en
o Dorożkarni
wstecz

Kulturalna Warszawa

Serwis jest częścią zintegrowanego portalu Urzędu m.st. Warszawy Wirtu@lna stolica. Jego najważniejszym elementem są codziennie aktualizowane informacje repertuarowe o mających miejsce wydarzeniach kulturalnych, informacje o instytucjach i placówkach kultury

zobacz: http://kulturalna.warszawa.pl

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Portal internetowy redagowany przez Urząd m. st. Warszawy, prezentujący między innymi stolicę, Ratusz online, informacje dla mieszkańców, turystów, firm.

zobacz: http://www.um.warszawa.pl

Urząd Dzielnicy Mokotów

Serwis internetowy prezentujący między innymi informacje o dzielnicy, pracy urzędu, osiedlach, informacje ważne dla mieszkańców, inwestorów.

zobacz: http://www.mokotow.waw.pl

Portal Informacyjny Mokotów

Portal prezentuje informacje o dzielnicy, historię, zabytki, komunikację, oferty pracy, katalog firm, prezentacje wizytówek firm działających na terenie Mokotowa.

zobacz: http://www.citymedia.waw.pl/mokotow.htm

NOVA Technologie Obiektowe

NOVA TECHNOLOGIE OBIEKTOWE zajmuje się importem i dystrybucją wykładzin obiektowych oraz kompleksową obsługą inwestycji w zakresie podłóg do obiektów użyteczności publicznej.

zobacz: http://www.wykladzina.net/

Festiwal Sztuki nad Wisłą PRZEMIANY

Wydarzenie mające na celu promowanie Wisły i miejsc nad Wisłą w Warszawie. W ramach PRZEMIAN od czerwca do października odbywa się wiele inspirujących wydarzeń kulturalnych. Organizuje je kilkanaście organizacji, dlatego każdy znajdzie tam coś dla siebie. Organizowane są koncerty, wystawy, przedstawienia, happeningi, warsztaty, spacery brzegiem Wisły, rejsy po rzece, dyskusje i wiele innych atrakcji.

zobacz: http://www.przemianywisly.pl, http://www.warszawa2016.pl/przemiany/

Fundacja Centrum Tańca Współczesnego

Za główny cel działania Fundacja stawia sobie doprowadzenie do stworzenia Centrum Tańca Współczesnego - fizycznie istniejącej przestrzeni, w której realizowane będą projekty taneczne, poszukiwania artystyczne oraz prowadzona będzie działalność edukacyjna i wydawnicza.

zobacz: http://www.ctw.art.pl

Fundacja Ewy Błaszczyk "A KOGO?"

Celem Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?" jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu oraz wybudowanie pierwszej w Polsce kliniki-wzorca (na 15 łóżek) przy Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka - Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie te najcięższe przypadki trafiają.

zobacz: http://www.akogo.pl

FUNDACJA BO WARTO

... był „trudny” listopad 2011 r. , kiedy to zrodziła się myśl i oczywiste przekonanie, że nie można się poddać, odstąpić i zrezygnować z tego co zawsze było ważne, że nie wolno przestać wierzyć, że WARTO działać, pracować, poświęcać się, pomagać – „by być”. I z tą fundamentalną pewnością i optymistycznym przeświadczeniem postanowiliśmy utworzyć FUNDACJĘ.

zobacz: http://www.fundacjabowarto.pl

FUNDACJA IMPACT

Fundacja IMPACT chce wywierać wpływ na sztukę i przez sztukę. Pomagać ją zrozumieć, pobudzać zmysły, uczucia i pasje. Inspirować zmianę. Inspirować współpracę. Inspirować aktywność twórczą i życiową. Fundacja Impacy jest współorganizatorem Festiwalu Sztuki nad Wisłą PRZEMIANY, Międzynarodowego Tygodnia Filmowego OFF/ON i Inwazji Sztuki Niezależnej RE:WIZJE.

zobacz: www.art-impact.pl

Fundacja "Krzyżowa"dla Porozumienia Europejskiego

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego to miejsce spotkań i dialogu. Pracuje na rzecz porozumienia europejskiego i wzajemnego poszanowania narodów, społeczności i jednostek. Swoimi doświadczeniami służy budowie społeczności obywatelskiej w Europie.

zobacz: http://www.krzyzowa.org.pl

Fundacja ŚWIAT NA TAK

Celem działania Fundacji jest wszechstronna pomoc młodzieży oraz promocja wolontariatu.
Fundacja organizuje także konkurs dla młodzieży OŚMIU WSPANIAŁYCH - jego celem jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

zobacz: http://www.swiatnatak.pl

Fundacja Witaj Warszawo

Serwis informuje o wszystkim, co ciekawe i warte poznania w stolicy, artykuły, felietony o Warszawie, jej historii, fascynujących ludziach i niezwykłych miejscach.

