Patronat honorowy

men

Partner

rossman

Patronat medialny

eteatr teatrakcje radioplus


ZDERZENIA TEATRALNE to projekt, którego celem jest konfrontacja dorobku teatrów młodzieżowych działających w małych ośrodkach w Polsce. Główną jego część stanowi Ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich - czyli prezentacje sceniczne wszystkich zaproszonych grup. Program uzupełnią warsztaty aktorskie mające na celu podniesienie umiejętności uczestników oraz dyskusje dotyczące warsztatu teatralnego, a w szczególności takich tematów jak: reżyseria, scenografia, scenariusz. Warsztaty organizowane są dla uczestników ZDERZEŃ TEATRALNYCH.

Gospodarzem ZDERZEŃ TEATRALNYCH w DOROŻKARNI jest Teatr FIAKIERWitajcie!
ZDERZENIA TEATRALNE trwają od 2005 r. Przez ten czas w ramach Przeglądu wystąpiły najlepsze teatry z całej Polski. Przewinęli się fascynujący ludzie. Wygenerowała się niezwykła energia, dzięki której dzisiaj rozpoczynamy kolejną edycję. Cieszę się, że tu jesteście.
ZDERZENIA TEATRALNE, to przede wszystkim ROZMOWY o teatrze, bez konkursowego spięcia. O tym, co kochacie w nim najbardziej. O tym, jakie stoją przed nim perspektywy. Co Was nakręca, a co martwi. To Wasze wrażenia i głosy zdecydują, który spektakl zostanie wyróżniony.
Nasz Przegląd, to także ZDERZANIE SIĘ światopoglądów i doświadczeń, które ze sobą przywozicie. Wymieniajcie się marzeniami. Mówcie o swoich planach na przyszłość. Otwierajcie się na ludzi. Sami przekonacie się, że warto.
Mam nadzieję, że również ZDERZENIE SIĘ z Warszawą dostarczy Wam tylko niezwykłych wspomnień. Znajdźcie czas na to, by dostrzec, że stolica to piękne i rozwijające się miasto, w którym żyją ciekawi ludzie. Po prostu – dajcie się zainspirować Warszawą.
Wierzę, że czas spędzony z nami będzie twórczy i zaowocuje przyjaźniami, a rozmowy i dyskusje zamienią się w nowe pomysły i pobudzą Was do działania. Mam nadzieję, że chwile spędzone w DOROŻKARNI uskrzydlą Was niczym Pegaza. Wszak teatr, to magia.

Staszek Dembski
Szef artystyczny ZDERZEŃ TEATRALNYCHPoniżej prezentujemy filmową relację z lat 2011 i 2010.

ZOBACZ PROGRAM

Zespoły zakwalifikowane do udziału w ZDERZENIACH TEATRALNYCH 2012:
gość specjalny
PLESNI STUDIO z Sisaku (Chorwacja)
oraz:
TARA – BUM z Rybnika
KAPRYS z Łap
NA MARGINESIE z Andrychowa
RAPSODYCZNI z Nowego Sącza
PUK – PUK ze Świdnika
ITD z Krosna
IMPRESJA z ZegrzaINFORMACJE O ZESPOŁACH
W PLEBISCYCIE UCZESTNIKÓW PRZEGLĄDU 1 miejsce zdobył TEATR RAPSODYCZNI z Nowego Sącza, 2 miejsce TEATR TARA-BUM z Rybnika, 3 miejsce TEATR NA MARGINESIE z Andrychowa. Gratulujemy!ZDERZENIA TEATRALNE 2012 - reportażZDERZENIA TEATRALNE 2012 - zakończenie


ZDERZENIA TEATRALNE odbywają się w Dorożkarni od 2005 roku. W roku 2011 przegląd zespołów teatralnych odbył się w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
Poniżej zamieszczamy linki do strony archiwalnej, gdzie m.in. można obejrzeć fotosy z poprzednich edycji oraz znaleźć informacje na temat uczestniczących grup teatralnych.

Dom Kultury Dorożkarnia
Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży,
ul. Siekierkowska nr 28, 00 - 709 Warszawa,
tel. (022) 841 91 22,
e - mail: biuro@dorozkarnia.pl


Informacji udziela:
Stanisław Dembski
tel. 501488436
e-mail: staszek.dembski@gmail.com