Kategorie
seniorzy teatr ZAJĘCIA

Teatr ZIELONY MELEONIK 60+

kategoria teatr prowadzi: Stanisław Dembski – pedagog teatru, aktor, reżyser
czas trwania: 90 minut
cena: bezpłatnie

czwartki

14.30 – 16.00

 

W Warszawie działają zespoły teatralne, które powstały z myślą o seniorach. Z powodzeniem występują głównie na scenach stołecznych domów kultury, ale też w innych miastach, startują w przeglądach artystycznych. Repertuar często opierają na własnych doświadczeniach, zbierają opowieści, uczą się przekuwać je w scenariusz, by w efekcie wystawić spektakl. Przy teatrach instytucjach znajdziecie na przykład grupy, które przygotowują seniorów do odbioru spektaklu, ale też spotykają się na wspólnych czytaniach sztuki.

W ZIELONYM MELONIKU jest inaczej. Jeśli macie skojarzenia z Teatrzykiem Zielona Gęś, groteskowym dowcipem oraz absurdalnym
poczuciem humoru – to dobry kierunek. Na próbach grupa pracuje nad spektaklami opartymi na znakomitej polskiej literaturze, dzięki której i aktorzy, i widzowie poczują klimat dawnej Warszawy.

Od kandydatów do teatru prowadzący oczekuje przede wszystkim systematyczności, ponieważ to bardzo pomaga w pracy. Na zajęciach uczestniczki i uczestnicy poznają warsztat aktora, pracują nad dykcją, ruchem scenicznym, rolą w spektaklu, interpretacją tekstu.

Nie trzeba poddawać się upływowi czasu, a brak obowiązków zawodowych na emeryturze można wykorzystać na coś o czym dawno się marzyło, ale nigdy nie było na to czasu albo na coś, co może wydawać się szalone. Na teatr!

Korzyści płynących ze wspólnych spotkań jest mnóstwo – aktywność, nowi znajomi, nowe sieci wsparcia, nauka, ćwiczenie pamięci, pasja, poznawanie literatury polskiej, rozwijanie zainteresowań, współpraca, współodpowiedzialność, wspólne przeżywanie sukcesów, a czasem porażek…

Zajęcia prowadzi Stanisław Dembski – pedagog, aktor reżyser. Grał w Teatrze STU, Teatrze KTO w Krakowie oraz Teatrze C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Grał również w filmach i produkcjach telewizyjnych (m.in. Dzieje Mistrza Twardowskiego w reż. K. Gradowskiego, Przeprowadzki – serial TV w reż. L. Wosiewicza, Niania – serial TVN, Szymon Majewski ShowKasia i Tomek), obecnie jest aktorem Teatru Pijana Sypialnia.

 Zapisy: stanislaw.dembski@dorozkarnia.pl, damian.kalita@dorozkarnia.pl

Tutaj znajdziesz REGULAMIN ZAJĘĆ.

Jeśli jesteś osobą ze szczególnymi potrzebami skontaktuj się z naszą koordynatorką dostępności: ewa.jezewska@dorozkarnia.pl.

Kategorie
plastyka seniorzy ZAJĘCIA

Akademia Sztuk Wszelakich 60+ (grupa zaawansowana)

kategoria plastyka prowadzi: Damian Kalita – animator kultury
czas trwania: 75 minut
cena: bezpłatnie
Grupa zaawansowana

środy

godz. 15:00

Spotkanie z artystkami 60+ to niezwykła przygoda, która daje dużo pozytywnej energii. To przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem, pełnym skarbów i ciekawych historii na temat życia, relacji oraz Warszawy.

Relacje w Akademii Sztuk Wszelakich to budowanie pomostu między młodszym a starszym pokoleniem. Zapraszam Was na ciekawe, pełne anegdot i humoru spotkania z młodymi artystami, którzy opowiadają o tym, co ich inspiruje, do czego się odwołują. Co w ich projektach jest ważne.

