Kategorie
O nas

Przyjaciele

 


INSTYTUCJE


Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Portal internetowy redagowany przez Urząd m. st. Warszawy, prezentujący między innymi stolicę, Ratusz online, informacje dla mieszkańców, turystów, firm.

zobacz: http://www.um.warszawa.pl

 


Urząd Dzielnicy Mokotów

Serwis internetowy prezentujący między innymi informacje o dzielnicy, pracy urzędu, osiedlach, informacje ważne dla mieszkańców, inwestorów.

zobacz: http://www.mokotow.waw.pl

 


firm_10068_3f7c10_big

Biblioteka Narodowa

Narodowa instytucja kultury założona w 1928r. Gromadzi książki, periodyki, publikacje elektroniczne i audiowizualne wydawane na terenie RP oraz polonika zagraniczne. Jest najważniejszą biblioteką naukową o profilu humanistycznym, głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

zobacz: http://www.bn.org.pl/

 


KINO LUNA

Centrum Artystyczne Kino LUNA jest wyjątkowym miejscem na kulturalnej mapie Warszawy. Prezentujemy ambitne filmy polskie, europejskie i światowe. Organizujemy festiwale i przeglądy filmowe, koncerty, spotkania z artystami oraz wystawy.

zobacz: www.kinoluna.pl

 


TEATR MUZYCZNY ROMA

Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie uznawany jest za najpopularniejszy teatr musicalowy w Polsce. Na deskach TM Roma wystawiono polskie prapremiery musicali: Crazy For You, Piotruś Pan, Miss Saigon, Grease, Koty, Taniec Wampirów, Akademia Pana Kleksa i Upiór w operze.

zobacz: www.teatrroma.pl

 


MEDIA


Kulturalna Warszawa

Serwis jest częścią zintegrowanego portalu Urzędu m.st. Warszawy Wirtu@lna stolica. Jego najważniejszym elementem są codziennie aktualizowane informacje repertuarowe o mających miejsce wydarzeniach kulturalnych, informacje o instytucjach i placówkach kultury

zobacz: http://kulturalna.warszawa.pl

 


Czas Dzieci

Portal informacyjno-rozrywkowy, który powstał po to, by pokazać najmłodszym, że dzieciństwo to wspaniały czas dzieci i ich rodziców. Prezentuje miejsca i wydarzenia, w których warto wziąć udział.

zobacz: http://czasdzieci.pl


Kulturalny Rozkład JazdySerwis prezentuje wydarzenia kulturalne w całym kraju.

zobacz: http://www.kulturaonline.pl

 


Miasto DzieciWortal służy informacją gdzie, ale też jak spędzać wolny czas z dzieckiem, jak zagospodarować mu wolne chwile, by nie były czasem straconym.

zobacz: http://www.miastodzieci.pl


indeks

Qlturka.plFirma Qlturka.pl działa w obszarze szeroko pojętej kultury i sztuki dla dzieci, a prowadzony przez nią portal Qlturka.pl – dziecko i kultura pełni trzy podstawowe funkcje – edukacyjną, informacyjną i społecznościową.

zobacz: http://www.qlturka.pl/

 


Mini-kulturaKultura dla dzieci, najświeższe informacje, zapowiedzi, nowości, recenzje, wywiady.

zobacz: http://www.mini-kultura.pl/


Nasze MiastoSerwis zawiera informacje, bazy danych miasta i okolic, dostarcza lokalne wiadomości, w tym także ekonomiczne, kulturalne oraz sportowe. Poleca co warto zobaczyć, zachęca użytkowników do wymiany opinii i komentarzy.

zobacz: http://warszawa.naszemiasto.pl/imprezy


W@rszawa.plSerwis informacyjny o Warszawie: wiadomości, rozrywka, kultura, sport.

zobacz: http://www.warszawa.pl

 


Polski Portal EdukacyjnyJeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się serwisów edukacyjnych w sieci. Na jego stronach publikowane są aktualności edukacyjne, artykuły poradnikowe dotyczące wyboru dalszej drogi edukacji, rozwoju osobistego oraz planowania kariery zawodowej a także Katalog Szkół i Uczelni – internetowy odpowiednik tradycyjnego informatora.

zobacz: http://www.edu.info.pl


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE


logo_155x54-1

Fundacja Art_committed

Angażując się w sztukę, tworzymy sztukę zaangażowaną i angażującą. Sztuką zaś jest dla nas każde twórcze działanie. Artystą, aktorem, tancerzem – każdy wprawiony w ruch.

zobacz:http://artcommitted.com/


Fundacja Ewy Błaszczyk „A KOGO?”

