Jacek Różański – film

 

Artysta intermedia, realizator materiałów filmowych w Dorożkarni. Prowadzi zajęcia w grupach ANIMA i Studiu Filmowym PARASOL.

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Zaczynał w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, doskonalił swoje umiejętności podczas warsztatów i plenerów. Studia rozpoczął na Wydziale Malarstwa, ale po roku przeniósł się na Wydział Sztuki Mediów i trafił do Pracowni Przestrzeni Audiowizualnej prof. Grzegorza Kowalskiego. Tam rozwinął skrzydła i doskonalił umiejętności intermedialne. Doświadczenie zdobywał również podczas warsztatów performensu między innymi w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz podczas produkcji eventowych w kraju. Współpracuje ze Studiem Obrazone.

Co jest dla mnie ważne?
Rozwój wyobraźni i wrażliwości młodego człowieka nie tylko na sztukę, ale także na otaczający świat.

Co jest wyjątkowego w moich zajęciach?
Wzajemny szacunek uczestników grupy, możliwość współpracy z innymi pracowniami, swoboda twórcza.

Co lubię w swojej pracy, co mnie motywuje?
Lubię pobudzać wyobraźnię młodych ludzi, podsuwać pomysły, które mogą swobodnie rozwinąć lub zrekonstruować, pokazywać im stare dobre kino i animacje.

Moje fascynacje zawodowe:
Duży wpływ miała na mnie Pracownia prof. Grzegorza Kowalskiego i artyści wywodzący się z „Kowalni”, ale też popkultura lat 90. w Polsce – chociażby stare reklamy i programy telewizyjne, gry konsoli Pegasus.