Kategorie
WOLONTARIAT

Mokotowskie Dni Wolontariatu

1

Mokotowskie Dni Wolontariatu realizowane na Mokotowie w październiku 2019 roku były pierwszym tego typu świętem wolontariatu w dzielnicy. Wspólny projekt połączył domy kultury i bibliotekę w działaniu na rzecz promocji wolontariatu w kulturze.   

Mokotowskie Dni Wolontariatu rozpoczęły się od warsztatów filmowych realizowanych przez Dom Kultury Kadr. Biblioteka nr 3 przy ulicy Tuchlińskiej, zaprosiła uczestników projektu do tworzenia ilustracji do tekstów literackich oraz na spotkania wokół gier planszowych. W Służewskim Domu Kultury wszyscy chętni mogli zbudować domki dla owadów a w Centrum Łowicka powstał regał do lokalnej wymienialni książek, można było też zrobić swoją zakładkę. Dom Kultury Dorożkarnia zaprosił wszystkich mokotowskich wolontariuszy na plenerowe warsztaty o współpracy.

Drugim elementem Mokotowskich Dni Wolontariatu była Otwarta Giełda Pomysłów w ramach której każdy wolontariusz mógł zaproponować pozostałym mokotowskim ochotnikom dowolne warsztaty. W ramach giełdy wzięliśmy udział w warsztatach tanecznych, patchworkowych i tworzenia wierszy.

Projekt zakończyło wspólne śniadanie łączące mokotowskich wolontariuszy.

Projekt został sfinansowany z programu Ochotnicy Warszawscy.