Kategorie
O nas Zespół

Dyrektor

 

116300_c05d83b23Anna Michalak-Pawłowska

Pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy ds. Edukacji Kulturalnej

Twórca i dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych dla dzieci i młodzieży „Dorożkarnia”, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, absolwentka Szkoły Tutorów. W roku 1985 założyła amatorski teatr muzyczny „Pantera”. Od 1988 r. realizuje międzynarodowe projekty. Autorka programów radiowych i telewizyjnych promujących twórczość dziecięcą i młodzieżową. Twórczyni Festiwalu „Dziecięca Stolica”. Realizuje warsztaty z zarządzania kulturą oraz projekty teatralne w lokalnych społecznościach. Jest członkiem European Network of Cultural Centres, Zrzeszenia Animatorów Kultury Forum Kraków, Forum Kultury Mazowsze, wcześniej była ekspertem Instytutu Teatralnego. Była również ekspertem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury, Komisji Dialogu Społecznego. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej i Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jest laureatką Nagrody Fundacji Rozwoju Edukacji Lokalne za Inicjatywy Kulturalne w 2015 r. za stworzenie miejskiego portalu dotyczącego edukacji kulturalnej w Warszawie, jako wsparcia dla animatorów, edukatorów i nauczycieli www.wpek.pl oraz stworzenie konkursu mikrograntów na projekty partnerskie.

 


Pracownicy – kierownik instruktorów

 

WilkowskiKrzysztof Wilkowski

kierownik działu instruktorów

Sprawuje merytoryczną opiekę nad działalnością instruktorów, realizuje imprezy artystyczne, opracowuje programy i wnioski o przyznanie środków finansowych na ich realizację, koordynuje sporządzanie dokumentacji działalności (karty imprez, sprawozdania), organizuje i współorganizuje konkursy, warsztaty oraz inne formy aktywności artystycznej, współuczestniczy w pracy programowej.

Od 1976 roku działa w instytucjach kultury. Pracował jako instruktor teatralny i kierownik działu merytorycznego w Sępoleńskim Dom Kultury, w Urzędzie Miasta i Gminy w Sępólnie Krajeńskim (jako inspektor ds. kultury) oraz w charakterze dyrektora w Soleckim Domu Kultury (Solec Kujawski). Następnie – w Centrum Animacji Kultury (kierownik działu promocji i marketingu artystycznego, gł. specjalista d.s. teatru i kierownik działu animacji kulturalnej) oraz w Narodowym Centrum Kultury (starszy specjalista ds. edukacji kulturalnej).

Pełnił funkcję managera wokalistek; w latach 1991 – 1993 – Katarzyny Sobczyk, 1995 – 2000 – Grażyny Łobaszewskiej, 1998 – 1999 – Elżbiety Dmoch, 2003 – 2007 – Haliny Frąckowiak. Jest również jurorem wielu konkursów teatralnych i recytatorskich. Reżyserował i prowadził ostatnie koncerty Katarzyny Sobczyk i Bogusława Meca w ramach cyklu „Za kulisami sławy”. Prowadzi autorskie warsztaty teatralne oraz zajęcia z dziedziny kultury słowa. Jego praca była wielokrotnie nagradzana. Najwyżej ceni Złotą Odznakę Recytatora (1976), odznakę Zasłużony Działacz Kultury (1985) oraz Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki przyznaną z okazji 30 lat pracy zawodowej (2007). W 2011 r. otrzymał tytuł honorowy – Ambasadora Kultury Sępólna Krajeńskiego.

Absolwent Państwowego Studium Oświaty i Kultury ze specjalnością TEATR w Bydgoszczy (1981) oraz Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora (2006).

 


Pracownicy – organizacja pracy artystycznej

 

katarzyna_salingerKatarzyna Salinger

organizacja pracy artystycznej

 

 

 

 


