kontakt

Informacji w sprawie festiwalu udziela:
Krzysztof Wilkowski
kontakt: (022) 841 72 17
e - mail: krzysztof@dorozkarnia.pl

Facebook

O festiwalu

 

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ -TEN TON dla młodych wokalistów nawiązuje do polskiego repertuaru, stworzonego przez najlepszych jego twórców. Od początku jego celem była promocja śpiewających dzieci i młodzieży . Do tej pory patronami tych spotkań wokalnych byli kolejno: dwukrotnie Jacek Cygan, Seweryn Krajewski, Marek Dutkiewicz, Jarosław Kukulski, Maryla Rodowicz i Grażyna Łobaszewska.

TEN TON ma już swoje stałe miejsce na krajowej mapie muzycznych wydarzeń dla dzieci i młodzieży, dobrą markę w środowisku pedagogów wokalnych i ich podopiecznych. Jego wyjątkowość opiera się na kompleksowym ujęciu procesu doskonalenia młodego wokalisty. Płyta z podkładami, udział w specjalistycznych warsztatach, uczestnictwo festiwalowe, udział w koncercie laureatów w towarzystwie wybitnych instrumentalistów, kontakt osobisty z autorytetami w dziedzinie piosenki - wszystko to bardzo istotnie wpływa na rozwój osobowości artystycznej i scenicznej adeptów sztuki wokalnej. Wskazywany repertuar pozwala im dostrzec w polskiej piosence takie wartości, które być może dotąd w większym stopniu odnajdywali w propozycjach zagranicznych. Dzięki temu w naturalnym trybie rodzi się w nich związek z tradycjami kulturowymi. To wokalne spotkanie jest także pretekstem do wymiany doświadczeń pedagogów, instruktorów i trenerów wokalnych, choćby w sferze metod pracy z młodzieżą, a także nowych technik wokalnych, materiałów repertuarowych, ... itp.

Festiwalowe prezentacje od lat oceniane przez uznanych pedagogów wokalnych, autorytety polskiej sceny muzycznej. Na stałe współpracują z nami: Joanna Zagdańska, wokalistka, pedagog wokalny, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Elżbieta Zapendowska, pedagog wokalny, współrealizatorka muzycznych form teatralnych, Mieczysław Szcześniak, wokalista.

Film

Film

Dorożka Logo
Płyty TenTon

Dwupłytowe albumy festiwalowe zawierją utwory także w wersji instrumentalnej (tzw. podkłady muzyczne).

Więcej informacji o każdej płycie znajdziesz po kliknięciu w ikonę płyty.

Płyta 2006

2006

Płyta 2007

2007

Płyta 2008

2008

Płyta 2009

2009

Płyta 2010

2010

Płyta 2011

2011

Płyta 2012

2012

Płyta 2013

2013