Kategorie
Projekty międzynarodowe

Festiwale i konkursy

 

Dorożkarniowe zespoły artystyczne od lat odnoszą sukcesy na międzynarodowych konkursach. Uczestnictwo w festiwalach pozwala młodym twórcom i twórczyniom zobaczyć czym zajmują się ich rówieśnicy z innych krajów, a także nawiązać nowe znajomości.


2019

Dance Fest

NOVI SAD, SERBIA

Podczas międzynarodowego festiwalu tańca Dance Fest nasi reprezentanci zdobyli dwie nagrody: Szymon Kleszcz z Teatru Tańca Test wraz z Aleksandrą Bechcicką z Teatru Tańca Slyde z Domu Kultury Śródmieście, zajęli 3. miejsce w kategorii Open Senior Duo. Agnieszka Wereszczyńska z Teatru Tańca Test wraz z Zuzanną Bernat i Mileną Maciejewską z Teatru Tańca Flesz z Domu Kultury Śródmieście, zajęły 1. miejsce w kategorii Jazz Senior Trio.

New Prague Dance Festival

PRAGA, CZECHY

New Prague Dance Festival adresowany jest do zespołów amatorskich, tancerze startują w kategoriach: taniec klasyczny, jazz & hip-hop, modern & contemporary dance, taniec etniczny. Obok konkursu młodzież uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez znakomitych czeskich choreografów (taniec klasyczny, hip-hop, jazz, modern).

Podczas festiwalu reprezentanci Dorożkarni zdobyli dwa wyróżnienia: Teatr Tańca Test zdobył Nagrodę Specjalną DANCING HAND NPDF 2019 oraz 3. miejsce w kategorii Modern/Contemporary.


2018

New Prague Dance Festival

PRAGA, CZECHY

Podczas festiwalu reprezentanci Dorożkarni zdobyli dwa wyróżnienia: Teatr Tańca Jazz zdobył  DANCING HAND NPDF PRIX oraz nagroda specjalna Dyrektora Festiwalu dla Izabelli Borkowskiej SPECIAL PERSONAL AWARD OF THE DIRECTOR NPDF.


2016

Holland Dance Festival

HAGA, HOLANDIA

W warsztatach i spektaklach festiwalowych udział wzięli Izabella Borkowska i Darek Sikorski.

New Prague Dance Festival

PRAGA, CZECHY

Podczas festiwalu reprezentanci Dorożkarni zdobyli dwa wyróżnienia: Teatr Tańca Test zajął 3. miejsce w kategorii Choreography Modern/Contemporary oraz Teatr Tańca Test z grupą taneczną FLESZ z Domu Kultury Śródmieście zajęły wspólnie 2. miejsce w kategorii Contemporary.


2014

Holland Dance Festival

HAGA, HOLANDIA

W warsztatach i spektaklach festiwalowych udział wzięli Izabella Borkowska i Darek Sikorski.

Dance World Cup

KRAKÓW-PORTUGALIA

Do konkursu zakwalifikowali się członkowie Teatru Tańca Test: Aleksandra Hofman, Debora Łojko, Roch Alończyk.


2013 i 2010

Global Education Festival

SAN REMO, WŁOCHY

W 2010 r. sukces na Festiwalu odniosła Grupa Taneczna STEP, a trzy lata później Teatr Tańca Takt podbił włoską scenę festiwalową.

International Festival Dance for School organizowany jest w ramach GEF, czyli Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Szkół. W kwietniu 2010 r. Grupa STEP zdobyła I miejsce – Różowego Delfina za układ „You may run on” oraz GRAND PRIX festiwalu tanecznego – Srebrnego Delfina. W 2013 r. Grupa Taneczna TAKT zajęła 1. miejsce w sekcji F i otrzymała Różowego Delfina.

GEF to krajowe i międzynarodowe miejsce spotkań dla dyrektorów szkół dla nauczycieli w celu wymiany różnych punktów widzenia z innymi szkołami i nawiązania przyjaźni z nowymi ludźmi. Jest to również jedyne wydarzenie obejmujące ponad 30 różnych inicjatyw, w tym samym czasie podczas finałów w San Remo.

Festival Dance Proms

LONDYN, WIELKA BRYTANIA

Festiwal odbył się w The Royal Academy of Dance w Londynie.

