Pracownicy – teatr 

s_dembskiStanisław Dembski

aktor, reżyser

Prowadzi Teatr FIAKIER oraz wspólnie z Aleksandrą Antolak Teatr ZACZAROWANE KOŁO.  Zrealizował w Dorożkarni kilka projektów teatralnych (m.in. Czytam, Wiem, Tworzę – Dzień św. Łucji, przegląd teatralny Sztuki nie do końca poważne i happening teatralny Ptaki w ramach Dziecięcej Stolicy). Współpracował z GPiAS – Praga Płn. w ramach programu Animacja Społeczno-Kulturalna „dzieci ulicy” i społeczności lokalnej. Od 2005 roku realizuje Ogólnopolski Przegląd Teatrów Małych Form – Zderzenia Teatralne.

Grał w Teatrze STU i Teatrze KTO w Krakowie oraz Teatrze C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Wielokrotnie uczestniczył w warsztatach aktorskich we Francji, Niemczech, Anglii, Austrii oraz w międzynarodowych festiwalach w Strasburgu, Bonn, Kolonii, Sztokholmie, Bordeaux, Brukseli, Wiedniu, Sewilli, Lille, Archangielsku. Grał również w filmach i produkcjach telewizyjnych (m.in. Dzieje Mistrza Twardowskiego w reż. Krzysztofa Gradowskiego, Przeprowadzki – serial TV w reż. Leszka Wosiewicza, Niania – serial TVN , Szymon Majewski Show, Kasia i Tomek.

Jego grupy teatralne są laureatami ogólnopolskich festiwali: START ´88 w Poznaniu, Biesiada Teatralna w Horyńcu, Festiwal Młodzieży Akademickiej FAMA, Barbórkowe Spotkania Teatralne, Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, SPOT 2006 (dorożkarniowy Teatr FIAKIER) oraz ASTERIADA (Teatr ZACZAROWANE KOŁO). Otrzymał tytuł Instruktora Roku w konkursie „Bliżej Teatru” oraz nagrody za pracę pedagogiczną przyznane przez Kuratorów Oświaty w Krakowie i w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej.

 


d_sikorskiDariusz Sikorski

aktor, reżyser

W Dorożkarni od zawsze. Opiekun i reżyser nieistniejącego już Teatru BEZ KOTA, obecnie Teatru Tańca TEST. Wspólnie z Izą Borkowską pracując nad kolejnymi premierami prowadzi zajęcia w grupie, zajmuje się też sprawami organizacyjnymi teatru – przygotowuje występy w Dorozkarni i na rozmaitych imprezach zewnętrznych, zgłasza młodzież do udziału w konkursach i przeglądach, w tym także międzynarodowych (w czerwcu 2007 roku zespół reprezentował Polskę na Global Education Festival w San Remo, gdzie w kategorii Inne Style tańca zdobył I miejsce /Różowy Delfin/ oraz Grand Prix /Srebrny Delfin/ za najlepszą prezentację taneczną festiwalu). Od września 2007 prowadzi projekt teatralny NoMen – cykl warsztatów różnych form wypowiedzi scenicznej. Bywa także konferansjerem na dorożkarniowych imprezach, „sprzątaczem magazynowym” i majsterkowiczem.

Od kilku lat wspólnie z Izą Borkowską realizuje autorski projekt Warszawskie Młodzieżowe Spotkania Taneczne SPONTAN i Międzynarodowe Warsztaty Taneczne w Jadwisinie. Podczas Dziecięcej Stolicy nadzoruje przebieg wszystkich prezentacji estradowych, często zajmując się również prowadzeniem imprezy. Jest współautorem projektu Kino Muzyczne.

Bardzo aktywny poza Dorożkarnią – instruktor artystyczny w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie (twórca spektakli musicalowych dla Kabaretu 41), współpracownik Grupy Teatralnej od jutra z Kutna, reżyser Chłopców z Placu Broni w Teatrze na Woli w Warszawie (2005) oraz aktor występujący na deskach wielu teatrów. Prowadzi również warsztaty teatralne w Warszawie, Kutnie, Krzyżowej i innych miastach Polski.

Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej.

www.sikor.weebly.com

 


a_antolakAleksandra Antolak

animator, pedagog ulicy

Prowadzi Klub Zielone Wzgórze zajęcia – opiekuńczo – wychowawcze skierowane do dzieci i młodzieży z Siekierek. W 2004 roku uzyskała kwalifikacje pedagoga ulicy i od tego czasu jeszcze aktywniej pracuje przy organizacji i realizacji większości projektów społeczno-artystycznych Dorożkarni. Prowadziła działania w ramach: Korzeni, Mostu Siekierkowskiego – pomostu kulturowego, Fair Play oraz Wskocz na Prostą. Jest autorką projektu Siekieraut- Moje miejsce, moja przestrzeń, aktywizującego miejscowe dzieci i młodzież w takich dziedzinach jak: fotografia, architektura, plastyka. Była uczestnikiem projektów międzynarodowych, współpracowała z partnerami  m. im. z Francji, Niemiec, Anglii.

Ma na swoim koncie współpracę z Grupą Animacji Pedagogiki Społecznej Praga Płn. i jej liderem Tomkiem Szczepańskim, realizując wspólne działania na Pradze i na Siekierkach (m. in. warsztaty tańca Capoeira, wystawę Inne spojrzenie, akcję charytatywną – Pierwsza internetowa aukcja sztuki współczesnej). Koordynuje akcje: Letni i Zimowy Sztukmix- warsztaty artystyczne dla dzieci w ramach akcji „Lato w mieście” i „Zima w mieście”.

Wspólnie z Magdaleną Penczonek prowadzi zajęcia plastyczne w PUCHATKACH, ze Stanisławem Dembskim grupę teatralną ZACZAROWANE KOŁO, a także Teatr Dziecięcy START. W pracy teatralnej wyznaje zasadę, że na początku drogi artystycznej dzieci mają się przede wszystkim bawić teatrem.
Jest autorką projektu Bookmejkerzy finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, projektu od dzieci dla dzieci, którego efektem jest audiobook z bajkami różnych narodowości.

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej (kierunek-pedagogika resocjalizacyjna). Jej pasją są podróże i wspinanie.