BEST OFF Festiwal 2020

O Festiwalu

 

Best Off jest prezentacją najlepszych produkcji polskiego kina niezależnego, amatorskiego i studenckiego. To festiwal festiwali, gdyż pokazujemy na nim zwycięskie filmy nagrodzone w minionym roku na najważniejszych festiwalach filmów autorskich. Prezentowane są dokumenty, filmy fabularne oraz animowane. Podczas pokazu widzowie mają okazję spotkać się z najnowszą polską twórczością filmową, ale też porozmawiać z autorami prezentowanych na Best Off obrazów oraz zagłosować na wybrany przez siebie film. To właśnie publiczność jest jedynym jurorem festiwalu.

 

Nasz festiwal istnieje dzięki wspaniałej współpracy z Wami – Twórcami i Organizatorami znakomitych festiwali w Polsce m. in.: Folk Film Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Off Cinema, Węgiel Film Festiwal, Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy”, Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich „KLAPS”, Solanin Film Festiwal, Bytom Film Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21”, Międzynarodowy Festiwal Filmowy “Zoom-Zbliżenia”, Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych “Młodzi i Film”.

 

W tym roku festiwal Best Off odbędzie się 9 października (piątek) o godz. 18:00 w warszawskim kinie Luna.

 

Relacja z 2019 roku:

 

 

 

16.Festiwal Najlepszych Filmów Polskiego Kina Niezależnego BEST OFF odbędzie się 9 października 2020 roku. Gala finałowa rozpoczyna się o godzinie 18:00 w warszawskiem kinie Luna (ul. Marszałkowska 28).

 

Bezpłatne wejściówki można pobrać klikając w link https://app.evenea.pl/event/bestoff/

Na Best Off Festiwal mogą być zgłaszane filmy nagrodzone i wyróżnione na festiwalach filmów niezależnych, amatorskich i studenckich w 2019 r. oraz w I kwartale 2020 r.

 

Filmy mogą być zgłaszane jedynie przez organizatorów festiwali filmowych.

 

Zgłoszenia powinno zawierać:

– nazwę festiwalu

– tytuł filmu

– imię i nazwisko autora

– kontakt mailowy lub telefoniczny do twórcy

– plik filmowy w formacie mov lub mp4

– podpisany oryginał lub skan regulaminu

 

Filmy można zgłaszać tradycyjnie – dostarczając je osobiście lub drogą pocztową na adres: Dom Kultury Dorożkarnia w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, ul. Siekierkowska 28, 00-709 Warszawa, z dopiskiem: festiwal BEST OFF, a także elektronicznie – przesyłając je na adres mailowy marta.bernatowicz@dorozkarnia.pl z linkiem do filmu (WeTransfer, Dropbox itp.)

 

Na zgłoszenia czekamy do 18 września 2020 roku.

Przed wysłaniem zgłoszenia przeczytać Regulamin festiwalu filmowego BEST OFF 2020

 

 

Na Gali Finałowej Festiwalu Best OFF 2020:

Perła / reż. Michał Kotwica / II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Uczniowskich Młode Albatrosy

Dzieci Video / reż. Sławek Podwojski / Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby

Krzyżoki / reż. Anna Gawlita / Srebrny Zamek  na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF Cinema

Tama / reż. Natalia Koniarz / Grand Prix OKFA 2019 na Ogólnopolskim Konkursie Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby

Plastic / reż. Grupa Clare Youth Action / Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Upto21

Uśmiech zamachowca / reż. Szymon Ruczyński / III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Upto21

Mój kraj taki piękny / reż. Grzegorz Paprzycki / Wyróżnienie na Węgiel Film Festival

Ylva / reż. Jakub Słabek / Grand Prix OKFA 2019 im. Stanisława Pulsa na Ogólnopolskim Konkursie Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby

Twarze / reż. uczniowie  klasy 3b Gimnazjum nr 55 w Poznaniu / GrandPrix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Upto21

Miasteczko Sulejówek / reż. Maciek Barej, Emil Chmiel, Adaś Skorupski, Kuba Skorupski i Ben Crook / wyróżnienie w kategorii Animacja do lat 12 na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Upto2

 

 

KAJA KLIMEK

 

fot. Gosia Świderska

 

 

Edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Absolwentka dziennikarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie pisze pracę doktorską poświęconą kulturze didżejskiej w Polsce. Prowadzi zajęcia poświęcone filmowi i popkulturze na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Gdańskim oraz warszawską Akademię Filmu Dokumentalnego przy Festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Stale współpracuje z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej i Filmoteką Szkolną, gdzie zajmuje się edukacją, w tym prowadzeniem warsztatów krytyki filmowej dla dzieci i młodzieży. Jako programistka filmowa i kuratorka współpracuje m.in z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, gdzie jest gospodynią Klubu Serialowego #wodcinkach. W latach 2014-2016 prowadziła Weekendowy Magazyn Filmowy w TVP, obecnie prowadzi program Seriaale w TVN Fabuła – pierwszy telewizyjny program w Polsce w całości poświęcony serialom i Warsztat Filmowy w Red Carpet TV.  Ma też własny kanał na YT poświęcony popkulturze i filmom. Jest również stałą współpracowniczką Filmwebu i Radia Czwórka. Jako tłumaczka filmów oraz prowadząca spotkania i debaty z twórcami od lat współpracuje z wieloma festiwalami filmowymi w Polsce (m.in. FPFF w Gdyni, KFF i Off Camera w Krakowie, AFF we Wrocławiu, DAG i WFF w Warszawie). Ma też na koncie współpracę w tym zakresie z Festiwalem Filmów Krótkometrażowych w Uppsali w Szwecji. Interesuje się komiksem, popkulturą, wizerunkiem kobiet na ekranie oraz aktorskim fenomenem Nicolasa Cage’a. W internecie działa jako Kajutex.

 

 

 

DIANA DĄBROWSKA

 

 

 

Filmoznawczyni, organizatorka wielu imprez filmowych i festiwali, animatorki kultury i wieloletnia wykładowczyni Italianistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Laureatka Nagrody Literackiej im. Leopolda Staffa (2018) za promocję kultury włoskiej ze szczególnym uwzględnieniem kina. W 2019 nominowana do Nagrody Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa. Zdobywczyni II miejsca w prestiżowym Konkursie o nagrodę im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych (2020). Dyrektor artystyczna Festiwalu Filmowego Hommage a Kieślowski w Sokołowsku.

 

 

2019 rok

2018  rok

2017 rok

2016 rok

2015 rok

2014 rok

2013 rok

2012 rok

2011 rok

2010 rok

Dom Kultury Dorożkarnia

ul. Siekierkowska 28, 00-709 Warszawa

tel. 22 841 91 22

 

KOORDYNATORZY:

Marta Bernatowicz – marta.bernatowicz@dorozkarnia.pl

Jacek Różański – jacek.rozanski@dorozkarnia.pl

 

Decyzją Publiczności zgromadzonej w dniu 9 października w Kinie Luna

GRAN PRIX BEST OFF 2020

otrzymał

film MÓJ PIĘKNY KRAJ w reżyserii Grzegorza Paprzyckiego.