CYRKx. Konferencja cyrkowa i spotkanie sieciujące dla osób uczących cyrku
25/10/2025 - 26/10/2025 11.00
Dorożkarnia
-
Zapraszamy na konferencję i spotkanie sieciujące CYRKx:
– pedagogów i pedagożki cyrku,
– animatorów i animatorki kultury,
– freelancerów,
– osoby prowadzące warsztaty i zajęcia,
… a także wszystkich zainteresowanych odkrywaniem nowego oblicza cyrku!Cyrk to coś więcej niż spektakle i niezwykłe umiejętności.
Nowoczesny cyrk skupia się na edukacji, animacji i rozwoju – traktując cyrk jako metodę pracy z ludźmi.
Podczas wydarzenia CYRKx poznasz różne twarze cyrku i dowiesz się, jak można wykorzystywać go w różnych dziedzinach życia – od pracy z dziećmi, przez działania społeczne, aż po teatr i edukacjęUdział jest bezpłatny. Zapisy
Wydarzenie skierowane jest do pedagogów/żek cyrku, animatorów/rek kultury, freelancerów, prowadzących warsztaty i zajęcia oraz wszystkich osób chętnych poznania nowego oblicza cyrku.
25 października (sobota), godzina 11.00-21.00
11.00 – Oficjalne otwarcie
11.20 – Patrycja Maj : „Mamo, tato, wyjeżdżam z kraju, żeby pracować w cyrku!”, czyli doświadczenie Europejskiego Korpusu Solidarności w Belgii
11.45 – Weronika Wesołowska : Inicjatywa Performatywy
12.10 – Ośmiornice Kreatywności: Projekt Lubelskie Forum Cyrku – o tym jak możemy inspirować siebie nawzajem
12.50 – Przerwa kawowa
13.10 – Działanie grupowe
13.30 – Alicja Pomian: Pedagogika cyrku w pracy z osobami z niepełnosprawnościami
13.55 – Krzysztof Riewold: Budowanie i rozwijanie społeczności diabolo w Polsce / Organizacja Zlotu Diabolo Polska14.30 – 16.00 – Przerwa
16.00 – Start części warsztatowej
16.15 – Marcin ‘Cinek’ Borkowski: Talerzyk ekwilibrystyczny
16.15 – Paulina Chodnicka: Grupowa sesja coachingowa (uwaga! obowiązują wcześniejsze zapisy, więcej informacji wkrótce)
17.30 – Piotr Myszczyszyn: 1-3 czy 1-5? FIGHT! Dyskusja na temat metod uczenia żonglerki
18.15 – 21.15 – Otwarty jam cyrkowy26 października (niedziela), godzina 10.30-16.00
10.30 – Krąg edukatorek_ów cyrku
12.25 – Rozgrzewka z Agnieszką Pulikowską-Pylak
12.55 – Warsztat
13.40 – Przerwa
14.00 – Bartek Małecki: Portal Sztuka Cyrku
14.20 – Open Space Circus
15.30 – 16.00 – Podsumowanie konferencjiZapisanie na warsztaty jest automatyczną zgodą na wykonywanie zdjęć oraz przetwarzanie wizerunku.
Organizatorzy: Fundacja Ośmiornice Kreatywności oraz Dom Kultury Dorożkarnia.
Partner: Sieć Pedagogiki Cyrku











