Art Mokotów

Art Mokotów

Wstęp bezpłatny

Dom Kultury Kadr

21/01/2020 - 21/01/2020 19:00-20:30

Na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież, które na co dzień pracują pod okiem znakomitych instruktorów, animatorów i edukatorów w  mokotowskich domach kultury.

Widowisko przygotowane przez: Centrum Łowicka, Dorożkarni, Domu Kultury Kadr, Młodzieżowym Domu Kultury Mokotów i Służewskim Domu Kultury oraz Urząd Dzielnicy Mokotów.

 

MOCOTOVIA CARNIVALE 

Zapraszamy na niepowtarzalne widowisko przygotowane wspólnie przez środowisko mokotowskich domów kultury. Na jednej scenie wystąpią wyjątkowi artyści – dzieci, młodzież i dorośli – tancerze, wokaliści i aktorzy, którzy na co dzień kształcą się pod kierunkiem profesjonalistów.  Widowisko reżyseruje artysta niezależny  – roku Bartosz Figurski.

 

Bartosz Figurski – reżyser widowiska ART  MOKOTÓW 2020. Na swoim koncie ma role w kilkudziesięciu spektaklach  i występy na najważniejszych polskich scenach rozrywkowych i musicalowych. Tańczył m.in. u Romana Polańskiego, Krystyny Jandy, Jana Peszka i Moniki Strzępki, współpracował też z cenionymi krajowymi i zagranicznymi choreografami. Na stałe można go oglądać na scenie warszawskiego Teatru Tańca Zawirowania.

Technika, światło, dźwięk: Robert  Romanowski, Michał Fedec Jerzy Frączek, Paweł Zawadzki,

Wizualizacje: Jacek Różański

Zdjęcia: Weronika Pawłowska-Ciągło

Video: Mateusz Ciągło, Jacek Różański

Producentka: Anna Michalak-Pawłowska

Produkcja: Dom Kultury Dorożkarnia 2020

 

AFERA Teatr Tańca

Działa od 2012 r. Swoje choreografie opiera na technice tańca współczesnego. W 2019 r. AFERA wraz z Fundacją im. Ireny Kwiatkowskiej na zaproszenie Polsko-Japońskiego Towarzystwa Wymiany Kulturalnej (POLJA), uczestniczyła w tournée  po Japonii.

Prezentowana choreografia podejmuje problem destrukcyjnego wpływu człowieka na Ziemię. Jest to manifest ekologiczny i zapowiedź nowego spektaklu, opartego na dziełach Williama Shakespeare’a.

Tytuł prezentacji: GDY CIĘ NIE BĘDZIE do utworu SEED – Aurora.

Prowadząca: Magdalena Golla – tancerka, pedagog.

 

AFERA Zespół Taneczny

Zespół specjalizuje się w technice współczesnej. Tworzy choreografie taneczne na pograniczu lirycal jazz i baletu współczesnego. Powstał 3 lata temu, występuje na konkursach i przedsięwzięciach artystycznych.

Zespół zaprezentuje swój najnowszy materiał w technice contemporary dance. Tytułowa 7 odnosi się do siedmiu grzechów głównych i jest przekrojem problemów współczesnej cywilizacji.

Tytuł prezentacji: 7  do utworu HELIUM – Sia.

Prowadząca: Magdalena Golla – tancerka, pedagog.

 

BREAKDANCE

Grupę tworzą wielbiciele tego efektownego tańca w wieku od lat 6.  Zaawansowani szlifują umiejętności zdobyte na początku swej przygody z breakdancem: toprocki, dropy, power movesy, freeze’y i footworki. Uczą się też elementów bezpiecznej akrobatyki. Breakdance, choć przez chłopców zdominowany, jest także dla dziewcząt.

Tytuł prezentacji: Against all the odds.