Pracownicy – ceramika

 

j_zabowski

Janusz Żabowski

instruktor ceramiki

Stworzona przez niego w Dorożkarni od podstaw pracownia ceramiczna GLINIARNIA dostrzegana jest na kulturalnej mapie Warszawy. W myśl zasady „nie święci garnki lepią” Janusz prowadzi w niej zajęcia z dziećmi i młodzieżą, podczas których każdy przekonuje się, że ma talent i wyczarowuje prawdziwe dzieła sztuki. Janusz zostawia każdemu uczestnikowi wiele swobody, niczego nie narzuca, ale subtelnie kieruje, nie podsuwa gotowych wzorów, ale zmusza do myślenia, kreatywności, rozwijania twórczej pasji. Młodzi artyści mają okazję do zapoznania się z arkanami sztuki ceramicznej, uczą się różnych metod formowania i zdobienia wyrobów ceramicznych, pracy na kole garncarskim, zasad szkliwienia i wypalania wykonanych prac. Atmosfera wszystkich prowadzonych przez Janusza zajęć przyciąga do pracowni coraz to liczniejsze zastępy fanów ceramiki. Powstające w niej dzieła sztuki użytkowej zadziwiają niejednokrotnie oryginalnością kształtów i precyzją wykonania. Po wszystkich końcowych zabiegach upiększających przedmioty te zdobią nie tylko wystawy Dorożkarni, ale wędrują do różnych ważnych osób i na różne ważne imprezy. Janusz jednak cieszy się, gdy ceramiczne figurki pozostają w rękach swoich młodszych i starszych autorów. Ponadto Janusz organizuje comiesięczne sobotnie warsztaty rodzinne, podczas których rodzice lepiej poznają swoje dzieci, a dzieci uczą się współdziałania i odpowiedzialności. W 2006 roku współorganizował warsztaty ceramiczne Wieża Babel w Berlinie, podczas których polsko – niemieckie zespoły pokonywały trudności komunikacyjne i wspólnie wykonywały formy rzeźbiarskie. W latach 1982 – 1991 prowadził własną pracownię ceramiczną.

 


Pracownicy – film

 

Jacek Różański

Absolwent  Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Wydziału Sztuki Mediów, pracownik Studio Obrazone.

W 2004 zaczynał w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, doskonalił umiejętności podczas warsztatów i plenerów. W 2008 dostał się na Wydział Malarstwa w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po roku przeniósł się na Wydział Sztuki Mediów i trafił do Pracowni Przestrzeni Audiowizualnej prof. Grzegorza Kowalskiego, gdzie rozwinął skrzydła i doskonalił umiejętności intermedialne. Kolejne doświadczenie zdobywał podczas warsztatów performensu m.in. w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie.

 

Co jest dla mnie ważne… rozwój wyobraźni i wrażliwości młodego człowieka nie tylko na sztukę, ale także na otaczający świat.

 

Co jest wyjątkowego w moich zajęciach… szacunek i zrozumienie wśród uczestników grupy. To młodzież tworzy Studio Parasol – pracę instruktora traktuję jako opiekę i pomoc w formalnościach.

 

Moje fascynacje zawodowe… duży wpływ miała na mnie Pracownia prof. Grzegorza Kowalskiego i znani artyści wywodzący się z „Kowalni”, ale także polska popkultura lat 90. (chociażby stare reklamy telewizyjne i gry konsoli Pegasus).

 

Co lubię w swojej pracy, co mnie motywuje… lubię pobudzać wyobraźnię młodych ludzi, podsuwać pomysły, które mogą swobodnie rozwinąć lub zdekonstruować, pokazywać im stare dobre kino.

 


Pracownicy – plastyka

 

k_krasowskaKatarzyna Krasowska

plastyk, grafik, pedagog

Prowadzi zajęcia plastyczne w FABRYCE WYOBRAŹNI, grupę grafiki komputerowej SZALONE MYSZY, a także warsztaty sztuki użytkowej dla całych rodzin. Od 2002 roku jest autorem dorożkarniowej strony internetowej, którą przez kilka lat tworzyła sama, a ostatnio buduje ją wspólnie z Iwoną Okupską. Obecnie jej zadaniem jest dbanie o miły dla oka wygląd witryny. Od 15 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Podczas zajęć interesuje ją szczególnie łączenie różnych technik plastycznych dla podkreślenia wyrazu, emocji. Ważna jest dla niej także sztuka nowych mediów i jej oddziaływanie na twórczość dziecięcą i młodzieżową. Od 2001 roku realizuje swój autorski projekt Szopka, Anioł, który z roku na rok angażuje coraz większą ilość uczestników z całej Polski. Ma za sobą pracę w programie telewizyjnym BUDZIK, gdzie była pomysłodawcą i realizatorem zajęć z dziećmi przed kamerą telewizyjną. Prowadzi ciemnię fotograficzną dla młodzieży i jest nauczycielem w szkole podstawowej. Ponadto uprawia fotografię artystyczną, rysunek, batik, kolaż.

