Szymon Gotowski

Zdjęcie przedstawia młodego mężczyznę. Jest krótko ostrzyżony, na nosie ma okulary. Lekko się uśmiecha.

Trener, edukator i animator dziecięcy i młodzieżowy.

 

Prowadzi zajęcia plastyczne w grupach Puchatki i Paszczaki oraz Puchatki Rodzinne i Paszczaki Rodzinne oraz weekendowe warsztaty familijne – warsztatownia.

 

Praktyk i entuzjasta kreatywnego myślenia. Na co dzień pracujący z najmłodszymi w warszawskich muzeach i instytucjach kultury. Zajmuje się sztuką współczesną, filmem i pracą w zakresie antydyskryminacji i wielokulturowości. Realizuje własne projekty i programy twórcze. Jest artystą, edukatorem, producentem, managerem i całkiem miłym człowiekiem. Prywatnie współczesna Kwiatkowska, opiekun kundelka i śpioch.

 

Szymon o sobie:

Co jest dla mnie ważne w pracy?

Staram się pokazać, że to od nas zależy rozumienie świata, odchodzę od schematów, staram się być możliwie otwartym na to co nas otacza. Nie robię tego i nie mam zamiaru wyznaczać torów, pomogę je znaleźć, jednak każdy będzie miał okazję obrać swój kierunek. Stawiam na spontaniczność i dużą dozę wolności.

 

Co lubię w swojej pracy, co mnie motywuje?

Energia, która sprawia, że nic nie jest takie samo. Ludzie tworzą świat, a emocje pomagają nadać mu kolorów. Cieszę się z każdego uśmiechu i naturalnej reakcji na to co się dzieje, że tworzymy coś razem, trochę wspólnie nie wiedząc co będzie dalej.

 

Moje fascynacje zawodowe, to…

Van Gogh, Ludwig van Beethoven, Władysław Strzemiński, Oskar Hansen.