Milano International Dance Competition

MEDIOLAN, WŁOCHY

Grupa taneczna STEP reprezentowana przez Maję Lipiec i Zofię Rychłowską zajęła 2. miejsce.


2012

Dance World Cup

VILLACH, AUSTRIA

Grupa Teatru Tańca FLEX dostała kolejną szansę, aby zaprezentować się na Dance World Cup 2012. Finały odbyły się w Villach – uroczym miasteczku nieopodal gór, gdzie można było odpocząć, naładować się pozytywną energią i pokazać na co stać młodych tancerzy. Na konkursie pokazane zostały po dwie choreografie w dwóch kategoriach: Open Quartet Modern oraz Open Group Modern, Contemporary Dance. Poziom był bardzo wysoki, a mimo to udało na się zdobyć 3. i 4. miejsce w kategorii kwartetów. Dodatkowo uplasowaliśmy się na 9. i 14. pozycji w prezentacjach grupowych.


2011

Holland Dance Festival

HAGA, HOLANDIA

W warsztatach i spektaklach festiwalowych udział wzięli Izabella Borkowska i Darek Sikorski.

New Prague Dance Festival

PRAGA, CZECHY

Podczas festiwalu reprezentanci Dorożkarni zdobyli dwa wyróżnienia:  Teatr Tańca Test zajął 1. miejsce w kategorii modern/contemporary oraz 2. miejsce w kategorii jazz/hip-hop.

Dance World Cup

PARYŻ, FRANCJA

Teatr Tańca Flex wziął udział międzynarodowym festiwalu tanecznym Dance World Cup w Paryżu.


2010

XII Veszprem Games

VESZPREM, WĘGRY

Veszprem Games to czterodniowe przedsięwzięcie artystyczne realizowane w mieście wojewódzkim Veszprem położonym ok. 110 km od Budapesztu. Ponad 850 uczestników z 28 miast z Węgier, Rosji, Ukrainy, Mołdawii, Słowacji i z Polski stanęło do konkursów w kategoriach: teatr, taniec, piosenka, plastyka, gra na instrumentach. Reprezentanci Dorożkarni byli jedyni z Polski – pięć osób ze Studia Piosenki TŁOCZNIA DŹWIĘKÓW – startowali w konkursie wokalnym, w kategorii piosenka estradowa (konkurs przebiegał w kategoriach: musical, operetka, jazz, piosenka estradowa, folklor, piosenka klasyczna). Wszyscy zdobyli nagrody: Maria Steciuk – brąz w kat. 10-12 lat, Adrianna Piotrowska – złoto w kat. 13-16 lat, Sylwia Drabik – złoto w kat. 17-22 lata, Karolina Kocberska – srebro w kat. 17-22 lata, Mariusz Oborski – srebro w kat. 17-22 lata.

Obok zmagań konkursowych chętni mogli korzystać z innych atrakcji proponowanych przez organizatorów: dyskoteka, piknik Haribo, wycieczka do ZOO, nad Balaton, wyjście do opery, zwiedzanie Budapesztu. Festiwal w Veszprem kończył się uroczystą galą w Teatrze im. Petofiego, zaś dzień później najlepsi (ze wszystkich kategorii artystycznych) zaprezentowali się na gali w Pałacu Stefania w Budapeszcie, na której obecni byli przedstawiciele konsulatów krajów uczestniczących w festiwalu.

New Prague Dance Festival

PRAGA, CZECHY

Konkurs jest  jednym z najlepszych festiwali tańca w Europie, w tym roku zaprezentowano ponad 70 choreografii z Europy oraz USA, Indii, Izraela.

Teatr Tańca TEST zdobył III nagrodę w kategorii modern & contemporary dance. To ogromne wyróżnienie i zaszczyt – festiwal stoi na bardzo wysokim poziomie – Grand Prix i I miejsce zdobył znakomity zespół z USA, II miejsce grupa z Belgii.

Dance Grand Prix Italia

RIMINI, WŁOCHY

Dance Grand Prix Italia to festiwal organizowany dla tancerzy amatorów w kategoriach: taniec klasyczny, nowoczesny/współczesny, teatr tańca. W konkursie nagradzane są zespoły, choreografowie i nauczyciele. W tym roku międzynarodowe jury oceniało a publiczność zobaczyła w ciągu w 3 konkursowych wieczorów: 12 godzin tańca, 120 choreografii, 25 uczestników z 15 krajów, w sumie 800 tancerzy.

