Patrycja Zarychta – zajęcia wokalne

Wokalistka, nauczycielka śpiewu i emisji głosu. Prowadzi zajęcia WOKALMANIA.

Doświadczenia pedagogiczne zdobywała m. in. wykładając w klasie wokalnej na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, prowadząc zajęcia w Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego oraz w Szkole Wokalno-Aktorskiej w Krakowie. Obecnie jest dyrektorką i główną organizatorką autorskich warsztatów wokalno-instrumentalnych Muzyczne Mostki w miejscowości Mostki oraz Mandala Głosu. Głos zwierciadłem duszy. Warsztaty śpiew, joga i kamertony.

Współpracowała m.in. z Michałem Urbaniakiem, Markiem Pędziwiatrem, Piotrem Żaczekiem, Wojtkiem Pilichowskim, Michałem Wierbą, Arkiem Skolikiem, Femi Temowo.

Zdobyła Specjalny Mikrofon Radia Kielce – Wokalistka Roku 2013 oraz Przebój Roku 2014, jest finalistką  Festiwalu Na fali – Przebojowe Duety w Koszalinie oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Urban Tunes w Katowicach. Dwukrotnie występowała w programie Must Be The Music zdobywając 4 x tak.

Występowała na największych festiwalach jazzowych m.in. Jazz Jamboree i Warsaw Summer Jazz Days.W maju 2019 r. ukazał się jej debiutancki album zatytułowany Szczęście, nad którym pracowała razem z Michałem Urbaniakiem i Markiem Pędziwiatrem.

Jest członkinią  Międzynarodowej Organizacji Nauczycieli MIX-IVTOM.

Swój warsztat zawodowy szkoliła pod czujnym okiem wybitnych pedagogów: Elżbiety Zapendowskiej, Justyny Motylskiej, Ani Szarmach, Kuby Badacha, Teri Stock, Mary Ann Kehler, Joshua Alamau (obecnym nauczyciel śpiewu m.in. Adele).

Patrycja o sobie:

Co jest dla mnie ważne w pracy?
W pracy z głosem najważniejsze dla mnie jest holistyczne podejście do naszego głosu jako ciała i umysłu, zdrowe wydobywanie dźwięków (prawidłowa technika) oraz interpretacja tekstu.

Co jest wyjątkowego w moich zajęciach?
Myślę, że to, że dużo rozmawiamy o istocie śpiewania i o tym, co jest ważne w pracy wykonawczej, twórczej. Rozbudzamy kreatywność, poznajemy magiczny świat dźwięków i swoich możliwości.

Co lubię w swojej pracy, co mnie motywuje?
Najbardziej? Wzajemny rozwój, który następuje podczas uczenia śpiewu. Odkrywanie siebie i poznawanie siebie poprzez głos jest dla mnie niesamowitą podróżą, a obserwacja tego procesu u innych daje mi zawsze niewyobrażalną inspirację.