PUCHATKI Rodzinna Pracownia Plastyczna

 


prowadzący: Szymon Gotowski – edukator, animator dziecięcy
czas trwania: 50 minut
cena: 110 zł miesięcznie (4 zajęcia)

wtorki
17.00 – 17.50


 

dla dzieci od 3 do 5 lat i rodziców

 

Zapraszamy najmłodsze przedszkolaki z rodzicami do zabawy ze sztuką i poznania różnorodnych form pracy artystycznej. Zajęcia są dla młodszych dzieci i ich rodziców, obecność rodzica jest obowiązkowa. Program zajęć przygotowany jest w taki sposób, by dzieci i rodzice nie tylko rozwijali swoje umiejętności artystyczne, ale też współpracowali.

 

Wiedza, czyli o czym mówimy na zajęciach?

Mówimy o przeróżnych formach artystycznych, zwracając uwagę na możliwości ich wykorzystania w rozwoju dziecka.

Poznajemy pojęcia ze słownika pracowni plastycznej, pojęcia ze świata sztuki, takie jak nazwy technik, narzędzi, barw, brył, a także form i nurtów:  portret, montaż, abstrakcja, grafika, rzeźba, mobil. Każde z zajęć to osobna przygoda, która przeniesie nas w świat wielkich twórców i dzieł. Prace będziemy gromadzić w naszych teczkach małych akademików.

 

Umiejętności, czyli co ćwiczymy?

Uczymy się pracy z materiałem i narzędziami oraz technik plastycznych, takich jak malarstwo, rysunek, kolaż, rzeźba, linoryt. Tworzymy rzeźby i inne formy przestrzenne.

Ćwiczymy umiejętność wyrażenia siebie i swoich emocji poprzez środki plastyczne, głównie działania rozwijające funkcje motoryczne i poszerzanie samodzielności w działaniu.

Nie zabraknie zabaw związanych ze stolarką, ogrodnictwem, szyciem czy gotowaniem.

 

Postawa, czyli co rozwijamy?                                                     

Rozwijamy wyobraźnię, kreatywność, zmysł estetyczny i myślenie przestrzenne. Część prac będzie odbywała się wieloetapowo, co pozwoli nam docenić czas, który jest niezbędny do uzyskania pewnego efektu.

 

Jak wyglądają zajęcia?

Rozgrzewka, wprowadzenie w temat zajęć, wspólne/indywidualne wypracowywanie koncepcji warsztatów, praca manualna przy współpracy prowadzącego, zakończenie, sprzątanie pracowni.

Zajęcia są prowadzone w oparciu o metody i założenia pedagogiczne Janusza Korczaka, Marii Montessori i Celestina Freineta.

 

Kontakt z prowadzącym:

e-mail: szymon.gotowski@dorozkarnia.pl

Spotkanie indywidualne w czwartki przed lub po zajęciach po wcześniejszym umówieniu się.

 

zapisz się!