PASZCZAKI Pracownia Plastyczna


prowadzący: Szymon Gotowski – edukator, animator dziecięcy
czas trwania: 50 minut
cena: 90 zł miesięcznie

czwartki
18.00 – 18.55


 

dla dzieci powyżej 5 lat do lat 7

 

 

Edukacja artystyczna w Dorożkarni to rozwój, również wśród najmłodszych. Zapraszamy maluchy do zabawy ze sztuką. Zajęcia w grupie Paszczaków są dla nieco starszych przedszkolaków. Wykorzystując ich dotychczasowe umiejętności i doświadczenia będziemy rozwijać je w różnych kierunkach działań artystycznych. Na zajęciach dzieci będą pracować samodzielnie.

 

Wiedza, czyli o czym mówimy na zajęciach?

Mówimy o technikach plastycznych: sztukach wizualnych, formach płaskich i przestrzennych. Rozwijamy podstawowe pojęcia ze słownika pracowni plastycznej, pojęcia ze świata sztuki, techniki, narzędzia, barw, brył, a także form i nurtów: portret, montaż, abstrakcja, grafika, rzeźba, mobil. Każde z zajęć to osobna przygoda, która przeniesie nas w świat wielkich twórców i dzieł, które na bieżąco będziemy gromadzić w naszych teczkach małych akademików.

 

Umiejętności, czyli co ćwiczymy?

Rozwijamy się pracując z materiałem i narzędziami. Poszerzamy technik plastyczne, takie jak malarstwo, rysunek, kolaż, rzeźba, linoryt. Tworzymy rzeźby i inne formy przestrzenne. Ćwiczymy umiejętność wyrażenia siebie i swoich emocji poprzez środki plastyczne, głównie działania rozwijające wyobraźnię przestrzenną, perspektywiczną, zmysł estetyczny a także twórcze dochodzenie do rozwiązań koncepcyjnych.

 

Postawa, czyli co rozwijamy?

Rozwijamy wyobraźnię, kreatywność, zmysł estetyczny i myślenie przestrzenne.

 

Jak wyglądają zajęcia?

Rozgrzewka, wprowadzenie w temat zajęć, wspólne/indywidualne wypracowywanie koncepcji warsztatów, praca manualna przy współpracy prowadzącego, zakończenie, sprzątanie pracowni.

*w zajęciach mogą uczestniczyć rodzice. Rekomendujemy jednak, by stopniowo z nich rezygnować mając na celu samodzielność dziecka w działaniu.

 

Kontakt z prowadzącym: e-mail: szymon.gotowski@dorozkarnia.pl

Spotkanie indywidualne w czwartki przed lub po zajęciach, po wcześniejszym umówieniu się.