Prowadzący: Marek Konopka –  tancerz, choreograf, b-boy

 

KAMELEON

Od 2005 do 2015 roku działał jako Chór Kameralny Akademii Leona Koźmińskiego. Od września 2015 roku jest oficjalnym Chórem Dzielnicy Mokotów. Tworzą go mieszkańcy Warszawy, a w szczególności Mokotowa, Polacy i obcokrajowcy, od licealistów przez studentów po osoby pracujące. Poziom wykonawczy Chóru został doceniony na konkursach w kraju i za granicą.

Tytuł prezentacji: Ask me to sing.

Prowadząca: Katarzyna Boniecka – dyrygentka.

 

DECYBELE Zespół Wokalny

Zespół działa od 2010 r. Na koncie ma 2 autorskie spektakle muzyczne. Jeden z nich – Hejt Made grają od 2018 r.  Trzeci przygotowuje pod kierunkiem Agnieszki Piotrowskiej-Hajduk, Karoliny Kroczak i Piotra Hajduka –  teamu, który stworzył Hejt Made. W tym roku DECYBELE będą świętować swoje dziesięciolecie koncertem z udziałem zaproszonych gwiazd muzyki rozrywkowej.

Tytuł prezentacji: Don’t You Worry ‘Bout A Thin oraz Unwritten.

Prowadząca: Agnieszka Piotrowska-Hajduk – kompozytorka, wokalistka.

 

FIAKIER Teatr

Teatr powstał w 2002 roku, obecny skład pracuje z sobą od dwóch lat. Zespół tworzą nastolatki, które uczą się warsztatu aktorskiego, rozwijają umiejętności pracy zespołowej i poznają zasady mowy scenicznej. Fiakier jest laureatem konkursów i festiwali teatralnych w kraju. W minionym roku zdobył Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych Zwierciadła w Lublinie za spektakl Czarne/Białe.

Tytuł prezentacji: PIES – miniatura sceniczna inspirowana opowiadaniem Sławomira Mrożka.

Prowadzący: Stanisław Dembski – aktor, reżyser.

 

HIP-HOP AKADEMIA

Grupa promuje kulturę Hip-Hop ze wszystkimi jej elementami poprzez zajęcia taneczne, beatboxowe i występy będące fuzją tych stylów.

Tytuł prezentacji: SOUL SUSPECT.

Prowadzący: Jan Władoń – tancerz, choreograf.

 

JAZZ Studio Tańca

Studio tworzy młodzież w wieku 12-16 lat. Uczestnicy zgłębiają techniki tańca jazzowego: musical, lyrical, modern. Uczą się pracy w grupie, usprawniają swoją motorykę i poprawiają kondycję fizyczną.

Tytuł prezentacji: ZJAWA (prezentacja wspólnie z teatrami tańca JAZZ i TEST).

Prowadzący: Izabella Borkowska – choreograf, Dariusz Sikorski – aktor, reżyser.

 

JAZZ Teatr Tańca

Grupę tworzy młodzież w wieku od lat 17, której pasją jest taniec jazzowy we wszystkich jego odmianach, od musicalu, lyrical po modern i contemporary jazz. We współpracy z Teatrem Tańca TEST zespół zrealizował projekt Razem więcej, którego efektem był plenerowy spektakl Podróże Alicji oraz projekt wielokulturowy InDanceGration 2018. W 2019 roku premierę miał ich spektakl Tkaczki iluzji.

Tytuł prezentacji: MERCY.

Prowadzący: Izabella Borkowska – choreograf, Dariusz Sikorski – aktor, reżyser.

 

KOKADRa Kompania Artystyczna KADR

Kreatywna i ekspresyjna grupa stworzona specjalnie na galę finałową Art Mokotów, w której znaleźli się soliści indywidualnych zajęć wokalnych oraz młodzi aktorzy grupy teatralnej CO DALEJ? Zróżnicowana wiekowo i artystycznie grupa pracowała zespołowo nad nowatorskim projektem, który stał się dla nich twórczą przygodą.