FLEX wystąpił z 4 układami: Steam Heat (cały zespół), Wychodząc z szarości (cały zespół), So In love (duet), Emotions (solo) i zdobył 1 nagrodę za choreografię oraz nagrodę specjalną jury.

IX International Festival of Dance for Schools

SAN REMO, WŁOCHY

Konkurs organizowany jest w ramach Global Education Festival – The World Festival of Creativity in School. W tym roku przed jury i publicznością zaprezentowało się 18 szkół tańca w 27 prezentacjach.

STEP zdobył I miejsce za układ Sou may run on oraz GRAND ONE LOVE CONTEST.

ONE LOVE CONTEST to element szerszej akcji – projektu HIPHOP-ONE LOVE. To projekt służący integracji kulturowej i społecznej młodzieży z różnych krajów i środowisk. Jego celem jest kreowanie postaw solidarności, wzajemnego szacunku i samorozwoju poprzez kulturę HipHop. Udział wzięli bboys & girls z Francji, Hiszpanii, Włoch, Polski, dzieciaki z praskich podwórek oraz hiphopowi twórcy. W programie znalazły się: walki taneczne, graffiti jam, beatbox, freestyle cypher.

ONE LOVE CONTEST został uznany za jeden z najlepszych projektów Programu Młodzież w Działaniu i w listopadzie 2010r. został zaprezentowany podczas wydarzenia Urban Youth & Europe Day, które odbyło się w Brukseli.

Life on the Floor 5

ŽILINA, SŁOWACJA

Grupa tańca ulicznego KINGZ OF WARSAW wzięła udział w zawodach w ekipie POLSKIE ORŁY. Były to eliminacje do światowej imprezy EUROBATTLE w portugalskim Porto. Ekipa POLSKIE ORŁY zajęła 1 miejsce.

Show Your Skillz 5: Street Dance Festival

WARSZAWA

W wielu warszawskich klubach oraz w Dorożkarni zrealizowano liczne pokazy tańca ulicznego w wykonaniu międzynarodowej grupy młodzieży. Prezentacje miały charakter konkursowy. W Dorożkarni uczestnicy projektu korzystali z proponowanych treningów i warsztatów.


2009

United Style 5VS 5, Boston i Hollywood free stylesession 12

LOS ANGELES – NOWY JORK, USA

Start w zawodach w dwóch konkurencjach – w obu konkurencjach ekipa z Polski dotarła do ćwierćfinału. Spoty treningowe, miejsca kultowe związane z kulturą hip hopu, warsztaty z choreografami i bboyami tworzącymi ten taniec w USA.

Zawody w Londynie

LONDYN, WIELKA BRYTANIA

IBE NOTORIOUS oraz BBOY CHAMPIONS wzięli udział w zawodach w Londynie.

Kallava Teatterifestivaali

KUOPIO, FINLANDIA

Kallava Teatterifestivaali to festiwal teatralny organizowany w Kuopio w Finlandii, stanowi część ogromnego przedsięwzięcia – Festiwalu Sztuk, podczas którego odbywają się pokazy teatralne, muzyczne, filmowe, wystawy, spotkania z artystami. Imprezy odbywają się w różnych miejscach: klubach, pubach, szkołach a także w przestrzeni miejskiej.

Teatr Tańca FLEX dwukrotnie zagrał spektakl Królowa Śniegu. FLEX był jedyną grupą zagraniczną prezentującą się na festiwalu. Spektakl przyjęty został bardzo dobrze – w prasie ukazały się w 2 artykuły.

Barcelona Dance Award

GIRONA, HISZPANIA

Barcelona Dance Award 2009 to konkurs postrzegany jako największe i najważniejsze wydarzenie amatorskiego ruchu tanecznego w Europie.

