kontakt

Informacji w sprawie festiwalu udziela:
Krzysztof Wilkowski
kontakt: (022) 841 72 17
e - mail: krzysztof@dorozkarnia.pl

Facebook


informacje

25 października br. (sobota) od godziny 11:00 do wieczora w Dorożkarni rozbrzmiewać będą piosenki Ewy Bem w wykonaniu ponad setki młodych wokalistów z całego kraju. Święto tych piosenek zakończy się na początku grudnia br. w Sali Koncertowej Warszawskiej Opery Kameralnej na uroczystej Gali TEN TON.

Program:
10:50 – otwarcie festiwalu
11:00 – przesłuchania konkursowe uczestników kategorii szkół podstawowych
13:00 – przerwa
13:10 – przesłuchania konkursowe uczestników kategorii gimnazjalnej
15:10 – przerwa
15:20 – przesłuchania konkursowe uczestników kategorii szkół ponadgimnazjalnych i studentów
18:00 – przerwa
18:30 – ogłoszenie wyników festiwalu
19:00 – zakończenie festiwalu
Wokalistów 9. TEN TONu oceni jury w składzie:


GRAŻYNA ŁOBASZEWSKAGRAŻYNA ŁOBASZEWSKA

Ukończyła Podstawową Szkołę Muzyczną w Gdańsku w klasie fortepianu. Od 1970 do 1972 była słuchaczką gdańskiego Studia Piosenki PRiTV, prowadzonego przez Renatę Gleinert. Debiutowała na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze w 1971. W 1972 przeniosła się do Poznania. Śpiewała w chórkach, towarzyszących w koncertach i nagraniach Halinie Frąckowiak, Wojciechowi Skowrońskiemu i Elżbiecie Wojnowskiej. Współpracowała z grupą S-26 Andrzeja Ullmana,. z zespołem Egro Band, grupą Cancer, była też wokalistką zespołu Crash. Warto wspomnieć o komercyjnym sukcesie dwóch płyt Łobaszewskiej Something Beautiful, But Not Expensive oraz Every Day A Trial, nagranych z Crashem na rynku „zachodnim”. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wystąpiła po raz pierwszy w 1974. Później śpiewała na tym festiwalu wielokrotnie. Zdobyła tam nagrodę dziennikarzy za Nocny spacer, III nagrodę za Zwierciadło Czasu, I nagrodę za Wszystko co złe omija mnie. Występowała i nagrywała z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Dokonała licznych nagrań radiowych i telewizyjnych m.in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim. Obecnie współpracuje z Triem Jarosława Śmietany, rockowo bluesową grupą Ajagore. Ostatnio wydarzeniem muzycznym 2010 roku była premiera płyty „Dziwny jest …” z repertuarem Czesława Niemena.JOANNA ZAGDAŃSKA


JOANNA ZAGDAŃSKA

Pochodzi z muzycznie uzdolnionej rodziny. W dzieciństwie uczyła się gry na pianinie w ognisku muzycznym w rodzinnym Opocznie. Śpiewać zaczęła w czasie nauki w szkole średniej w grupie muzycznej Consonians. W 1979 roku zadebiutowała z nią na Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki. Jeszcze w tym samym roku wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie Debiuty. W szkole średniej zainteresowała się jazzem. Ukończyła Liceum Muzyczne w Łodzi w klasie trąbki i podjęła studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Na uczelni poznała m.in. Stanisława Sojkę, Lorę Szafran i Izę Zając. Podczas studiów dokonała swoich pierwszych nagrań (z orkiestrą Rozgłośni Poznańskiej Polskiego Radia).W roku 1980 nawiązała współpracę z Adamem Żółkosiem, pianistą jazzowym, kompozytorem, akompaniatorem i aranżerem. Wiele koncertowała w kraju i za granicą (m.in. Belgia, Czechosłowacja, Holandia, RFN, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Tunezja, Turcja, Węgry, ZSRR).Obecnie zajmuje się głównie działalnością pedagogiczną – wykłada śpiew jazzowy i improwizację na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, prowadzi też zajęcia na Uniwersytecie Bydgoskim im. Kazimierza Wielkiego.
Joanna Zagdańska, wokalistka, pedagog wokalny, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, prowadzi też zajęcia na Uniwersytecie Bydgoskim im. Kazimierza Wielkiego.ŁUKASZ ZAGROBELNY


