101 flag na 101 lat

101 flag na 101 lat

Plac Defilad, przed Teatrem Studio

12/11/2019 - 12/11/2019 18:00-20:00

Takiego widoku jeszcze w Warszawie nie było. Tylko w sercu stolicy, na samym placu Defilad, tylko z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będzie można zobaczyć arcywidowiskową instalację. Tego jedynego niepowtarzalnego wieczoru na wysokich na sześć metrów masztach załopocze sto pełnowymiarowych flag*. Flag niezwykłych – osobistych proporców, stworzonych przez setkę warszawian. „Wernisażowej” iluminacji towarzyszyć będzie oficjalna uroczystość, prezentacja autorów, koncert oraz wystawa fotografii.

PROGRAM WYDARZENIA
18:00 Start
18:30 Uroczyste rozświetlenie instalacji społecznej 101 Flag Na 101 Lat
Odsłonięcie wystawy portretów autorów flag / Mateusz Kowalik
Koncert / Flaga muzyczna zespołu w składzie: Piotr Mełech, Mamadou Góo Bâ, Ray Dickaty, Jan Małkowski, Natan Kryszk.

Projekt stworzony przez niezależny zespół animatorów ze Szczecina, organizowany przez siekierkowski Dom Kultury Dorożkarnia jest wyjątkowym przedsięwzięciem obywatelskim. To oddolna inicjatywa, której celem jest nie tylko uczczenie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, ale przede wszystkim próba zwrócenia uwagi na rolę i istotę społeczeństwa obywatelskiego, oraz jego roli w demokratycznym, wolnym kraju.

Organizatorzy zaprosili do udziału w projekcie kreatywnych mieszkańców stolicy. To właśnie oni stworzyli ponad setkę oryginalnych proporców: własnych osobistych flag, na których ukazali siebie, swoje przekonania, wizje wolności, albo… marzenia. Projekty emanują niespotykaną pomysłowością, odwagą, ale też oryginalnymi formami i pełną paletą barw. Uczestnicy podczas spotkań warsztatowych zastanawiali się nad tożsamością w ujęciu narodowym, lokalnym, i wreszcie osobistym. Rozmawiali o wolności i niepodległości, polskich tradycjach i kulturze.

* flagi o wymiarach 200/125 cm

Organizator: Dom Kultury Dorożkarnia w Warszawie
Partner: Teargaleria STUDIO
Animatorzy projektu: Maria Sztark, Łukasz Kowalski
Koordynacja: Agata Grzybowska
Produkcja: Damian Kalita
Identyfikacja wizualna i warsztaty graficzne: Kaja i Piotr Depta-Kleśta
Spiritus movens: Anna Michalak

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego Niepodległa.

Register Now

Register Now