Ukończyła Wydział Wychowania Plastycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ze specjalnością: grafika warsztatowa. Uzyskała też dyplom z fotografii.

 


Pracownicy – maluszki

 

FullSizeRender (4)Ewa Walecka

edukatorka muzyczna, wokalistka i muzyk w Kapeli ze Wsi Warszawa

Z muzyką jest związana od ponad 25 lat. Ukończyła studia magisterskie na skrzypcach, na wydziale instrumentalno-pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego im F.Chopina.

Członkini założycielka Stowarzyszenia Jeunesses Musicales Poland.

Z teorią umuzykalniania E.E.Gordona spotkała się pierwszy raz 4 lata temu i od tamtej pory regularnie uczestniczy w koncertach dla najmłodszych, organizowanych przez Polskie Towarzystwo Edwina E. Gordona. Po ukończeniu kursu nauczycielskiego dla osób kierujących edukacja muzyczną małego dziecka, rozpoczęła pracę z najmłodszymi. Uważa, że każdy człowiek od pierwszych dni życia jest wyjątkowy, ma swoje własne tempo rozwoju, oraz specyfikę. Uwielbia zajęcia z maluchami. Wierzy, że umuzykalnianie dzieci ma wpływ nie tylko na ich wrażliwość, harmonijny rozwój półkul mózgu, koordynację i świadomość ciała, ale oddziaływuje również na poza muzyczne obszary inteligencji dziecka.

Na co dzień gra na skrzypcach, lirze korbowej i śpiewa białym głosem w zespole Kapela ze Wsi Warszawa, z którym od 9 lat podróżuje po całym świecie.

 


Pracownicy – przedszkolaki

Kamila Rainko

tancerka

 

Prowadzi zajęcia taneczne w grupach Puchatki i Paszczaki.

 


Szymon Gotowski

trener, edukator i animator dziecięcy i młodzieżowy

 

Prowadzi zajęcia plastyczne w grupach Puchatki i Paszczaki

 

Praktyk i entuzjasta kreatywnego myślenia. Na co dzień pracujący z najmłodszymi w warszawskich muzeach i instytucjach kultury. Zajmuje się sztuką współczesną, filmem i pracą w zakresie antydyskryminacji i wielokulturowości. Realizuje własne projekty i programy twórcze. Jest artystą, edukatorem, producentem, managerem i całkiem miłym człowiekiem. Prywatnie współczesna Kwiatkowska, opiekun kundelka i śpioch.

W pracy instruktorskiej… staram się pokazać, że to od nas zależy rozumienie świata, odchodzę od schematów, staram się być możliwie otwartym na to co nas otacza. Nie robię tego i nie mam zamiaru wyznaczać torów, pomogę je znaleźć, jednak każdy będzie miał okazję obrać swój kierunek. Stawiam na spontaniczność i dużą dozę wolności.

W swojej pracy lubię… energię, która sprawia, że nic nie jest takie samo. Ludzie tworzą świat, a emocje pomagają nadać mu kolorów. Cieszę się z każdego uśmiechu i naturalnej reakcji na to co się dzieje, że tworzymy coś razem, trochę wspólnie nie wiedząc co będzie dalej.

Moje fascynacje zawodowe, to.. Van Gogh, Ludwig van Beethoven, Władysław Strzemiński, Oskar Hansen.

 


 

Pracownicy – taniec

 

 i_borkowskaIzabella Borkowska

choreograf

W Dorożkarni prowadzi zajęcia ze wszystkich odmian tańca jazzowego z grupami Studio i Teatr Tańca JAZZ oraz z Teatrem Tańca TEST. Prowadzi także grupę HAPPY RELAX – dla dorosłych. Wspólnie z Darkiem Sikorskim realizuje autorski projekt Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN.

Jej choreografie czterokrotnie były nagradzane na Global Education Festival w San Remo: Cabaret Club Kabaret 41 (I miejsce), Alegria Town Teatr Tańca TEST (I miejsce oraz Grand Prix, 2007), You Man Run On STEP (I miejsce oraz Grand Prix festiwalu 2010), Breathe of life TAKT (I miejsce 2013).