zobacz: http://www.warszawa-info.pl

KINO LUNA

Centrum Artystyczne Kino LUNA jest wyjątkowym miejscem na kulturalnej mapie Warszawy. Prezentujemy ambitne filmy polskie, europejskie i światowe. Organizujemy festiwale i przeglądy filmowe, koncerty, spotkania z artystami oraz wystawy.

zobacz: www.kinoluna.pl

Parafialny Klub Sportowy FALCONIA

Celem Klubu jest podejmowanie i prowadzenie działań pożytku publicznego nieodpłatnie w zakresie wychowania dzieci, młodzieży i dorosłych przez kulturę fizyczną, sport, rekreację i turystykę w oparciu o zasady etyki katolickiej.

zobacz: www.pks-falconia.pl

Stowarzyszenie Edukacji i Postępu STEP

Strona projektów prowadzonych przez Stowarzyszenie Edukacji i Postępu STEP, któremu szefują Klara Kopcińska i Józef Żuk Piwkowski.

zobacz: http://www.2b.art.pl

Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA

Misją Stowarzyszenia STOP-KLATKA jest stwarzanie przestrzeni do dialogu i pozytywnej zmiany społecznej dzięki stosowaniu metody dramy w edukacji, profilaktyce i resocjalizacji.

zobacz: http://stop-klatka.org.pl

Stowarzyszenie Teatralna Chata

Stowarzyszenie skupia młodych animatorów kultury, którzy przede wszystkim aktywizują młodzież w tworzeniu i poznawaniu szeroko pojętej kultury, propagują dziedzictwo kultury narodowej w kraju i za granicą.

zobacz: http://www.studioteatralne.pl/chata.php

TEATR MUZYCZNY ROMA

Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie uznawany jest za najpopularniejszy teatr musicalowy w Polsce. Na deskach TM Roma wystawiono polskie prapremiery musicali: Crazy For You, Piotruś Pan, Miss Saigon, Grease, Koty, Taniec Wampirów, Akademia Pana Kleksa i Upiór w operze.

zobacz: www.teatrroma.pl

Co Jest Grane

Serwis prezentuje wydarzenia kulturalne w całym kraju.

zobacz: http://www.cojestgrane.pl

Czas Dzieci

Portal informacyjno-rozrywkowy, który powstał po to, by pokazać najmłodszym, że dzieciństwo to wspaniały czas dzieci i ich rodziców. Prezentuje miejsca i wydarzenia, w których warto wziąć udział.

zobacz: http://czasdzieci.pl

e-wawa.pl

Portal internetowej społeczności jednoczący Warszawiaków, prezentuje ponad 40 serwisów tematycznych. W portalu znajdują się informacje bieżące, informacje podstawowe na temat Warszawy oraz rozrywka.

zobacz: http://www.e-wawa.pl

Grupa Be2Be

Strona grupy Belong 2 Beat, którą tworzą tancerze z dużym doświadczeniem scenicznym i estradowym. Taniec jest ich pasją, każdy z tancerzy prezentuje inną technikę, m. in.: New Style, Locking, Break Dance, Dancehall.

zobacz: http://www.be2be.com.pl

Kulturalny Rozkład Jazdy

Serwis prezentuje wydarzenia kulturalne w całym kraju.

zobacz: http://www.kulturaonline.pl

Miasto Dzieci

Wortal służy informacją gdzie, ale też jak spędzać wolny czas z dzieckiem, jak zagospodarować mu wolne chwile, by nie były czasem straconym.

zobacz: http://www.miastodzieci.pl

Mini-kultura

Kultura dla dzieci, najświeższe informacje, zapowiedzi, nowości, recenzje, wywiady.

zobacz: http://www.mini-kultura.pl/

Nasze Miasto

Serwis zawiera informacje, bazy danych miasta i okolic, dostarcza lokalne wiadomości, w tym także ekonomiczne, kulturalne oraz sportowe. Poleca co warto zobaczyć, zachęca użytkowników do wymiany opinii i komentarzy.

zobacz: http://warszawa.naszemiasto.pl/imprezy

Plus48 Grupa Projektowa

Strona Grupy Projektowej Plus48, zajmującej się realizacją projektów architektonicznych, projektowaniem wnętrz oraz pełna obsługą projektowo wykonawczą. We współpracy z Grupą Dorożkarnia realizowała projekt MOJE MIEJSCE - MOJA PRZESTRZEŃ.

zobacz: http://plus48.com.pl

PULS MIAST

Miejski portal informacyjno-społecznościowy. Każde miasto tętni życiem jak żywy organizm. My badamy ten puls.Szukamy wydarzeń kulturalnych, rejestrujemy zmiany w przestrzeni miejskiej, sprawdzamy, gdzie dobrze się mieszka, gdzie warto się uczyć i pracować.