Projekt realizowany jest przez ALL-OF-US DANCE GRAND PRIX, korporację non-profit, której misją jest propagowanie równych szans bez względu na wiek, kolor skóry, wyznanie, niepełnosprawność, rasę, religię, płeć. W konkursie udział wzięło 66 grup tanecznych z 19 różnych krajów, zaprezentowano 220 choreografii, które dały 18 godzin tańca. W konkursie spotkało się 1200 tancerzy i miłośników tańca. Konkurs odbył się w kategoriach tanecznych: balet, ethno/folklor, hip hop/funk, jazz, lyrical, modern, musical, open, pointe, tap dance, piosenka & taniec.

Teatr Tańca TEST zaprezentował trzy choreografie: 1. DELICIOUS SOLITIUDE (kat. lyrical jazz) 2. LULI LALI (kat. open) 3. KOOZA DANCE (kat. musical). TEST zajął 1 miejsce w kategorii Fusion Dance za układ Luli Lali, zaś Iza Borkowska otrzymała 1 nagrodę dla najlepszego choreografa. TEST był pierwszym zespołem z Polski prezentującym się na BARCELONA DANCE AWARD.


2008

Friendship Fair Hi Seoul 2008 Festival

SEUL, KOREA POŁUDNIOWA

Niezwykłym wyzwaniem była podróż na HI SEOUL 2008 FESTIVAL. Po pierwsze dlatego, że dorożkarniowe grupy Teatru ZAMIAST oraz Studio Piosenki TŁOCZNIA DŹWIĘKÓW były oficjalną reprezentacją Miasta Stołecznego Warszawy, ale również dlatego że był to Festiwal zespołów zawodowych. „Mieliśmy świadomość, że Warszawa po raz pierwszy postawiła na zespoły amatorskie, uważając że musical A Little Beatle Bit Of Love na kanwie Romea i Juli z piosenkami zespołu The Beatles jest wart prezentacji. W Seulu byliśmy pierwszą taką grupą i uzyskaliśmy zaproszenie na rok następny.” – wspominają uczestnicy

Podróż do Korei okazała się niezwykła z kilku powodów. Po pierwsze, dorożkarniowe grupy Teatru ZAMIAST oraz Studio Piosenki TŁOCZNIA DŹWIĘKÓW oficjalnie reprezentowały Warszawę, a po drugie był to festiwal zespołów zawodowych.

Mieliśmy świadomość, że Warszawa po raz pierwszy postawiła na zespół amatorski, uważając, że musical A Little Beatle Bit Of Love, oparty na kanwie Romea i Julii, z piosenkami zespołu The Beatles, jest wart prezentacji. W Seulu byliśmy pierwszą taką grupą” – wspominają uczestnicy.

FRIENDSHIP FAIR HI SEOUL to kilkudniowe spotkanie artystów z miast partnerskich Seulu. Obok reprezentacji Warszawy znaleźli się goście z Ankary, Bangkoku, Budapesztu, Kairu, Cuernavaca, Hanoi, Istambułu, Moskwy Szanghaju i Taipei.

Warto dodać, że festiwal jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń kulturalnych Seulu. Organizowany przez władze miasta pod patronatem burmistrza, wspierany finansowo przez najważniejsze firmy i instytucje Korei Południowej, cieszy się olbrzymim zainteresowaniem mediów, mieszkańców miasta i turystów.

ZAMIAST i TŁOCZNIA DŹWIĘKÓW zagrali kilka razy na scenach dużych i małych, ulokowanych w różnych częściach miasta, lecz najważniejszy występ odbył się przed kilkutysięczną widownią, władzami Seulu i dyplomatami z krajów, których zespoły zostały zaproszone na festiwal. Koncert transmitowała telewizja. Występom scenicznym towarzyszyły wystawy grafiki, malarstwa i rękodzieła oraz wielki kiermasz ze stoiskami promującymi kulturę ponad 30 krajów z całego świata.

To, co młodzież szczególnie urzekło, to niezwykle ciepłe przyjęcie przez organizatorów, profesjonalna współpraca, a nawet polskojęzyczny tłumacz! Dla wszystkich będzie to podróż życia i niezwykła przygoda, bowiem dzięki udziałowi w festiwalu mogli poznać Seul – miasto na „drugim końcu świata”.

