Kategorie
Uncategorized

Koncert „I Przyszła Wolność” –

Urząd Dzielnicy Mokotów zaprasza na:

Koncert „I Przyszła Wolność”

Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Warszawie przy ul. Bonifacego 9

11 listopada 2022, g. 19.00.

11 listopada to data szczególna w naszej historii. Polska po 123 latach niewoli odzyskała upragnioną wolność- wolność, która nie jest nam dana raz na zawsze. Musimy o nią dbać i ją pielęgnować, pamiętając o tych, którzy ją dla nas wywalczyli.

Tego dnia w Kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Warszawie przy ul. Bonifacego 9, o godz. 19.00 odbędzie się koncert utworów i pieśni patriotycznych, które są dokumentem różnych wydarzeń historycznych. Wstęp wolny!

Koncert wykona zespół kameralny BognaBand, a towarzyszyć będą soliści-wokaliści:
– Anna Grabowska-Nadwodna
– Krzysztof Ciupiński-Świątek

Całość okrasi słowem konferansjer, wprowadzając słuchacza w klimat poszczególnych utworów.

Zespół muzyczny BognaBand prowadzi bardzo ożywioną działalność koncertową od 2015 roku, złożony z profesjonalnych muzyków-instrumentalistów związanych z łódzkimi instytucjami kulturalnymi:
-Bogna Dulińska ( lider zespołu) – pianistka, związana z Akademią Muzyczną w Łodzi
-Małgorzata Domańska – skrzypaczka, związana z Filharmonią Łódzką
-Aleksandra Strasińska – flecistka, związana z Teatrem Muzycznym w Łodzi
-Zuzanna Niedzielak – klarnecistka i kompozytorka, związana z Teatrem Wielkim w Łodzi
-Arkadiusz Płaziuk – wiolonczelista, związany z Teatrem Wielkim w Łodzi
-Sylwester Masłoń – kontrabasista, związany z Teatrem Wielkim w Łodzi
-Piotr Papierski – związany z Wydziałem Jazzu w Akademii Muzycznej w Łodzi

Zespół wykonuje własne autorskie koncerty muzyki instrumentalnej, jak również towarzyszy solistom-śpiewakom, czy wykonawcom muzyki pop. BognaBand pozostaje w stałej współpracy m.in. z Bogusławem Morką, Kałudi Kałudowem, Dariuszem Stachurą. Wachlarz repertuaru jest niezwykle bogaty, od kompozycji sakralnych, patriotycznych, kolęd, po operę, operetkę, musical, piosenkę. Niezwykłym powodzeniem cieszy się koncert „Muzyki Filmowej” z wykorzystaniem przebojów polskiego dwudziestolecia międzywojennego, oraz światowych przebojów filmowych. W przeciągu pięciu lat działalności BognaBand wykonał ponad 250 koncertów w salach filharmonii, domach kultury, kościołach, a także na scenach plenerowych. BognaBand to gwarancja wysokiego poziomu artystycznego, a także dbałość o wyjątkowo atrakcyjny image sceniczny. Utwory wykonywane przez zespół są specjalnie aranżowane na jego skład przez Zuzannę Niedzielak.
W 2015 roku zespół nagrał płytę WŚRÓD NOCNEJ CISZY – najpiękniejsze kolędy polskie w barytonem, solistą Opery Narodowej w Warszawie Wiesławem Bednarkiem.

W maju 2019 r. zespół BognaBand nagrał płytę „ Pokochałem Ciebie” z kompozycjami barytona Krzysztofa Gwiazdy, w aranżacji Zuzanny Niedzielak.
Obecnie zespół BognaBand może poszczycić się swoją pierwszą płytą autorską z muzyką filmową zatytułowaną „Na czerwonym dywanie”.

Anna Grabowska-Nadwodna jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Współpracowała z operą NOVA w Bydgoszczy, Filharmonią Narodową w Warszawie, Teatrem Muzycznym „Operetka” w Warszawie, Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego.

W swoim dorobku ma nagrania piosenek do bajek dla dzieci, a także udział w kilku projektach kompozytora i pianisty Hadriana Tabęckiego. Jest nauczycielem śpiewu i emisji głosu. Własną technikę wokalną doskonali pod kierunkiem Mistrza Kałudiego Kałudowa i Krystyny Kochan-Wysockiej. Koncertuje w kraju i poza granicami wykonując szeroki repertuar od baroku po operetkę i musical.

Krzysztof Ciupiński-Świątek, tenor, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Warsztat wokalny doskonalił m.in. pod kierunkiem Wiesława Ochmana i Ryszarda Karczykowskiego. Od 2012 roku jako jedyny Polak współtworzy międzynarodową grupę artystyczną The 12 Tenors, z którą zaśpiewał setki koncertów w Europie i Chinach.
Współpracuje m.in. z Operetką Warszawską im. Jana Kiepury, Filharmonią Narodową, Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego oraz agencjami impresaryjnymi w kraju i zagranicą. Prowadzi działalność koncertową, wykonując repertuar operowy, operetkowy, oratoryjno-kantatowy i pieśniarski.