Łukasz Zagrobelny

Łukasz to jeden z najlepszych męskich głosów w Polsce. Wokalista obdarzony niezwykłą charyzmą przyciąga na swoje koncerty rzesze fanów.
Łukasz Zagrobelny w 2007 roku wydał debiutancką płytę Myśli warte słów i zaczął odnosić liczne sukcesy. Przyznano mu liczne nagrody jak np. Superjedynka za Przebój Roku, ESKA Music Awards za Artystę Roku, Mikrofon Popcornu, Łukasz wyśpiewał hity takie jak:
Nieprawda, Życie na czekanie.
W 2008 roku na rynku pojawiła się Edycja specjalna pierwszej płyty, na której pojawił się utwór Nie kłam, że kochasz mnie? nagrany w duecie z Eweliną Flintą. Piosenka stała się największym hitem 2008 roku, o czym świadczą nagrody takie jak: Nagroda Publiczności Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn, Viva Comet za Dzwonek Roku, Telekamery 2009 w kat. Muzyka, 2 miejsce Sopot Hit Festiwal w kategorii Przebój Lata.
24 października odbyła się premiera słynnego filmu High School Musical 3, który promowała piosenka "Ty i Ja" nagrana przez Łukasza w duecie z Hanią Stach. Soundtrack z High School Musical 3 pokrył się podwójną platyną.
W 2008 roku piosenka Łukasza "Wolny wybór" pochodząca z płyty "Myśli warte słów" została Wykorzystana w spocie telewizyjnym Lokaty Twój Wybór - nowego depozytu, zaoferowanego przez Bank Millennium.
W 2009 roku przyszedł czas na drugi solowy album Między dźwiękami, na którym znalazły się takie przeboje jak: Jeszcze o nas, Mówisz i masz czy Przyjdzie czas. Łukasz wystąpił także w licznych programach TV, z których najbardziej znane to: Taniec z gwiazdami, Tylko nas dwoje, a przede wszystkim zagrał kilkaset koncertów i zdobył ogromną rzeszę fanów w całej Polsce.
Związany przez 7 lat z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie wystąpił w musicalach Miss Saigon, Grease, Koty, Taniec Wampirów i Akademia Pana Kleksa. Przez blisko 2 lata można go było oglądać gościnnie w jednej z głównych ról w spektaklu Les Miserables. Rok 2012 to wielki powrót Łukasza z nową płytą Ja tu zostaję, utrzymaną w klimacie lat 60. I 70. Album już po miesiącu od premiery stał się Złotą Płytą.
Piosenka Ja tu zostaję została wyróżniona podczas ostatniego Festiwalu Opolskiego Super Nagrodą Programu 1 Polskiego Radia. Każdy z singli (Ja tu zostaję, U mnie maj, Nie zapytam Cię) stał się przebojem i znalazł się w czołówce ogólnopolskiego zestawienia AIRPLAY CHART. Mało komu w tak krótkim czasie udało się tak mocno zaistnieć na rynku muzycznym. 18 marca 2013 ukazał sie czwarty juz album Łukasza Symfonicznie będący zapisem koncertu z Polska Orkiestra Radiowa, który miał miejsce 28.09.2012 w studiu koncertowym Polskiego Radia im.W.Lutoslawskiego.
Informacja pochodzi ze strony: www.lukaszzagrobelny.com
Zdjęcie pochodzi z Facebooka artysty.Gościem Honorowym 9 festiwalu będzie tegoroczna jego Patronka - Pani Ewa Bem, a przyjacielem i sprzymierzeńcem projektu już na stałe jest Pani Maria Szabłowska, dziennikarka muzyczna TVP i Polskiego Radia.
Płyty TenTon

Dwupłytowe albumy festiwalowe zawierją utwory także w wersji instrumentalnej (tzw. podkłady muzyczne).

Więcej informacji o każdej płycie znajdziesz po kliknięciu w ikonę płyty.

Płyta 2006

2006

Płyta 2007

2007

Płyta 2008

2008

Płyta 2009

2009

Płyta 2010

2010

Płyta 2011

2011

Płyta 2012

2012

Płyta 2013

2013