III edycja Festiwalu odbędzie się w kwietniu 2008 r.


PROTOKÓŁ
z FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ
I MŁODZIEŻOWEJ´ 2007
TEN TON
II edycja konkursu - Piosenki Jacka Cygana


I kategoria - szkoły podstawowe


Komisja Artystyczna w składzie:

  1. Grażyna Łobaszewska
  2. Elżbieta Zapendowska
  3. Agnieszka Wilczyńska
  4. Janusz Szrom

Po przesłuchaniu 47 wokalistów, 3 zespołów, 2 duetów postanowiła przyznać następujące nagrody:

W kategorii solistów:

  • - III miejsce:
      Marcin Wincenciak
  • - II miejsce ex aequo:
      Dominika Bałazinska
      Magdalena Wasylik
  • - I miejsce:
      Symonida Modras

W kategorii zespołów:

      Studio POPART

Wyróżnienia:

      1. Katarzyna Golomska
      2. Łukasz Lipski
      3. Sandra Mika
      4. Aleksander Styrcz

II kategoria - uczniowie szkół gimnazjalnych


Komisja Artystyczna w składzie:

  1. Grażyna Łobaszewska
  2. Elżbieta Zapendowska
  3. Agnieszka Wilczyńska
  4. Janusz Szrom

Po przesłuchaniu 48 wokalistów, 1 zespołu, 2 duetów postanowiła przyznać następujące nagrody:

W kategorii solistów:

  • - III miejsce:
      Agata Rożankowska
  • - II miejsce:
      Małgorzata Nakonieczna
  • - I miejsce:
      nie przyznano

Wyróżnienia:

      1. Ewelina Wojtkowska

III kategoria - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych


Komisja Artystyczna w składzie:

  1. Grażyna Łobaszewska
  2. Elżbieta Zapendowska
  3. Agnieszka Wilczyńska
  4. Janusz Szrom

Po przesłuchaniu 48 wokalistów, 1 zespołu, 2 duetów postanowiła przyznać następujące nagrody:

W kategorii solistów:

  • - III miejsce:
      Zuzanna Federowicz
  • - II miejsce:
      Anna Jabłońska
  • - I miejsce:
      nie przyznano

Wyróżnienia:

      1. Michał Babiarz
      2. Justyna Chaberek


Jury pragnie zwrócić szczególną uwagę opiekunom muzycznym na:

  1. Dobór repertuaru - stosownie do wieku wykonawcy
  2. Odpowiedni dobór tonacji do naturalnych możliwości wykonawców
  3. Pracę nad dykcją
  4. Śpiewanie z tzw. „zrozumieniem tekstu” co automatycznie przekłada się na interpretację utworu

Protokoły podpisała Komisja Artystyczna w składzie:

  1. Grażyna Łobaszewska
  2. Elżbieta Zapendowska
  3. Agnieszka Wilczyńska
  4. Janusz Szrom