Jest laureatką nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach m. in.: New Prague Dance Festival, Milano Dance Competition, Lecco Danza, Dance World Cup. W 2009 r. otrzymała nagrodę dla Najlepszego Choreografa na Barcelona Dance Award.

Współpracuje z kutnowską Grupą Teatralną OD JUTRA i jej reżyserem Krzysztofem Ryzlakiem, z którym pracuje także podczas Letnich Spotkań Artystycznych. Współpracowała także z: Studio Metro przy Teatrze Buffo, Teatrem Muzycznym Gawęda, Studio Akcent, Teatrem Roma, Teatrem Na Woli, Teatrem Palladium, Teatrem Zawirowania.

Jest autorką choreografii do ponad 50 spektakli teatralnych i tanecznych. Współpracowała także z wieloma artystami: Cezarym Domagałą, Izabelą Cywińska, Jakubem Wocialem, Dariuszem Sikorskimi. Wielu jej wychowanków zostało zawodowymi tancerzami lub instruktorami tańca.

Ukończyła wydział tańca jazzowego Państwowego Studium Kulturalno-Oświatowego we Wrocławiu i kurs Zarząd Głównego TKKF. Posiada certyfikaty międzynarodowych warsztatów tanecznych. Jest międzynarodowym dyplomowanym instruktorem techniki Pilates.

 

W pracy instruktorskiej… uczę radości z tańca i ruchu, poszerzania własnej świadomości ciała. Zrozumienia piękna wynikającego i z tańca, i z ciągłej pracy nad sobą.

 

W swojej pracy lubię… ludzi, którzy przychodzą i chcą zrobić coś wyłącznie dla siebie, tworząc niezapomniane momenty życiowe i taneczne.

 

Moje fascynacje zawodowe, to… Nedrlands Dance Theatre, Jiri Kylian, Bob Fosse, Lester Horton.

 

www.izaborkowska.weebly.com

 

 


 

Paulina 3 (2)Paulina Jóźwicka

tancerka, choreograf

Absolwentka Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Opolskim.

Z tańcem związana od 26 lat. Od 14 lat prowadzi różnorodne zajęcia taneczne w całej Polsce: Warszawie, Kaliszu, Wrocławiu i Opolu.

Jako tancerka opolskiego zespołu Pech wielokrotnie uczestniczyła w Mistrzostwach Polski i Świata w Tańcu Nowoczesnym. Brała udział w polskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych i tanecznych w Warszawie, Krakowie, Rzymie, Moskwie, Bułgarii, Ukrainie. Towarzyszyła koncertom Majki Jeżowskiej, Maryli Rodowicz i Ryszarda Rynkowskiego, tańczyła w Sali Kongresowej i Operze Leśnej. Zdobyła 2. miejsce w programie TVP „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” z etiudą taneczną we własnej choreografii „Umwelt”.

 

W pracy instruktorskiej… uczę nie tylko tańca ale też osobistej wrażliwości i zespołowego podejścia do grupy. W swoich zajęciach łączę naukę tańca nowoczesnego – disco, jazzu, elementów tańca współczesnego z doświadczeniem „flow” – organicznego przepływu.

 

W swojej pracy lubię… gdy z grupy tworzy się zespół, lubię obserwować metamorfozy uczestników, którzy rozwijają się na moich oczach.

 

Moje fascynacje zawodowe, to… Jan Peszek, Batheva Dance Company, Ohad Naharin

 


Marek „Markotny” Konopka

b-boy, choreograf

 

Członek ekipy Skill Fanatikz/ Who If Not You i ambasador marki ASICS. Przygodę z tańcem zaczął w 2003 roku w Łomży. Początki były trudne, nie wiele wiedział na temat breakdance’a. Skupiał się wtedy wyłącznie na power moves i trikach. Gdy przeprowadził się do Warszawy związał się z członkami grupy Skill Fanatikz i tak naprawdę nauka zaczęła się na nowo. Styl tańca to bboyinge, hip-hop choreo oraz akrobatyka, wieloletnie doświadczenie i specjalizacja w efektownych ewolucjach sprawiły, że bboy „Markotny” jest częstym gościem w programach telewizyjnych, reklamach, teatrze i wydarzeniach artystycznych: You Can Dance , Warszawska Opera Kameralna, Samsung, Motorola, Sizeer, Oshee, Coca-Cola, Samsung, Caterpillar – to tylko kilka przykładów.

