Pracownicy – teatr

 


 

s_dembskiStanisław Dembski

aktor, reżyser

Prowadzi Teatr FIAKIER oraz Teatr ZACZAROWANE KOŁO.  Zrealizował w Dorożkarni kilka projektów teatralnych (m.in. Czytam, Wiem, Tworzę – Dzień św. Łucji, przegląd teatralny Sztuki nie do końca poważne i happening teatralny Ptaki w ramach Dziecięcej Stolicy). Współpracował z GPiAS – Praga Płn. w ramach programu Animacja Społeczno-Kulturalna „dzieci ulicy” i społeczności lokalnej. Od 2005 roku realizuje Ogólnopolski Przegląd Teatrów Małych Form – Zderzenia Teatralne.

Grał w Teatrze STU i Teatrze KTO w Krakowie oraz Teatrze C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Wielokrotnie uczestniczył w warsztatach aktorskich we Francji, Niemczech, Anglii, Austrii oraz w międzynarodowych festiwalach w Strasburgu, Bonn, Kolonii, Sztokholmie, Bordeaux, Brukseli, Wiedniu, Sewilli, Lille, Archangielsku. Grał również w filmach i produkcjach telewizyjnych (m.in. Dzieje Mistrza Twardowskiego w reż. Krzysztofa Gradowskiego, Przeprowadzki – serial TV w reż. Leszka Wosiewicza, Niania – serial TVN , Szymon Majewski Show, Kasia i Tomek.

Jego grupy teatralne są laureatami ogólnopolskich festiwali: START ´88 w Poznaniu, Biesiada Teatralna w Horyńcu, Festiwal Młodzieży Akademickiej FAMA, Barbórkowe Spotkania Teatralne, Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, SPOT 2006 (dorożkarniowy Teatr FIAKIER) oraz ASTERIADA (Teatr ZACZAROWANE KOŁO). Otrzymał tytuł Instruktora Roku w konkursie „Bliżej Teatru” oraz nagrody za pracę pedagogiczną przyznane przez Kuratorów Oświaty w Krakowie i w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej.


Katarzyna Lalik

aktorka, improwizatorka, menedżerka kultury

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Młoda Polska – kurs improwizacji w IO West Theater w Los Angeles w 2017r.  Współprowadziła cykl warsztatów pedagogiczno-teatralnych dla edukatorów w ramach projektu “Pippi Pończoszanka” organizowanego przez Instytut Teatralny, cykl warsztatów „O!swój!” Teatru 21 oraz zajęcia dla dzieci m.in.  cykl warsztatów impro dla dzieci w Szkole Impro,  program zajęć “Kula Zabawula” w szkołach i przedszkolach, animacje teatralne w Łazienkach Królewskich, muzyczne improwizacje dla dzieci z Chórem Eksperymentalnym Gre Badanie. W Dorożkarni prowadzi Studio i Teatr Start.

Doświadczenie w liczbach:

– 5lat studiów magisterskich – aktorstwo dramatyczne
– 4 lata teatru pantominy
– 3,5 roku teatru chórowego
– 4 lata teatru improwizowanego
– 2,5 roku pracy pedagogiczno-teatralnej (100h przeprowadzonych warsztatów).

 

Co jest dla mnie ważne… w pracy instruktora proces jest dla mnie ważniejszy niż efekt.

 

Co jest wyjątkowego w moich zajęciach... improwizacja to nie tylko zabawa, dużo śmiechu, rozwój i świetny start w teatr, to także dobre uzupełnienie  dla systemu edukacji szkolnej, w którym jesteśmy oceniani indywidualnie z zadań i przedmiotów podczas gdy w impro po pierwsze uczymy się działąć zespołowo, po drugie nie oceniamy a dajemy wsparcie pomysłom opierając się na zasadzie „tak i..”. Teatr impro to bezpieczna przestrzeń, w której „błąd” może być prezentem dla zespołu więc nie boimy się próbować.

 

Moje fascynacje zawodowe… na scenie: The Resistance, Red Carpet, Improvised Shakespeare Company, wszystkie formy połączenia impro z muzyką, w pracy intruktorskiej: Viola Spolin “Theater Games”.

 

Co lubię w swojej pracy, co mnie motywuje... lubię to, że każdy warsztat to twórcze spotkanie. Czuję dużą satysfakcję gdy uczestnicy dobrze się bawią, kiedy odkrywają w sobie nowe możliwości.

 

Więcej szczegółów na:One Page

 


d_sikorskiDariusz Sikorski

aktor, reżyser

W Dorożkarni od zawsze. Opiekun i reżyser nieistniejącego już Teatru BEZ KOTA, obecnie Teatru Tańca TEST. Wspólnie z Izą Borkowską pracując nad kolejnymi premierami prowadzi zajęcia w grupie, zajmuje się też sprawami organizacyjnymi teatru – przygotowuje występy w Dorozkarni i na rozmaitych imprezach zewnętrznych, zgłasza młodzież do udziału w konkursach i przeglądach, w tym także międzynarodowych (w czerwcu 2007 roku zespół reprezentował Polskę na Global Education Festival w San Remo, gdzie w kategorii Inne Style tańca zdobył I miejsce /Różowy Delfin/ oraz Grand Prix /Srebrny Delfin/ za najlepszą prezentację taneczną festiwalu). Od września 2007 prowadzi projekt teatralny NoMen – cykl warsztatów różnych form wypowiedzi scenicznej. Bywa także konferansjerem na dorożkarniowych imprezach, „sprzątaczem magazynowym” i majsterkowiczem.

Od kilku lat wspólnie z Izą Borkowską realizuje autorski projekt Warszawskie Młodzieżowe Spotkania Taneczne SPONTAN i Międzynarodowe Warsztaty Taneczne w Jadwisinie. Podczas Dziecięcej Stolicy nadzoruje przebieg wszystkich prezentacji estradowych, często zajmując się również prowadzeniem imprezy. Jest współautorem projektu Kino Muzyczne.

Bardzo aktywny poza Dorożkarnią – instruktor artystyczny w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie (twórca spektakli musicalowych dla Kabaretu 41), współpracownik Grupy Teatralnej od jutra z Kutna, reżyser Chłopców z Placu Broni w Teatrze na Woli w Warszawie (2005) oraz aktor występujący na deskach wielu teatrów. Prowadzi również warsztaty teatralne w Warszawie, Kutnie, Krzyżowej i innych miastach Polski.

Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej.

www.sikor.weebly.com