Il Coreografo Elettronico

NEAPOL, WŁOCHY

IL COREOGRAFO ELETTRONICO to organizowany co 2 lata festiwal filmów o tańcu. W 2008 r. odbył się po raz piętnasty. Do prezentacji festiwalowej w kategorii „dokument” zakwalifikowany został powstały rok wcześniej film Marka Sobolewskiego TeTaTe z Delfinem w tle. Film dokumentuje start Teatru Tańca TEST na Global Education Festival w Sanremo we Włoszech, gdzie zespół zdobył I miejsce i Grand Prix.

Street Star Break Dance Festival

SZTOKHOLM, SZWECJA

Grupa tańca ulicznego KINGZ OF WARSAW pod opieką artystyczną Łukasza Depa wzięła udział w eliminacjach do światowego finału tańca Break Dance, udział w warsztatach  prowadzonych przez legendarnego bboya POE ONE z grupy ZULU KINGZ.

International breakdance event

HEERLEN, HOLANDIA

Grupa tańca ulicznego KINGZ OF WARSAW pod opieką artystyczną Łukasza Depa wzięła udział w zawodach międzynarodowych.

Flow on three

AMSTERDAM, HOLANDIA

Grupa tańca ulicznego KINGZ OF WARSAW pod opieką artystyczną Łukasza Depastart w zawodach.

Street Star Break Dance Festival

LOZANNA, SZWAJCARIA

Grupa tańca ulicznego KINGZ OF WARSAW pod opieką artystyczną Łukasza Depa wzięła udział w zawodach tanecznych. W imprezie udział wzięło 40 ekip z całego świata, KINGZ OF WARSAW zakwalifikowali się do pierwszej szesnastki.

Show Your Skillz 4: Street Dance Festival

WARSZAWA

W wielu warszawskich klubach oraz w Dorożkarni zrealizowano liczne pokazy tańca ulicznego w wykonaniu międzynarodowej grupy młodzieży. Prezentacje miały charakter konkursowy. W Dorożkarni uczestnicy projektu korzystali z proponowanych treningów i warsztatów. Przeprowadzono konkursy festiwalowe w poszczególnych krajach. W naszym festiwalu uczestniczyli ich finaliści. Dlatego też impreza jest jedną z najbardziej spektakularnych w kraju.

Festiwal filmów studyjnych

BERGEN, Norwegia

Międzynarodowy Festiwal Filmowy BIFF (Bergen International Film Festiwal) to jeden z ważniejszych konkursów w Norwegii. Podczas festiwalu odbyło się spotkanie z Henriette Sæther, koordynator projektu filmów szkolnych festiwalu oraz Frankiem Priebizem koordynującym i prowadzącym warsztaty filmowe w Mediaverkstedet Bergen (MB – niekomercyjna organizacja współpracująca z niezależnymi mediami i eksperymentalnymi produkcjami, prowadząca projekty filmowe i video dla dzieci i młodzieży, organizująca festiwale kultury dla lokalnej społeczności).

London’s International Festival of Contemporary Dance

LONDYN, WIELKA BRYTANIA

DANCE UMBRELLA jest organizowanym od 1978 r. międzynarodowym festiwalem tańca. Jest najważniejszym w Europie wydarzeniem promującym taniec współczesny. Na festiwalu prezentują swoją pracę mistrzowie tańca, choreografowie i tancerze.

FLEX miał okazję poznać trendy tańca współczesnego i ich wykorzystanie w choreografiach autorstwa światowej sławy twórców, wziąć udział w warsztatach, obejrzeć spektakle, filmy i otwartą próbę: Merce Cunningham Dance Company, Richard Alston Dance Company, Cunningham on film & Open rechersal, A Brie Encounter with Two’s Company, Scottish Balet, Stephen Petronio Company.

Euro Locking Summit i Funkin Stylez

EISENBERG – DÜSSELDORF, NIEMCY

EURO LOCKING SUMMIT – warsztaty prowadzone przez legendy lockingu, tancerzy z grupy The Lockers: Sugar Pop, Tony Go Go, Greg Campbellock. W warsztatach uczestniczyli tancerze z Europy, Azji i Ameryki, trenując house, hip-hop i popping. Z Dorożkarni pojechała grupa tańca nowoczesnego Exceed.