Na co dzień zajmuje sie prowadzeniem zajęć w szkołach tańca. Nadal się kształci się, promuje kulturę hip hop, bierze udział w zawodach jako uczestnik i jako organizator. Ciągle poszukuje drogi do jak najlepszego oddania siebie w tańcu, kierując się muzyką.

 

Co jest dla mnie ważne w pracy… praca nad sobą i dążenie do celów.

 

Co jest wyjątkowego w moich zajęciach…  indywidualne podejście do każdego malucha. W grupie znajdują się dzieci w różnym wieku, dzięki czemu bardzo uważnie się obserwują i szybciej uczą.

 

Co lubię w swojej pracy, co mnie motywuje… najbardziej motywuje mnie, gdy dzieci same zaczynają dostrzegać, że ich ciężka praca i wysiłek owocuje i daje im nowe możliwości. Wtedy zaczynają mieć prawdziwy fun z zajęć.

 


 

Pracownicy – teatr

 

s_dembskiStanisław Dembski

aktor, reżyser

Prowadzi Teatr FIAKIER oraz Teatr ZACZAROWANE KOŁO.  Zrealizował w Dorożkarni kilka projektów teatralnych (m.in. Czytam, Wiem, Tworzę – Dzień św. Łucji, przegląd teatralny Sztuki nie do końca poważne i happening teatralny Ptaki w ramach Dziecięcej Stolicy). Współpracował z GPiAS – Praga Płn. w ramach programu Animacja Społeczno-Kulturalna „dzieci ulicy” i społeczności lokalnej. Od 2005 roku realizuje Ogólnopolski Przegląd Teatrów Małych Form – Zderzenia Teatralne.

Grał w Teatrze STU i Teatrze KTO w Krakowie oraz Teatrze C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Wielokrotnie uczestniczył w warsztatach aktorskich we Francji, Niemczech, Anglii, Austrii oraz w międzynarodowych festiwalach w Strasburgu, Bonn, Kolonii, Sztokholmie, Bordeaux, Brukseli, Wiedniu, Sewilli, Lille, Archangielsku. Grał również w filmach i produkcjach telewizyjnych (m.in. Dzieje Mistrza Twardowskiego w reż. Krzysztofa Gradowskiego, Przeprowadzki – serial TV w reż. Leszka Wosiewicza, Niania – serial TVN , Szymon Majewski Show, Kasia i Tomek.

Jego grupy teatralne są laureatami ogólnopolskich festiwali: START ´88 w Poznaniu, Biesiada Teatralna w Horyńcu, Festiwal Młodzieży Akademickiej FAMA, Barbórkowe Spotkania Teatralne, Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, SPOT 2006 (dorożkarniowy Teatr FIAKIER) oraz ASTERIADA (Teatr ZACZAROWANE KOŁO). Otrzymał tytuł Instruktora Roku w konkursie „Bliżej Teatru” oraz nagrody za pracę pedagogiczną przyznane przez Kuratorów Oświaty w Krakowie i w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej.

 


Katarzyna Lalik

aktorka, improwizatorka, menedżerka kultury

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Młoda Polska – kurs improwizacji w IO West Theater w Los Angeles w 2017r.  Współprowadziła cykl warsztatów pedagogiczno-teatralnych dla edukatorów w ramach projektu “Pippi Pończoszanka” organizowanego przez Instytut Teatralny, cykl warsztatów „O!swój!” Teatru 21 oraz zajęcia dla dzieci m.in.  cykl warsztatów impro dla dzieci w Szkole Impro,  program zajęć “Kula Zabawula” w szkołach i przedszkolach, animacje teatralne w Łazienkach Królewskich, muzyczne improwizacje dla dzieci z Chórem Eksperymentalnym Gre Badanie. W Dorożkarni prowadzi Studio i Teatr Start.

Doświadczenie w liczbach:

– 5lat studiów magisterskich – aktorstwo dramatyczne
– 4 lata teatru pantominy
– 3,5 roku teatru chórowego
– 4 lata teatru improwizowanego
– 2,5 roku pracy pedagogiczno-teatralnej (100h przeprowadzonych warsztatów).

 

Co jest dla mnie ważne… w pracy instruktora proces jest dla mnie ważniejszy niż efekt.

