Register Now

Register Now

 • Czy wiecie, że nie trzeba umieć ani rysować, ani pisać, żeby tworzyć komiksy?
  Wystarczy, że macie ochotę wymyślać historie i opowiadać je innym za pomocą obrazków. Jeśli macie ciekawe pomysły, to macie wszystko co potrzebne, żeby stworzyć własny komiks. Oczywiście tak zwany „talent”, czyli po prostu łatwość rysowania lub pisania bez wątpliwości przydaje się twórcy komiksu, ale wszystko co nas otacza może być źródłem obrazów i słów. Możemy je odnajdywać, chwytać i samplować prosto z otoczenia, wystarczy wpaść na pomysł jak połączyć elementy otaczającego świata we własną obrazkową narrację. Komiks jest jak kameleon: może upodabniać się do ilustrowanej książki, artbooka, storybordu, może być niemy, lub przegadany, może być paskiem papieru lub opasłym woluminem.

  W tym różnorodnym medium każdy znajdzie obszar ekspresji właściwy swojej naturze. Komiks to także medium życzliwe debiutantom i cierpliwie znoszące eksperymenty.
  Przekonajcie się o tym sami, wpadajcie całymi rodzinami na weekendowe warsztaty „Wszędzie Komiksy”. Jeśli lubicie czytać komiksy, jeśli sprawia wam przyjemność podróżowanie między kolejnymi kadrami to na pewno będziecie się równie dobrze bawić tworząc własne komiksy na spotkaniach w Dorożkarni.
  Będziemy opowiadać zwykłe historie i zamieniać je w niezwykłe scenariusze. Razem zepsujemy kilka komiksów, zastanowimy się z czego są zrobione, co sprawia, że są fajne i jak w łatwy sposób poskładać to wszystko z powrotem w całość.

  Na pierwszym spotkaniu ustalimy jak często chcemy się spotykać i pracować nad komiksami.
  Warsztaty adresowane są do dzieci umiejących czytać i pisać, rodziców, dziadków, opiekunów.

  Warsztaty poprowadzi je Adam Jastrzębski – artysta wizualny, performer, twórca komiksów. Absolwent Historii Sztuk na Uniwersytecie Warszawskim oraz Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

  Koszt: 10 zł/rodzina

  ZAPISZ SIĘ!