Kategorie
Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej TEN - TON Płyty

PIOSENKI JAROSŁAWA KUKULSKIEGO

PŁYTY FESTIWALU TEN-TON MOŻNA KUPIĆ W SKLEPIE INTERNETOWYM WYGRAJ SUKCES
Piosenki można odsłuchać na kanale YouTube wydawnictwa MTJ 

 

05ten-ton-kukulski

PIOSENKI JAROSŁAWA KUKULSKIEGO

Płyty CD wydawane przez Dorożkarnię w cyklu Ten Ton są ewenementem na rynku polskiej fonografii. Ich wyjątkowość polega na uwzględnieniu potrzeb edukacyjnych dydaktycznych w procesie nauczania śpiewu. Płyty Ten Ton to seria wydawnictw festiwalowych, która jest jedyną w Polsce propozycją dla trenerów wokalnych, która zawiera tzw. podkłady muzyczne (półplaybacki) niezbędne do codziennej pracy z młodzieżą. Wybór repertuaru do kolejnych krążków oscyluje wokół najwybitniejszych twórców i wykonawców polskiej piosenki. Ich pomijana przez media twórczość na nowo opracowana muzycznie stanowi wzorcowy i ponadczasowy repertuar dla młodych wokalistów.

Odsłuchaj lub pobierz w formacie mp3 tutaj ->

 


 

 

05ten-ton-kukulski
1. CO POWIE TATA słowa: J.Dąbrowski
2. MAŁA, SMUTNA KRÓLEWNA słowa: J.Dąbrowski
3. PUSZEK OKRUSZEK słowa: J.Dąbrowski
4. CO JA W TOBIE WIDZIAŁAM słowa: J.Dąbrowski
5. IM WIĘCEJ CIEBIE, TYM MNIEJ słowa: J.Dąbrowski
6. WIELKA DAMA TAŃCZY SAMA słowa: J.Dąbrowski
7. ZAWSZE GDZIEŚ CZEKA KTOŚ słowa: J.Dąbrowski
8. SERCA GWIAZD słowa: J.Dąbrowski
9. POZWOLIŁ NAM LOS słowa: J.Dąbrowski
10. ŻYCIA MAŁA GARŚĆ słowa: J.Dąbrowski

 


WYKONAWCY UTWORÓW:

Maria Steciuk (1), Natalia Włodarczyk (2), Maja Tkaczyk (3), Adrianna Piotrowska (4), Sylwia Drabik (5), Tomasz Krupa (6, 9, 10), Małgorzata Zielińska (7), Karolina Kocberska (8), Michalina Malczewska (9).

MUZYCY:

Studio Piosenki TŁOCZNIA DŹWIĘKÓW,
Zespół instrumentalny pod kier. Jacka Piotrowskiego w składzie:
Jacek Piotrowski – instrumenty klawiszowe, programowanie
Marek Kisieliński – gitary,
Piotr Żaczek – gitara basowa
Robert Luty – perkusja
Adrianna Piotrowska- chórki(4)
Monika Malec – chórki (4, 6, 7, 8)

Jacek Piotrowski – produkcja muzyczna, aranżacja, mix
Monika Malec – produkcja muzyczna, opieka artystyczna
Andrzej Karp – mix
Grzegorz Pohl – projekt okładki

Produkcja – Dorożkarnia 2011
Nagrań dokonano w Studiu Dorożkarnia.

 


JAROSŁAW KUKULSKI

wg Wikipedii (http://pl.wikipedia.org/wiki/Jarosław_Kukulski)

W latach 70. był autorem największych sukcesów Anny Jantar, to dla niej napisał takie przeboje jak „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Moje jedyne marzenie”. Po śmierci piosenkarki komponował dla córki Natalii i wielu innych znanych polskich artystów: Ireny Jarockiej, Eleni, Krzysztofa Krawczyka, Haliny Frąckowiak, Felicjana Andrzejczaka, Jolanty Arnal, Bogusława Meca, Bogdany Zagórskiej, Jadwigi Strzeleckiej i dla drugiej żony, Moniki Borys. Współpracował z największymi polskimi tekściarzami: przede wszystkim z Januszem Kondratowiczem, Markiem Dutkiewiczem, Bogdanem Olewiczem, Andrzejem Kuryłą. W 1976 r. w plebiscycie popularności „Panoramy” zajął pierwsze miejsce w kategorii aranżerów i drugie w kategorii kompozytorów. W dwóch następnych latach był na miejscach 4–5. Był także kompozytorem muzyki do filmów: Nie zaznasz spokoju (1977), Diabelskie szczęście (1985), Komedianci z wczorajszej ulicy (1986), Pan Samochodzik i niesamowity dwór (1987).

 


DLACZEGO PŁYTA TEN TON JEST WYJĄTKOWA

Płyty CD wydawane przez Dorożkarnię w cyklu Ten Ton są ewenementem na rynku polskiej fonografii. Ich wyjątkowość polega na uwzględnieniu potrzeb edukacyjnych dydaktycznych w procesie nauczania śpiewu. Płyty Ten Ton to seria wydawnictw festiwalowych, która jest jedyną w Polsce propozycją dla trenerów wokalnych, która zawiera tzw. podkłady muzyczne (półplaybacki) niezbędne do codziennej pracy z młodzieżą. Wybór repertuaru do kolejnych krążków oscyluje wokół najwybitniejszych twórców i wykonawców polskiej piosenki. Ich pomijana przez media twórczość na nowo opracowana muzycznie stanowi wzorcowy i ponadczasowy repertuar dla młodych wokalistów. Płyta Ten Ton jest też elementem niewielu działań, które pozwalają „ocalić od zapomnienia” to, co wartościowe w polskiej piosence. Jej niekwestionowanym atutem są nowoczesne i zaskakujące aranżacje wybranych utworów oraz wykonania muzyki przez instrumentalistów współpracujących z najpopularniejszymi gwiazdami współczesnej polskiej piosenki (m. in.: Edytą Górniak, Natalią Kukulską, Kayah …)

Do chwili obecnej dzięki dorożkarniowemu przedsięwzięciu śpiewająca młodzież mogła doskonalić swe umiejętności wokalne wykonując piosenki z tekstami Jacka Cygana, Marka Dutkiewicza, kompozycje Seweryna Krajewskiego, Jarosława Kukulskiego i Maryli Rodowicz

 

WRÓĆ DO WSZYSTKICH PŁYT >