Marek „Markotny” Konopka – taniec

 

B-boy, choreograf. Prowadzi zajęcia BREAKDANCE dla początkujących oraz BREAKDANCE dla zaawansowanych.

Członek ekipy Skill Fanatikz/ Who If Not You i ambasador marki ASICS. Przygodę z tańcem zaczął w 2003 roku w Łomży. Początki były trudne, nie wiele wiedział na temat breakdance’a. Skupiał się wtedy wyłącznie na power moves i trikach. Gdy przeprowadził się do Warszawy związał się z członkami grupy Skill Fanatikz i tak naprawdę nauka zaczęła się na nowo. Styl tańca to bboyinge, hip-hop choreo oraz akrobatyka, wieloletnie doświadczenie i specjalizacja w efektownych ewolucjach sprawiły, że bboy “Markotny” jest częstym gościem w programach telewizyjnych, reklamach, teatrze i wydarzeniach artystycznych: You Can Dance , Warszawska Opera Kameralna, Samsung, Motorola, Sizeer, Oshee, Coca-Cola, Samsung, Caterpillar – to tylko kilka przykładów.

Na co dzień zajmuje sie prowadzeniem zajęć w szkołach tańca. Nadal się kształci się, promuje kulturę hip hop, bierze udział w zawodach jako uczestnik i jako organizator. Ciągle poszukuje drogi do jak najlepszego oddania siebie w tańcu, kierując się muzyką.

Marek o sobie:

Co jest dla mnie ważne w pracy?
Praca nad sobą i dążenie do celów.

Co jest wyjątkowego w moich zajęciach?
Indywidualne podejście do każdego malucha. W grupie znajdują się dzieci w różnym wieku, dzięki czemu bardzo uważnie się obserwują i szybciej uczą.

Co lubię w swojej pracy, co mnie motywuje?
Sytuacja, gdy dzieci same zaczynają dostrzegać, że ich ciężka praca i wysiłek owocuje i daje im nowe możliwości. Wtedy zaczynają mieć prawdziwy fun z zajęć.