termin
Zapraszamy na kolejną edycję festiwalu,
która odbędzie się już
20 marca 2010 roku
w kinie LUNA w Warszawie
Wstęp za wejściówkami!
(odbiór w kinie LUNA od 13 marca)
o Przegladzie

Best Off jest dwugodzinną prezentacją tego, co było najlepsze w roku 2008 w niezależnej polskiej produkcji filmowej. Best Off jest festiwalem festiwali, bowiem pokazujemy filmy nagrodzone na największych ogólnopolskich festiwalach filmów niezależnych takich jak: "Jutro filmu", KRAKFFA, "OFF Cinema", OKFA, "Zoom - Zbliżenia", Oskariada, KAN, FeFe - Felliniada, "Filmowe Zwierciadła", "Kadr", "Klatka", "Wydmy" i wielu innych, a jedynym laurem do zdobycia dla najlepszego filmu jest najcenniejsza z nagród - nagroda publiczności.

Liczymy na liczne przybycie twórców prezentowanych filmów i gorącą dyskusję na temat kondycji kina niezależnego, jego możliwości, ograniczeń, potencjału intelektualnego czy wpływu na produkcję zawodową.

Patronat honorowy - Burmistrz Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

WSTĘP ZA BEZPŁATNYMI WEJŚCIÓWKAMI.
WEJŚCIÓWKI MOŻNA ODEBIERAĆ W KASACH KINA LUNA!
regulamin
REGULAMIN
6 Przeglądu Najlepszych Filmów Polskiego Kina Niezależnego BEST OFF 2009

Organizator:
Dom Kultury DOROŻKARNIA w Warszawie.

Cele konkursu:
Prezentacja i popularyzacja niezależnej polskiej produkcji filmowej.
Promocja festiwali filmów niezależnych i amatorskich.

Uczestnicy:
Filmy nagrodzone i wyróżnione na festiwalach filmów niezależnych i amatorskich w roku 2009 o czasie nie przekraczającym 30 min.

Zgłoszenia:
Organizator nie przyjmuje indywidualnych zgłoszeń. Do pierwszego etapu festiwalu automatycznie kwalifikowane są wszystkie filmy nagrodzone i wyróżnione w 2009 roku, na współpracujących z BEST OFF-em festiwalach filmów niezależnych i amatorskich.

Konkurs
Etap I:
Komisja selekcyjna utworzona przez organizatora dokonuje przeglądu i wyboru filmów, które zostaną zaprezentowane w etapie II, tak aby łączny czas projekcji wszystkich filmów nie przekroczył 180 min.

Etap II:
Projekcja wybranych filmów i wyłonienie zwycięzcy w głosowaniu publiczności po zakończeniu wszystkich projekcji nastąpi w dniu 20 marca 2010 w kinie LUNA.

Nagroda:
Reżyser zwycięskiego filmu otrzymuje statuetkę GRAND PRIX BEST OFF 2009 oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł.

Przepisy ogólne:

1.W konkursie nie mogą brać udziału filmy zakwalifikowane do drugiego etapu poprzednich festiwali BEST OFF.

2.Dopuszcza się możliwość zakwalifikowania filmu o czasie dłuższym niż 30 min, w przypadku jego wyjątkowych walorów artystycznych

3.Dopuszcza się możliwość wydłużenia czasu projekcji w etapie II powyżej 180 min, jeżeli komisja selekcyjna podejmie taką decyzję.

4.Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga organizator.

Szczegółowe informacje:
Dom Kultury DOROŻKARNIA
Warszawa 00-709, ul. Siekierkowska 28
tel. 022 841 91 22, 841 72 17 fax.: 022 841 91 22

Marek Sobolewski – 0 604 473 243,
email: esmark@wp.pl
nagroda
LAUREAT BEST OFF 2009
Miło nam poinformować, iż decyzją publiczności zebranej w Kinie LUNA laureatem BEST OFF 2009 został film pt. "Szczęściarze" w reż. Tomasza Wolskiego. Gratulujemy
filmy
FILMY

LUKSUS – reż. Jarosław Sztandera, 38 min, fabuła.
Historia siedemnastoletniego chłopaka - Luksusa, który po kilku latach życia pod opieką swojego alfonsa - Popersa, stał się zbyt stary dla klientów - pedofilów. Z tego powodu Popers, porzuca chłopaka na dworcu centralnym. Luksus nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji i za wszelką cenę próbuje wrócić do "branży" i swojego alfonsa.