zobacz: http://www.pulsmiast.pl/

W@rszawa.pl

Serwis informacyjny o Warszawie: wiadomości, rozrywka, kultura, sport.

zobacz: http://www.warszawa.pl

Warszawa Online

Serwis prezentujący pozytywny wizerunek Warszawy w Internecie widziany z perspektywy przeciętnego człowieka, niekoniecznie warszawiaka.

zobacz: http://www.warszawaonline.pl

Wirtualna Warszawa

Serwis internetowy miasta Warszawa prezentujący m. in. wiadomości, informacje o imprezach, ogłoszenia, informacje dla turystów.

zobacz: http://www.wirtualna.warszawa.pl

Wkrótce.pl

Serwis prezentuje wydarzenia kulturalne w całym kraju.

zobacz: http://www.wkrotce.pl

Wolna Sobota

Warszawski Informator dla dzieci, młodzieży i rodziców www.wolnasobota.pl gromadzi w jednym miejscu pełną ofertę zajęć pozalekcyjnych odbywających się na terenie Warszawy i okolic, a także propozycji spędzania wolnego czasu przez Rodziny z dziećmi, dzieci, młodzież i dorosłych.

zobacz: http://www.wolnasobota.pl

Talent.pl

Talent.pl to niezależne przedsięwzięcie internetowe, którego efektem jest powstanie pierwszego w Polsce zaawansowanego technologicznie portalu internetowego umożliwiającego ludziom utalentowanym w określonych dziedzinach bądź profesjach zaprezentowania się wszystkim użytkownikom internetu w postaci stworzonych przez siebie prezentacji audio, wideo, zdjęć lub audio-wideo. Portal umożliwia zarówno osobom prywatnym jak i firmom przeglądanie i wyszukiwanie utalentowanych osób w celu ich późniejszego zatrudnienia, objęcia w portalu "mecenatu" nad ich talentem w różnych formach oferowanych przez serwis, lub też wyłącznie tylko zachwycania się ich umiejętnościami.
Jest to pierwszy tego typu projekt internetowy na polskim rynku.

zobacz: http://www.talent.pl

Termisil Huta Szkła Wołomin

Jeden z trzech europejskich producentów szkła borokrzemowego (żaroodpornego) z własną zastrzeżoną marką szkła TERMISIL, produkowanego według technologii, opracowanej w trakcie wieloletniej działalności. Szkło borokrzemowe ma zastosowanie w przemyśle AGD, laboratoryjnym, chemicznym, oświetleniowym, medycznym i innych. Firma łączy ponad 100-letnią tradycję z najnowocześniejszymi na świecie technologiami produkcji. Marka TERMISIL jest znana w 40 krajach. Klienci doceniają jakość produktów, innowacyjne pomysły oraz oryginalne wzornictwo.

Polski Portal Edukacyjny

Jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się serwisów edukacyjnych w sieci. Na jego stronach publikowane są aktualności edukacyjne, artykuły poradnikowe dotyczące wyboru dalszej drogi edukacji, rozwoju osobistego oraz planowania kariery zawodowej a także Katalog Szkół i Uczelni - internetowy odpowiednik tradycyjnego informatora.

zobacz: http://www.edu.info.pl

Teatr Przestrzeni

Strona Teatru Przestrzeni.

zobacz: http://www.teatrprzestrzeni.waw.pl

Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych

Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby to najstarsza w Polsce impreza poświęcona kinu niezależnemu. Konkurs skierowany jest do twórców amatorów w każdym wieku, filmowców z zamiłowania, a od 2010 r. także do studentów szkół filmowych. Organizatorzy duży nacisk kładą na edukację będącą jednym z najważniejszych aspektów OKFA. Warsztaty, spotkania z profesjonalistami, fachowe otwarte omówienia konkursowych prac to niezbędne elementy programu. To corocznie kilkadziesiąt godzin projekcji konkursowych - starannie wyselekcjonowanych dokumentów, animacji i fabuł. To spotkania ze znakomitościami świata sztuki filmowej, gośćmi zagranicznymi, warsztaty, koncerty, pokazy specjalne, atrakcje towarzyskie. Na zwycięzców czeka Grand Prix – w tym roku przyznawane w dwóch kategoriach: film niezależny oraz film studentów szkół filmowych.

zobacz: http://www.okfa.ckis.konin.pl

European Network of Cultural Centres
ENCC

Internetowa strona Europejskiej Sieci Centrów Kultury (ENCC), sieci założonej w 1994 r. w Belgii.

zobacz: http://www.encc.eu

wstecz

© Dorożkarnia 2009/2010 | projekt strony: Katarzyna Krasowska – Dorożkarnia wykonanie: project4you.com
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.