Pracownia Wokalna WYTWÓRNIA DŹWIĘKÓW

 Wytwórnię Dźwięków prowadzą: Monika Kuczera i Patrycja Zarychta – wokalistki, nauczycielki śpiewu i emisji głosu 
czas trwania: 60 minut

ruch sceniczny: Jarosław Mysona – tancerz

czas trwania: 60 minut

cena: 140 zł miesięcznie

 


Dla dzieci i młodzieży od 9 do 25 lat

Przyjęcia po przesłuchaniu wokalnym.

 

Termin zajęć wokalnych ustalany jest indywidualnie. Ruch sceniczny – w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, godz. 16.00-17.00 lub 18.30-19.30.

 

Zajęcia dla lubiących muzykę, piosenkę i chcących nauczyć się śpiewać. W zależności od poziomu umiejętności ucznia dobierane są ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne lub korekcyjne pomagające w sprawnym wydobyciu głosu. Technika jest kluczowym elementem zdrowego i efektownego śpiewania, dlatego na zajęciach ćwiczymy ją, zajmujemy się poszerzaniem skali, brzmieniem i sprawnością głosu. Uczestnicy zajęć doskonalą intonację, słuch muzyczny i poczucie rytmu.

 

Utwory dobierane są w zgodzie ze specyfiką i zaawansowaniem głosu, wokaliści uczą się ich, bawią się nimi i przygotowują je do nagrania jako demo w studio, video a także do wersji koncertowych na okolicznościowe występy.

 

Wiedza, czyli o czym mówimy na zajęciach?

Mówimy o tym, jak ważne znaczenie mają spokojne i regularne ćwiczenia śpiewu bez nadmiernej presji i o tym jak jak ważna jest obecność muzyki w życiu i rozwoju dzieci.

 

Umiejętności, czyli co ćwiczymy?

Ćwiczymy prawidłową technikę wokalną, oddech, słuch, intonację, interpretację utworów, frazowanie, kreatywność, pewność siebie, higienę głosu, poczucie rytmu, pamięć muzyczną i obycie sceniczne.

 

Postawa, czyli co rozwijamy?   

Rozwijamy świadomość oddechu i ciała w śpiewie, uważność i regularność w ćwiczeniach, systematyczną pracę bez nadmiernej, negatywnej presji, emocjonalność, wrażliwość na sztukę i artystyczny przekaz, otwartość na różne gatunki muzyki.

 

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia rozpoczynają się rozmową, by rozbudzić głos i dostosować ćwiczenia emisyjne do stanu głosu. Następnie po indywidualnie dobranych ćwiczeniach emisyjnych jest praca nad piosenką (interpretacja, przełożenie ćwiczeń emisyjnych na konkretny utwór, praca nad dykcją, układanie głosów w harmoniach).

Przynajmniej raz w miesiącu,  dobrze przygotowany utwór nagrywamy w formie demo w studio, ćwiczymy z mikrofonem estradowym lub nagrywamy mini klip video – dzięki temu uczymy się jak pracować w studio, z  nagłośnieniem oraz na scenie.

 

Zapisz się na zajęcia w poniedziałek, 60 min.

zapisz się!

 

Zapisz się na zajęcia we wtorek, 60 min.

zapisz się!

 

Zapisz się na zajęcia w środę, 60 min.

zapisz się!

 

Zapisz się na zajęcia w czwartek, 60 min.

zapisz się!