2007

Nö World Dance Cup

ST. PÖLTEN, AUSTRIA

Konkurs przeznaczony dla amatorów i profesjonalistów zajmujących się różnymi technikami tańca, od klasyki, poprzez modern, taniec ludowy aż po hip-hop, taniec musicalowy i jazzowy. TEST zaprezentował w konkursie dwie choreografie: I GOT RHYTHM oraz TOO BAD i zdobył złoto w kategorii open/junior.

Global Education Festival

SAN REMO, WŁOCHY

Festiwal odbywa się od kilku lat pod patronatem UNESCO oraz Parlamentu Europejskiego, jego celem jest prezentacja najbardziej twórczych i inspirujących dokonań uczniów szkół włoskich i europejskich. To także okazja do konfrontacji dorobku artystycznego i wzajemnego zrozumienia niezależnie od miejsca urodzenia czy statusu społecznego. Teatr Tańca TEST zaprezentował w konkursie dwie choreografie:ALEGRIA TOWN i THE PUPPETS i zdobył I miejsce w kategorii inne style tańca i GRAND PRIX za najlepszą prezentację taneczną festiwalu.

Holland Dance Festival

HAGA, HOLANDIA

Festiwal jest największym międzynarodowym wydarzeniem tanecznym organizowanym w Holandii co 2 lata od 1987 roku, trwającym zwykle około trzech tygodni. W programie znajdują się prezentacje spektakli (w 2007 r. siedemdziesiąt prezentacji), warsztaty dla amatorów i profesjonalistów oraz Dance Parade (z ponad tysiącem uczestników). Przedstawiciele Dorożkarni wzięli udział w warsztatach (Oriental Dance/Classical Egyptian film dance – Instructor: Mariska Assink; Musical dance – Instructor: Francesca Harper; Musical dance – Instructor: Francesca Harper – Modern Techniques) i spektaklach (DeDe Dance Company & Wee Dance Company, Berlin-Jaffa Shortcut; Five dancers & ‘Nieuw Amsterdams Peil’ A Year from Monday; Beijing Modern Dance Company/anoukvandijk dc, Women of the World; Les Ballets de Monte-Carlo, Opus 40,In Memoriam) prowadzonych przez światowej sławy choreografów i tancerzy. Wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielami kampanii tanecznych i organizatorami w celu poznania specyfiki przygotowania i realizacji festiwalu tanecznego.

Dancing on the Edge Festival

AMSTERDAM, HOLANDIA

DANCING ON THE EDGE FESTIVAL to pokaz młodych choreografów z Bliskiego Wschodu, którzy prezentowali swoje prace po raz pierwszy w Holandii. Dziewięciu indywidualnych artystów oraz grupy taneczne z sześciu krajów (Syria, Liban, Egipt, Palestyna, Iran i Izrael) pokazało inne spojrzenie na świat i kulturę Wschodu i Zachodu. Oprócz przedstawień młodzież wzięła udział w debatach i dyskusjach z artystami, warsztatach tanecznych i specjalnej edycji CINEDANS FESTIVAL – festiwalu filmowego poświęconego tańcu.

Wydarzeniem było obejrzenie spektaklu VAREKAI – Cirque du Soleil, łączącego język rumuński z cygańskimi tradycjami i duchem nomadów, produkcji będącej mixem spektaklu teatralnego, cyrkowej tradycji oraz pasji ludzi poszukujących nowej formy wyrazu.

Funkin Stylez

DÜSSELDORF, NIEMCY

Zawody będące jedną z dwóch największych imprez tego typu w Europie, warsztaty prowadzone przez JUNIORa oraz spotkania z największymi tancerzami w Europie, m. in.: SALAH, P.LOCK, YOSI, YUGSON, BRUCE.

Life on the Floor Total Session

GRENOBLE – LYON, FRANCJA

Grupa tańca ulicznego KINGZ OF WARSAW wzięła udział w konkursie i warsztatach.

Circle Kingz

LOZANNA, SZWAJCARIA

Grupa tańca ulicznego KINGZ OF WARSAW wzięła udział w zawodach.

Beattle Opsession 2006 i 2007

NANTES, FRANCJA

Grupa tańca ulicznego KINGZ OF WARSAW wzięła udział w zawodach.