Tytuł prezentacji: Bajka 2.0.

Prowadzący: Aleksandra Nykowska – instruktorka zajęć wokalnych, Sebastian Słomiński – instruktor zajęć teatralnych.

 

MOHINI INDIAN DANCE GROUP

W repertuarze grupa ma klasyczne, półklasyczne, folkowe oraz typowo bollywoodzkie choreografie.

Występuje na festiwalach kulturalnych w całej Polsce.  Tancerki można zobaczyć na scenach np. Teatru Wielkiego, Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskim czy Muzeum Etnograficznego oraz programach: Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami, TEDx Warsaw, a nawet w indyjskim filmie Shaandaar. Brały też udział w pierwszym europejskim programie World of Dance – Polska 2018.

Tytuł prezentacji: Kolory Indii

 

Pracownia Wokalna

Pracownia skupia dzieci i młodzież lubiących muzykę, piosenkę i chcących nauczyć się śpiewać. Zadania dobierane są odpowiednio do poziomu umiejętności ucznia.  Technika jest kluczowym elementem zdrowego i efektownego śpiewania, dlatego na zajęciach ćwiczą ją, pracują nad poszerzaniem skali, brzmieniem i sprawnością głosu. Doskonalą intonację, słuch muzyczny i poczucie rytmu.

Tytuł prezentacji: SOBIE I WAM – Męskie Granie.

Prowadzące: Monika Kuczera i Patrycja Zarychta – wokalistki, nauczycielki śpiewu i emisji głosu.

 

SEKCJA NAUKI ŚPIEWU I EMISJI GŁOSU

Indywidualne  zajęcia wokalne.  Sekcja rozwija przede wszystkim samodzielność, uczestnicy dobierają repertuar w myśl zasady „śpiewam to, co lubię”. Sekcja występuje podczas lokalnych imprez na Mokotowie oraz w innych dzielnicach Warszawy.

Prowadzący: Grzegorz Żołyniak – pedagog.

 

SŁUŻEWIANKI Zespół Wokalny

Zespół działa od 2015 r. Tworzą go panie, których pasją jest śpiewanie. Lubią pracować nad doskonaleniem warsztatu wokalnego i ruchu scenicznego w życzliwej i przyjaznej atmosferze. Repertuar zespołu opiera się głównie na słynnych polskich przebojach z lat 60 i 70.  Zespół występuje na imprezach plenerowych, koncertach, bierze udział w konkursach i przesłuchaniach zespołów wokalnych na terenie całego kraju zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Tytuł prezentacji: Serduszko puka, Batumi, Kto ma tyle wdzięku co ja.

Prowadzące: Izabella Trzeciecka – koordynatorka artystyczna zespołu, Edyta Ciechomska – przygotowanie do koncertu, Jan Władoń – ruch sceniczny.

 

TEST Teatr Tańca

Powstał w 2005 r. Zespół stworzył już 12 spektakli. W choreografiach tancerze wykorzystują różne style tańca: jazzowy, modern, contemporary, physicall. Na festiwalach w kraju i za granicą  zdobyli już kilkanaście nagród i wyróżnień. Ostatnio nagrodę specjalną i III miejsce na XXIII New Prague Dance Festival.

Tytuł prezentacji: WALCZYK.

Prowadzący: Izabella Borkowska – choreograf, Dariusz Sikorski – aktor, reżyser.

 

TWÓRCY KROKÓW

Grupa taneczna, w której młodzież łączy naukę tańca oraz sceniczną i aktorską ekspresję. Rozwijając wyobraźnię i kreatywność tancerze pracują jednocześnie nad zdrową sylwetką, koordynacją i poczuciem rytmu. Poznają podstawy techniki tańca jazzowego, modern jazz, street jazz.

 Tytuł prezentacji: Kompozycja pierwsza.

Prowadzący: Jarosław Mysona – tancerz.

 

 

 

Register Now

Register Now