kontakt

Informacji w sprawie festiwalu udziela:
Krzysztof Wilkowski
kontakt: (022) 841 72 17
e - mail: krzysztof@dorozkarnia.pl

Facebook

Ten Ton 2013

Mieczysław SzczęśniakMIECZYSŁAW SZCZEŚNIAK

Zadebiutował w zespole muzycznym Ikary już jako sześciolatek, potem w zespole Funk Factory, z którym w 1984 roku zarejestrował swe pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Występ w konkursie "Śpiewać każdy może" i Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu dał mu przepustkę do udziału w konkursie piosenki w Opolu, gdzie w 1985r. za wykonanie piosenki "Przyszli o zmroku" otrzymał główną nagrodę im Anny Jantar.
Uczęszczał m.in. do Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku. Studiował od 1987 na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W 1987 roku zaśpiewał dwie piosenki ("Mój Harley Davidson" i "Gdzieś tam...") w filmie „Opowieść Harleya”. W 1999 roku nagrał z Edytą Górniak utwór "Dumka na dwa serca" do filmu „Ogniem i mieczem”. W 1999 z piosenką „Przytul mnie mocno reprezentował” Polskę na 44. Konkursie Piosenki Eurowizji w Jerozolimie w którym zajął 18 miejsce. Jest jednym z założycieli zespołu New Life'm, grającego muzykę rozrywkową z przesłaniem chrześcijańskim.
W marcu 2006 piosenka Edyty Górniak i Mieczysława Szcześniaka "Dumka na dwa serca" wygrała plebiscyt na Najpiękniejszą piosenkę z sercem zorganizowany przez TVP1 i Radio RMF FM przy okazji akcji "Serce masz tylko jedno". 30 października 2007 ten sam utwór zdobył Złotą Kaczkę 50-lecia "Filmu" w kategorii najlepsza piosenka filmowa.
W czerwcu 2006 ukazał się jego teledysk, nagrany wspólnie z Mezo / Tabb, do piosenki "Wstawaj".
W 2006 roku wydał swoją kolejną płytę pt. Zwykły cud.
W 2007 roku wziął udział w Krajowym Konkursie Polskiej Piosenki w Opolu. Wykonał swoją nową piosenkę "Bajka że to ja". Na tym samym festiwalu wystąpił także wspólnie z Justyną Steczkowską i Kasią Cerekwicką.
Wielokrotnie współpracował z zespołem TGD jako solista. W 2010 roku wziął udział w koncercie związanego z nagraniem najnowszej płyty zespołu: "Liczy się każdy dzień" (2011).
Zaśpiewał w duetach między innymi z: Anną Jurksztowicz, Majką Jeżowską, Kayah, Anną Marią Jopek, Lorą Szafran, Edytą Górniak czy Natalią Kukulską. Jest laureatem wielu nagród m.in. Bursztynowego Słowika na Festiwalu w Sopocie i trzykrotnym laureatem Fryderyków.
Medialnym wydarzeniem był Międzynarodowy Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach, podczas którego Mieczysław Szcześniak wystąpił z Wendy Waldman. Wykonali razem piosenkę "Save the Best for Last". W 2010r. ukazała się pierwsza anglojęzyczna płyta, przy produkcji której zaangażowani byli wybitni muzycy i producenci z Polski i USA: Wendy Waldman - zdobywczyni nagrody Grammy , muzycznego odpowiednika filmowego Oscara ; Rob Hoffman , który współpracował m.in. z Christiną Aguilerą, czy Michaelem Jacksonem; Marcin Pospieszalski; Piotr Kominek; Paweł Zarecki.

www.mietekszczesniak.pl
PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE 12 kwietnia 2013r., piątek
wokaliści szkół gimnazjalnych
wokaliści szkół ponadgimnazjalnych i studenci

PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE 13 kwietnia 2013r., sobota
wokaliści szkół podstawowych

godz. 11.00 – przesłuchania konkursowe
godz. 12.30 – 14.00 - przerwa
ok. 14.00 – dalszy ciąg przesłuchań
Protokół w kategorii II i III


Protokół w kategorii I
KONCERT PROMOCYJNY

koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert


PRZESŁUCHANIA KONKURSÓW

koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert

Patroni medialni:

Qulturka Radio Plus

Partnerzy:

Rossman Zaiks Kayax Mini Muza MTJ
 
Film

Film
Płyty TenTon

Dwupłytowe albumy festiwalowe zawierją utwory także w wersji instrumentalnej (tzw. podkłady muzyczne).

Więcej informacji o każdej płycie znajdziesz po kliknięciu w ikonę płyty.

Płyta 2006

2006

Płyta 2007

2007

Płyta 2008

2008

Płyta 2009

2009

Płyta 2010

2010

Płyta 2011

2011

Płyta 2012

2012

Płyta 2013

2013