krupa

wypozyczalnia babc 21wypozyczalnia babc 23wypozyczalnia babc 14wypozyczalnia babc 12wypozyczalnia babc 03

fot. Mateusz Ciągło


Antyczna przygoda, premiera czerwiec 2014

W swym drugim spektaklu najmłodszy teatr w Dorożkarni na warsztat bierze mity greckie. Z wielu historii w pamięci ludzi zachowało się kilka najpiękniejszych, które nawet we współczesnym świecie nie straciły nic ze swojej aktualności. Opowiadają o męstwie, odwadze i potędze miłości. Każdy z nas pamięta mit o Dedalu i Ikarze, Demeter i Korze, o Prometeuszu.

Teatr START zaprasza na grecką wycieczkę, dowiemy się, co wydarzyło się na ślubie boginki morskiej Tetydy i księcia Peleusa? Której bogini Parys podarował jabłko i jakie były tego konsekwencje, a także dlaczego ciekawość Pandory okazała się zgubna dla ludzkości.

Scenariusz: Aleksandra Antolak

Reżyseria: Aleksandra Antolak, Beata Urbańska

IMG_0225IMG_0235IMG_0237IMG_0259IMG_0273


Rzodkiewkowy Królewicz, premiera czerwiec 2013
Spektakl na podstawie bajki pt. Rzodkiewkowa Królewna ze zbioru bajek Bzdurki czyli bajki dla dzieci i innych autorstwa Artura Andrusa.
Rzecz się dzieje w Rzodkiewkowie, rzodkiewkowy królewicz Jan Grzegorz Grzegorz ma już dość organizowania kolejnych konkursów na żonę dla niego. Natomiast królewny z różnych krain postanawiają nie czekać aż królewicz zjawi się u ich stóp i wystartować w konkursie. każda z nich marzy o tym by być żoną królewicza. Dostają zadanie do wykonania – muszą z rzodkiewek zrobić coś zaskakującego, coś co zachwyci królewicza.
Ale jak to w historiach miłosnych bywa los potrafi płatać figle, a prawdziwa miłość przychodzi w ostatniej chwili, zupełnie nie planowana, wywraca wszystko do góry nogami i wtedy… trzeba pozwolić jej zostać.

IMG_9628 IMG_9636 IMG_9659 IMG_9705 IMG_9712


Czerwone Kapturki, premiera czerwiec 2012
Spektakl na podstawie scenariusza Zofii Wójcik pt. „Czerwone Kapturki”. W tej bajce była babcia i zły wilk. Na jego drodze stanął nie jeden a wiele Czerwonych Kapturków: z Włoch, z Niemiec, z Afryki, Czerwony Kapturek – Indianka i jeszcze Japonka i nawet Eskimoska.


Zaczarowane Koło – Studio Teatralne (9-11 lat)

prowadzi:
Stanisław Dembski – aktor, reżyser

wtorki, godz. 16.30 – 18.00
cena:  70 zł miesięcznie, 185 zł kwartalnie lub 280 zł semestralnie

 

zapisz się kafel (2)Teatr jest magią, tu wszystko może się zdarzyć. Przede wszystkim zdarzy się to, że powstaną autorskie etiudy i spektakle. Jednak nim do tego dojdzie uczestnicy zajęć poznają literaturę piękną i tajniki pracy nad aktora. Będą uczyć się budować postać sceniczną, odgrywać role, poruszać się na scenie i dobrze operować głosem..

 

youtube-play-button


 ZAKOŃCZENIE SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2014

20140624_sezonowe_W.Pawlowska_2 20140624_sezonowe_W.Pawlowska_4 20140624_sezonowe_W.Pawlowska_8 20140624_sezonowe_W.Pawlowska_12 20140624_sezonowe_W.Pawlowska_15

fot. Weronika Pawłowska