 

Co jest wyjątkowego w moich zajęciach... improwizacja to nie tylko zabawa, dużo śmiechu, rozwój i świetny start w teatr, to także dobre uzupełnienie  dla systemu edukacji szkolnej, w którym jesteśmy oceniani indywidualnie z zadań i przedmiotów podczas gdy w impro po pierwsze uczymy się działąć zespołowo, po drugie nie oceniamy a dajemy wsparcie pomysłom opierając się na zasadzie „tak i..”. Teatr impro to bezpieczna przestrzeń, w której „błąd” może być prezentem dla zespołu więc nie boimy się próbować.

 

Moje fascynacje zawodowe… na scenie: The Resistance, Red Carpet, Improvised Shakespeare Company, wszystkie formy połączenia impro z muzyką, w pracy intruktorskiej: Viola Spolin “Theater Games”.

 

Co lubię w swojej pracy, co mnie motywuje... lubię to, że każdy warsztat to twórcze spotkanie. Czuję dużą satysfakcję gdy uczestnicy dobrze się bawią, kiedy odkrywają w sobie nowe możliwości.

 

Więcej szczegółów na:One Page

 


d_sikorskiDariusz Sikorski

aktor, reżyser

W Dorożkarni od zawsze. Opiekun i reżyser nieistniejącego już Teatru BEZ KOTA, obecnie Teatru Tańca TEST. Wspólnie z Izą Borkowską pracując nad kolejnymi premierami prowadzi zajęcia w grupie, zajmuje się też sprawami organizacyjnymi teatru – przygotowuje występy w Dorozkarni i na rozmaitych imprezach zewnętrznych, zgłasza młodzież do udziału w konkursach i przeglądach, w tym także międzynarodowych (w czerwcu 2007 roku zespół reprezentował Polskę na Global Education Festival w San Remo, gdzie w kategorii Inne Style tańca zdobył I miejsce /Różowy Delfin/ oraz Grand Prix /Srebrny Delfin/ za najlepszą prezentację taneczną festiwalu). Od września 2007 prowadzi projekt teatralny NoMen – cykl warsztatów różnych form wypowiedzi scenicznej. Bywa także konferansjerem na dorożkarniowych imprezach, „sprzątaczem magazynowym” i majsterkowiczem.

Od kilku lat wspólnie z Izą Borkowską realizuje autorski projekt Warszawskie Młodzieżowe Spotkania Taneczne SPONTAN i Międzynarodowe Warsztaty Taneczne w Jadwisinie. Podczas Dziecięcej Stolicy nadzoruje przebieg wszystkich prezentacji estradowych, często zajmując się również prowadzeniem imprezy. Jest współautorem projektu Kino Muzyczne.

Bardzo aktywny poza Dorożkarnią – instruktor artystyczny w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie (twórca spektakli musicalowych dla Kabaretu 41), współpracownik Grupy Teatralnej od jutra z Kutna, reżyser Chłopców z Placu Broni w Teatrze na Woli w Warszawie (2005) oraz aktor występujący na deskach wielu teatrów. Prowadzi również warsztaty teatralne w Warszawie, Kutnie, Krzyżowej i innych miastach Polski.

Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej.

www.sikor.weebly.com

 


 

Pracownicy – wokal

Agnieszka Kocińska

wokalistka, animatorka

 


Filip Rychcik

wokalista

 

Ze śpiewem związany jest od 6 roku życia. Od 4 lat prowadzi zajęcia wokalne m.in w Warszawie i Poznaniu.

 

Pierwsze Kroki stawiał na akadamiach szkolnych, potem poszło już z górki. Festiwal za festiwalem, pierwsze z nich nawet w Dorożkarni!

Jest laureatem nagrody Grand Prix Festiwalu Ten Ton z piosenkami Maryli Rodowicz,  Magia Italiana we Włoszech, II miejsca na Festiwalu Andrzeja Zauchy „Serca Bicie” w Bydgoszczy, III miejsca na Festiwalu  Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie.

 

Uczestniczył w takich programach jak: Szansa na sukces – wygrana z Piosenkami Andrzeja Piasecznego, Must be the Music, Tak to leciało, Bitwa na głosy 2 w drużynie Pauliny i Natalii Przybysz czy The Voice of Poland VII (pod skrzydłami Piaska doszedł do etapu nokautu).