MOJA NOWA DROGA – reż. Barbara Białowąs, 37 min, fabuła.
Piotr i Alina - 30-latkowie w wielkim mieście, próbują realizować swoje marzenia. Alina zarabia w kasynie po to, by móc pracować w zawodzie reżysera. Piotr pracuje w alternatywnym radio, współorganizując pomoc dla białoruskiej opozycji. Dzień ich zaręczyn ma być radosnym spotkaniem dwóch rodzin i dwóch pokoleń. Splot przypadków powoduje jednak, że rodzinna uroczystość zmienia się w konfrontacje postaw i poglądów. Czy ich rodziny więcej łączy czy dzieli? Alina i Piotr muszą zadecydować, co dla nich w życiu jest najważniejsze i jak ma naprawdę wyglądać ich "nowa droga życia"...

POMIĘDZY – reż. Anna Kasperska, Michał Stenzel, 15 min, fabuła.
Starsza kobieta wprowadza się do nowego mieszkania. Jej sposób życia zmienia dotychczasowe przyzwyczajenia mieszkańców.

JUTRO – realizacja Bartosz Kruhlik, 14 min, dokument.
Bartosz Kruhlik wykazał się filmową odwagą i stworzył dokument o swojej własnej babci. Dzięki temu cały film, każda scena jest nasiąknięta autentyzmem. Widać, że autor nie był wymuszonym gościem w domu Pani Leonardy, a jedynie naturalnym kawałkiem jej życia. Bohaterka “Jutra…” w swoim monologu opowiada o rzeczach codziennych, przy czym za każdym razem, umiejętnie przechodzi do rozważań nad życiem, śmiercią i wiarą.

SZCZĘŚCIARZE – reż. Tomasz Wolski, 27 min, dokument.
Zbiorowy portret petentów Urzędu Stanu Cywilnego. Młode pary rejestrują tu swój związek, rodzice nowonarodzone dzieci, wdowcy zgon małżonka, a jubilaci otrzymują medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Przez mikrosceny obserwujemy różne etapy związku pomiędzy kobietą a mężczyzną.

DZIEŃ, W KTÓRYM PĘKŁO NIEBO – reż. Karol Białas, 12 min, dokument.
Film o poszukiwaniu wolności, miłości, własnego miejsca.

MIESZKAŃCY – reż. Arkadiusz Zub, 6 min, animacja
Krótki film animowany inspirowany własnymi obserwacjami i wierszem Juliana Tuwima. Apokaliptyczna wizja codzienności. Autorzy filmu powtórzyli za Tuwimem, że bezduszne odtwarzanie życia, czyni z nas widma.

BLUE – reż. Łukasz Szozda, 11 min, animacja
Historia małej dziewczynki, która z powodu swej odmienności nie jest akceptowana przez otoczenie. Próbuje się wtopić w społeczność miasteczka, szybko jednak odkrywa że jest lepszy sposób by rozwiązać problem. Film opowiada o potrzebie tolerancji i o alienacji w społeczeństwie.

OSTATNIA PODRÓŻ PROFESORA IGREKA – reż. Tomasz Pawlak, 6 min, animacja
"Kiedyś byłem sławnym podróżnikiem, dziś starcem o drżących dłoniach. Niespełnienie moje jak nie zapełniony do końca album fotograficzny z jednym wolnym miejscem a wszystkie krainy do cna poznane". Prof. Igrek

Informacje za: www.filmweb.pl; www.filmoff.pl; www.filmpolski.pl, www.kan.art.pl
Kino LUNA, ul. Marszałkowska 28 pole pole