Ola Przewoźniak – wokal

Ola Przewoźniak – wokalistka, autorka muzyki, trenerka wokalna, studentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki jazzowej dr Anny Gadt. Prowadzi zajęcia w Studiu Piosenki WOKALMANIA.

Ceni minimalizm, ale nie broni się przed bardziej intensywnymi i mocnymi brzmieniowo formami. Tworząc inspiruje się głównie naturą, sztuką oraz swoimi przeżyciami, także wnikliwa obserwacja ludzi i ich podejścia do samych siebie i innych pozwala jej na połączenie w dźwiękach i słowach historii, w których każdy odnajdzie cząstkę siebie.

Oprócz występowania w swoim zespole Ola Przewoźniak Quintet, z którym zadebiutują w finale 58. Festiwalu Jazz Nad Odrą, bierze udział w różnorodnych inicjatywach. Jest wokalistką projektu Jazzbaja, który tworzy wraz z trio Niedbała/Sikora/Przewoźniak. To piosenki z polskich bajek i wieczorynek w nowych, autorskich jazzowych aranżacjach. Jazzbaja w szybkim tempie zyskała sympatię widzów (ponad 10tys. wyświetleń w 48h premierowego filmu cyklu “Miś Uszatek”  na Facebooku Fundacji Bema20), oraz wsparcie mediów (m.in. JazzPress, Angora, Radio Złote Przeboje,Polskie Radio Dzieciom), w lipcu 2020 zagrali koncert w ramach 25.Cracow Summer Jazz Festival, występowali na festiwalach filmowych oraz w FINA.

Jest wokalistką i solistką zespołu Deus Meus, który koncertuje m.in. z Lidią Pospieszalską, Beatą Bednarz, Mieczysławem Szcześniakiem czy Joszko Brodą, pod kierownictwem muzycznym Marcina Pospieszalskiego.

Razem ze swoim mężem tworzą wokalno-produkcyjno-perkusyjny duet POP Duo (PrzewoźniakOlaPiotrek), z którym dostali się do finału konkursu wytwórni Warner Music Poland “undisCOVERed”, gdzie zostali nazwani największym zaskoczeniem konkursu. Aktualnie pracują nad autorskim materiałem.

Z zespołem GrooveMove zdobyli 1 miejsce i Nagrodę Publiczności pierwszej edycji konkursu “Grunt to Bunt”.
Od 2014 roku związana z Big Bandem Dobczyce, z którym koncertują w całej Polsce.
Współpracuje przy Międzynarodowym Festiwalu dla Muzyków Śpiewających Voicingers.