Iwona Okupska – kierowniczka działu komunikacji i rozwoju publiczności

 

Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Rozwój Publiczności na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy. Studiowała na wydziale filozoficzno-historycznym na Uniwersytecie Łódzkim.

Współpracowała przy realizacji projektów międzynarodowych i ogólnopolskich z organizacjami pozarządowymi i stołecznymi instytucjami kultury.

Od ponad 20 lat zajmuje się promocją wydarzeń kulturalnych w domach kultury: pracowała w Ośrodku Kultury Ochoty, Domu Kultury Włochy, a obecnie w Domu Kultury Dorożkarnia.

Jest współautorką kampanii warszawskich domów kultury „Nadajemy kulturę”.  Reprezentuje Dorożkarnię w sieci Adeste skupiającej ponad 70 warszawskich instytucji kultury.  Jest autorką projektu dla polonijnych dzieci i młodzieży Historypaint.pl (grant z Muzeum Historii Polski) oraz projektu dotyczącego współpracy ze społecznością lokalną „Operacja Siekierki” (grant z Narodowego Centrum Kultury). Jest współautorką i koordynatorką  projektu #NadajemyKulturę! 2020 (grant z Narodowego Centrum Kultury).