Celem Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu oraz wybudowanie pierwszej w Polsce kliniki-wzorca (na 15 łóżek) przy Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka – Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie te najcięższe przypadki trafiają.

zobacz: http://www.akogo.pl


FUNDACJA BO WARTO

… był „trudny” listopad 2011 r. , kiedy to zrodziła się myśl i oczywiste przekonanie, że nie można się poddać, odstąpić i zrezygnować z tego co zawsze było ważne, że nie wolno przestać wierzyć, że WARTO działać, pracować, poświęcać się, pomagać – „by być”. I z tą fundamentalną pewnością i optymistycznym przeświadczeniem postanowiliśmy utworzyć FUNDACJĘ.

zobacz: http://www.fundacjabowarto.pl


FUNDACJA IMPACT

Fundacja IMPACT chce wywierać wpływ na sztukę i przez sztukę. Pomagać ją zrozumieć, pobudzać zmysły, uczucia i pasje. Inspirować zmianę. Inspirować współpracę. Inspirować aktywność twórczą i życiową. Fundacja Impact jest współorganizatorem Festiwalu Sztuki nad Wisłą PRZEMIANY, Międzynarodowego Tygodnia Filmowego OFF/ON i Inwazji Sztuki Niezależnej RE:WIZJE.

zobacz: www.art-impact.pl


Fundacja „Krzyżowa”dla Porozumienia Europejskiego

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego to miejsce spotkań i dialogu. Pracuje na rzecz porozumienia europejskiego i wzajemnego poszanowania narodów, społeczności i jednostek. Swoimi doświadczeniami służy budowie społeczności obywatelskiej w Europie.

zobacz: http://www.krzyzowa.org.pl


nowoczesnapolska.org.pl

Fundacja NOWOCZESNA POLSKA

Wolność słowa i komunikacji potrzebują ciągłej ochrony – szczególnie w mediach cyfrowych. W Fundacji Nowoczesna Polska wierzymy, że jedynie wolna kultura warta jest naszego zaangażowania i wsparcia, powszechne prawo do korzystania z informacji stanowi fundament demokracji, a domena publiczna powinna być zasadą, od której monopole informacyjne stanowią tylko wyjątek. Dlatego tworzymy narzędzia dostępu do wolnych dóbr kultury, budujemy programy edukacji medialnej oraz walczymy o prawo do uczestnictwa w kulturze.

zobacz: https://nowoczesnapolska.org.pl/


Fundacja ŚWIAT NA TAK

Celem działania Fundacji jest wszechstronna pomoc młodzieży oraz promocja wolontariatu.
Fundacja organizuje także konkurs dla młodzieży OŚMIU WSPANIAŁYCH – jego celem jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

zobacz: http://www.swiatnatak.pl


Parafialny Klub Sportowy FALCONIA

Celem Klubu jest podejmowanie i prowadzenie działań pożytku publicznego nieodpłatnie w zakresie wychowania dzieci, młodzieży i dorosłych przez kulturę fizyczną, sport, rekreację i turystykę w oparciu o zasady etyki katolickiej.

 


Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA

Misją Stowarzyszenia STOP-KLATKA jest stwarzanie przestrzeni do dialogu i pozytywnej zmiany społecznej dzięki stosowaniu metody dramy w edukacji, profilaktyce i resocjalizacji.

zobacz: http://stop-klatka.org.pl


 

stowarzyszenie_white

Stowarzyszenie Teatr BAZA

Teatr Baza jest nowoczesnym centrum kultury.
Realizuje działania o charakterze artystycznym, edukacyjnym i badawczym. Głównym nurtem tych działań jest szeroko rozumiana sztuka teatru.

zobacz: http://www.teatrbaza.pl/


 

Polski Portal Edukacyjny

Serwis publikuje aktualności edukacyjne, artykuły poradnikowe dotyczące wyboru dalszej drogi edukacji, rozwoju osobistego oraz planowania kariery zawodowej a także Katalog Szkół i Uczelni – internetowy odpowiednik tradycyjnego informatora.

zobacz: http://www.edu.info.pl


 

Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych

Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby to najstarsza w Polsce impreza poświęcona kinu niezależnemu. Konkurs skierowany jest do twórców amatorów w każdym wieku, filmowców z zamiłowania, a także do studentów szkół filmowych.

zobacz: http://www.okfa.ckis.konin.pl


 

European Network of Cultural Centres

Internetowa strona Europejskiej Sieci Centrów Kultury (ENCC), sieci założonej w 1994 r. w Belgii.

zobacz: http://www.encc.eu