Wspólnie rozmawiamy o tym przed jakimi wyzwaniami stoi sztuka współczesna. Otwieramy dla Was wrota warszawskich galerii i muzeów. Staramy się wyjść w przestrzeń i organizować plenery malarskie. Pokazujemy, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Akademia Sztuk Wszelakich  to także wielogodzinne rozmowy i czas spędzony w modnych warszawskich kawiarniach.

Przekonaj się sama, przekonaj się sam. Nie bój się zrobić pierwszego kroku. Otwórz się na nowe i wpadnij na jedno z naszych spotkań. Z miłą chęcią opowiem Ci, „co w trawie piszczy” i na co możesz liczyć angażując się nas projekt.

Kontakt z prowadzącym:  tel. 663-654-763, e-mail: damian.kalita@dorozkarnia.pl

GALERIA ZDJĘĆ

Wystawy

Projekty

Plener malarski

Kategorie
interdyscyplinarne seniorzy ZAJĘCIA

Siekierki 60+ (grupa początkująca)

prowadzi: Damian Kalita – animator kultury
czas trwania: 120 minut
cena: bezpłatnie
grupa początkująca

drugi i czwarty czwartek miesiąca

godz. 17.00

 

Projekt Siekierki 60+ powstał z myślą o mieszkańcach Siekierek, którzy chcą zagospodarować swój czas wolny. To propozycja zarówno dla osób aktywnych zawodowo, jak i dla tych, które są już na emeryturze.

Siekierki 60+ to cykl spotkań, wykładów, zajęć ruchowych, warsztatów oraz oprowadzań po wystawach i ciekawych miejscach na kulturalnej mapie Warszawy. Spotykamy się raz w tygodniu, poruszamy zagadnienia związane z historią Siekierek, urodą, zdrowiem, kulturą i sztuką. Poznajemy ciekawych i twórczych ludzi, nowe miejsca i zagadnienia, razem wychodzimy do kina i teatru.

Budowanie relacji w każdym wieku jest tym, co daje nam szanse na tworzenie sieci wsparcia w swojej społeczności lokalnej. Emerytura i dodatkowy czas wolny to moment, w którym możesz spróbować nowych rzeczy. Zrobić swój pierwszy film, wziąć udział w partyzantce ogrodniczej, spotkać swoich sąsiadów i sąsiadki z Siekierek, poznać warszawskie instytucje kultury i zaangażować się w wolontariat.

Siekierki 60+ to podróż w trakcie, której poznasz rówieśników, będziesz mieć szanse na działania z młodszym pokoleniem oraz stworzysz plan na swoją emeryturę. To nowy etap w twoim życiu, możesz spróbować rzeczy, na które wcześniej nie miałaś/nie miałeś czasu.

W perspektywie starzenia się społeczeństw w Europie budowanie sieci wsparcia w grupie rówieśniczej, nawiązywanie nowych relacji oraz rozwój osobisty jest receptą na to, aby żyć lepiej.

W programie:
– wykłady o kulturze, sztuce, zdrowiu i urodzie
– warsztaty z nowych technologii i obsługi komputerów
– zajęcia ruchowe
– spacery po Siekierkach i nie tylko
– oprowadzania z przewodnikiem po wystawach w galeriach i muzeach
– wspólne wyjścia do teatru i kina
– wycieczki do ciekawych miejsc.

Kontakt z prowadzącym:  tel. 663-654-763, e-mail: damian.kalita@dorozkarnia.pl

GALERIA ZDJĘĆ

Królewskie śniadanie sąsiedzkie

Spotkanie z reżyserem operowym Krystianem Ladą

Odzyskane śniadanie sąsiedzkie

Siekierki 55+ i Akademia Sztuk Wszelakich

Wielokulturowe śniadanie sąsiedzkie

Śniadanie w kwiatach

Śniadanie sąsiedzkie

 

Content | Menu | Access panel