Off Deutschland

WARSZAWA, SZCZECIN, POZNAŃ, WROCŁAW, ŁÓDŹ, POŁCZYN ZDRÓJ, POLSKA

Prezentacja Niezależnego Kina Niemieckiego w Polsce. Filmy offowe zrealizowane przez młodzież z Meklemburgii – Pomorza Przedniego. Publiczność w Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Połczynie Zdroju miała okazję poznać najlepsze filmy zrealizowane w nurcie niezależnym przez młodzież z Meklemburgii. Prezentowane filmy zostały wyróżnione na festiwalu FISH w Rostoku, który należy do najbardziej znanych i cenionych wydarzeń w świecie młodego kina niemieckiego. Program OFF DEUTSCHLAND obejmował pokaz 10 filmów oraz spotkania publiczności z ich autorami i opiekunami projektu. Projekt realizowany we współpracy z Instytut für Neue Median w Rostoku.


2006

PLAY OFF 06

GELSENKIRCHEN, NIEMCY

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Młodzieżowych przy Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. W projekcie spotkało się kilkanaście grup teatralnych z całego świata: Niemcy, Polska, Togo, Argentyna, Brazylia, Meksyk, USA, Korea Południowa, Chiny, Trynidad-Tobago, Ekwador, Holandia i Serbia. Eliminacje do udziału w projekcie prowadzone przez blisko rok. Jako jedyny zespół z Polski zakwalifikował się Teatr Bez Kota.

Grupy teatralne przez dwa tygodnie prezentowały się na scenach w Gelsenkirchen i Essen, wszyscy wzięli udział we wspólnie stworzonym wielkim widowisku i święcie footballu. Teatr Bez Kota zaprezentował spektakl Maanam być lepiej w reżyserii Darka Sikorskiego na podstawie tekstów Kory Jackowskiej, autorką choreografii do muzyki zespołu Maanam była Iza Borkowska. Spektakl opowiada historię snu małej dziewczynki, która śni swoje wcześniejsze, teraźniejsze i przyszłe życie. W snach pojawiają się straszne i śmieszne, realne i wyimaginowane postaci z jej życia. Smutek miesza się tu z radością, a miłość z nienawiścią.

Global Education Festival

SAN REMO, WŁOCHY

Festiwal odbywa się od kilku lat pod patronatem UNESCO oraz Parlamentu Europejskiego, jego celem jest prezentacja najbardziej twórczych i inspirujących dokonań uczniów szkół włoskich i europejskich. To także okazja do konfrontacji dorobku artystycznego i wzajemnego zrozumienia niezależnie od miejsca urodzenia czy statusu społecznego. Teatr Tańca TEST zaprezentował w konkursie dwie choreografie: ALEGRIA TOWN i THE PUPPETS.

Teatr Tańca Test zajął 1. miejsce zdobywając Różowego Delfina oraz  GRAND PRIX – Srebrnego Delfina.

Events workshop project

KOLONIA, NIEMCY

Warsztaty tańca jazzowego organizowane przez Cologne Dance Center. Warsztaty prowadził absolwent The Ailey School – Paul Haze, charyzmatyczny tancerz i choreograf.

Battle Zone Hartford

HARTFORD, CONNECTICUT, USA

Festiwal zorganizowany przez organizację hip-hop’ową UNIVERSAL ZULU NATION. I miejsce dla Miłosza Hunzli z Grupy Tańca Ulicznego KINGZ OF WARSAW.


2003

Dozwolone do lat 21

WARSZAWA

Dorozkarnia była współorganizatorem XXI Międzynarodowego Festiwalu Dozwolone do lat 21. Pozostali organizatorzy to: Federacja Twórców Filmów Niezależnych, Stołeczny Klub Garnizonowy Kino GRUNWALD.

Dozwolone do lat 21. to festiwal prezentujący filmy twórców, którzy nie przekroczyli 21 roku życia, jest jedynym tego rodzaju wydarzeniem na świecie. Każdego roku bierze w nim udział ok. 120 młodych filmowców z Polski i kilku krajów europejskich. Filmy są oceniane przez Jury, w skład którego wchodzą m.in. najlepsi polscy twórcy filmowi. W roku 2003 był to m.in. absolwent Dorożkarnii, reżyser filmów animowanych – Tomek Bagiński.

Festiwal odbywał się pod patronatem Światowej Unii Filmu Nieprofesjonalnego UNICA.