Na scenie wspołpracowal z takimi artystami jak: Sistars, Kuba Badach, Kasia Popowska, Patrycja Markowska, Piasek, Natalia Kukulska.

 

Co jest dla mnie ważne… zaszczepianie wśród dzieci i młodzieży miłości do śpiewania, otworzenie ich na prawdę w muzyce.

 

Co jest wyjątkowego w moich zajęciach… sam chodziłem na zajęcia w Dorożkarni, miałem wspaniałych pedagogów, chciałbym przekazać młodszym to, co zostało mi wpojone. Wiem doskonale jak ciężko jest stawiać pierwsze kroki w muzycznym świecie. Chciałbym, żeby moi podopieczni stawiali je bez lęku, na pewno będę w tym ich wspierał.

 

Moje fascynacje zawodowe…  od najmłodszych lat zafascynowany jestem muzyką pop, soul, R&B.

 

Co lubię w swojej pracy, co mnie motywuje… zadowolenie ucznia, uśmiech i rozwój. Daje mi to siły do działania.

 


 

Pracownicy – Siekierki 55+

 

Kalita_fotoDamian Kalita

Doświadczony producent, kurator, animator kultury, koordynator projektów społecznych i kulturalnych, ekspert projektów aktywizuj, aktywizujących osoby 55+ oraz społeczność lokalną oraz osoby 55+. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji  UKSW. Współpracował z warszawskimi i ogólnopolskimi instytucjami kultury oraz organizacjami pozarządowymi, m.in. z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, Nowym Teatrem, Biurem Festiwalowym IMPART, oddziałem warszawskim SARP, Fundacją Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Muzeum Warszawy, Against Gravity, Wolskim Centrum Kultury, Teatrem Ochoty, Akademią Sztuk Pięknych, Centrum Kultury Zamek, Studiem Teatralnym „Koło”, stowarzyszeniem „Artanimacje”, Amnesty International, Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. Zrealizował m.in. pilotaż projektu dla seniorów „UTW dla społeczności lokalnych”, cztery edycje programu „Archipelag Pokoleń – kurs edukacyjny dla osób 50+”, projekt edukacyjny dla młodzieży„Poznaj siłę praw człowieka”, projekt związany z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej „Nowa Towarowa”; wspierał projekty społeczne animatorów 60+ w programie „Seniorzy w akcji”;  odpowiadał za produkcję spektakli „Idiota”, „Stalker. Interpretacja”, „Mały ma dziewczynę” oraz pokazów mody na warszawskiej ASP. Jest autorem programu wydarzeń towarzyszących cyklowi „Starość to radość” w ramach festiwalu Docs Against Gravity, ekspert w komisjach do spraw osób starszych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz Ministrze Pracy i Polityki Społecznej.

 


 

Specjaliści

 

iwona_okupskaIwona Okupska

Promocja i komunikacja społeczna, strona www, Facebook

 

 


Adam_JastrzębskiAdam Jastrzębski

Grafik

Artysta wizualny, historyk sztuki, kurator, grafik; doktorant na wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jako artysta związany z galerią Propaganda. Jego prace znajdują się m.in. w kolekcji Muzeum sztuki W Łodzi, Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu, oraz w kolekcji ING.

Pracował w galerii Kordegarda, Fundacji Vlepvnet oraz domu kultury V9, gdzie prowadził warsztaty, współtworzył projekty artystyczne, oraz kuratorował kolekcję streetartu. Od wielu lat dokumentuje przestrzeń publiczną Warszawy. Autor licznych tekstów o street arcie publikowanych m.in. na portalu Vlepvnet. Jako kurator historycznych wystaw o polskiej scenie streetart współpracował m.in. z Państwową Galerią Sztuki w Sopocie, Biurem Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze i Sanoku. Blisko związany z grupą artystyczną Massmix.

Zajmuje się ilustracją, tworzeniem grafiki, projektowaniem i realizacją murali – szczególnie artystyczną aranżacją pokoi dziecięcych.

Ukończył historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim.

 


 

Administracja

Iwona Oporska

kierownik


Magdalena Mioduszewska

sekretariat


Jerzy Frączek

operator kabiny elektroakustycznej


Jolanta Opas


 

Księgowość

Małgorzata Tomala

p.o. głównej księgowej