Kategorie
Aktualności

Aktualności

received_10210947073733345 (3)MAMY NAGRODY!

Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa zorganizował Przegląd Piosenki „Z miłości do Ojczyzny” – 18 października 2017. Wystartowała w nim czwórka wokalistów z Dorożkarni. Wszyscy znaleźli się w gronie laureatów. Róża Zemła zajęła I miejsce, Ada Wilk II miejsce, Wojtek Królak i Łucja Gołębiewska – otrzymali wyróżnienia. Jury szczególnie doceniło dojrzałość interpretacji i zrozumienie treści śpiewanych przez młodzież utworów. Naszych wokalistów do udziału w przeglądzie przygotował Adam Bień.


fiakierMY NA GOŚCINNYCH WYSTĘPACH

Teatr Tańca TEST prowadzony przez Izabellę Borkowską i Dariusza Sikorskiego oraz Teatr FIAKIER prowadzony przez Stanisława Dembskiego zostali zaproszeni do uświetnienia wydarzeni artystycznych poza Dorożkarnią. Test wystąpił na X Festiwalu Szaloma Asza w kutnowskim Centrum Teatru Muzyki i Tańca  (6 października), a FIAKIER nw Domu Kultury Włochy na Teatralnej Scenie Talentów (8 października). Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenia.


 Obraz 107BĘDZIE PARK NA SIEKIERKACH

Aż 21 mln zł na trzy nowe parki dostanie Warszawa dzięki unijnemu dofinansowaniu. Będą to parki o symbolice historycznej, nawiązujące do ważnych wydarzeń: park Akcji „Burza” wokół Kopca Powstania Warszawskiego, Fort Włochy oraz park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK na Ursynowie. Wszystkie tereny zielone zostaną uporządkowane, powstaną nowe alejki do spacerowania i biegania, place zabaw, miejsca do ćwiczeń, grania w gry planszowe, zostaną posadzone drzewa i krzewy i łąki. Więc ej na: http://bit.ly/2wVEDnU


iimkak-plakat-ver1-31DOROŻKARNIA PRATNEREM MAZOWIECKIEGO KONWENTU ANIMATORÓW

W dniach 21-22 września 2017 w Kozienickim Domu Kultury odbędzie się już po raz drugi Mazowiecki Konwent Animatorów. To pierwsze w naszym województwie wydarzenie, które w całości zaadresowane jest do osób zajmujących się animacją kultury oraz jej edukacją. Szczegółowy program i rejestracja (do 11 września) dostępny na stronie http://www.konwent-animatorow.pl/. Dorożkarnia jest partnerem projektu.

 


Logotyp Dorożkarni

APLIKACJA DOROŻKARNI

Już jest aplikacja Dorożkarni na smartfony. Można BEZPŁATNIE ją pobrać ze Sklep Play. Zachęcamy do korzystania i przesyłania do nas uwag na adres: biuro@dorozkarnia.pl

 

 

 

 


Plakat_ZOO_internet

DZIEŃ DZIECKA z RDC

Teatr ZACZAROWANE KOŁO i Teatr FIAKIER z Dorożkarni wystąpią na imprezie z okazji DNIA DZIECKA – 3 czerwca w warszawskim ZOO. Obie grupy teatralne zostały zaproszone przez organizatora – Radio dla Ciebie. Godziny występów – 14:15 – Zaczarowane Koło i 16:30 – Fiakier. Naszym aktorom życzymy udanego występu.

 

 

 


logokmKOLOROWY MOST

DOROŻKARNIA jest partnerem projektu społecznego Kolorowy Most, realizowanego w ramach platformy Zwolnieni z Teorii. Celem projektu jest pokazanie sytuacji Imigrantów w Polsce. Organizatorkom zależy także, aby polskie społeczeństwo było bardziej świadome i tolerancyjne. Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu i oglądania materiałów na YouTubie.

http://bit.ly/2qdxnAR

 

 


Teatr Tańća Jazz

I NAGRODA DLA TEATRU FIAKIER i TEATRU TAŃCA JAZZ

W pierwszy kwietniowy weekend zostały ogłoszone wyniki 16. Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA.  Wśród laureatów znalazły się nasze dwa zespoły. Teatr Fiakier zdobył I nagrodę za spektakl Uzupełnienie klasyków, reż,  Stanisław Dembski i Sebastian Słomiński. Trzy nagrody zdobył Teatr Tańca JAZZ: I nagrodę za spektakl Poczekalnia, III nagrodę w kategorii duet oraz w kategorii widowisko ruchowo-taneczne. Grupę taneczną prowadzą: Izabella Borkowska i Dariusz Sikorski. Zespołom i opiekunom serdecznie gratulujemy.


17634346_10154523075261538_7868169195957638323_n

FIAKIER ZAGRAŁ GOŚCINNIE

Na zaproszenie Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa nasz Teatr FIAKIER zagrał spektakl „Uzupełnienie klasyków” (29 marca 2017) w wypełnionej po brzegi pięknej, świeżo wyremontowanej sali klubu. Spektakl powstał dzięki dofinansowaniu z Funduszu Animacji Kultury w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej 2015 – 2020.

Reżyseria: Stanisław Dembski i Sebastian Słomiński.


AsteriadapDOROŻKARNIA W GRONIE LAUREATÓW ASTERIADY

Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA odbył się po raz 16. w Domu Kultury Włochy. W gronie laureatów znalazły się nasze zespoły: w kategorii teatralnej: Teatr FIAKIER i Teatr Tańca JAZZ, w kategorii tanecznej: duet Magdalena Rączkowska i Urszula Zawadzka (z Teatru Tańca Jazz) oraz Teatr Tańca Jazz.  Gala laureatów – 1 kwietnia w Okęckiej Sali Widowiskowej, wówczas też zostaną wręczone nagrody. Wszystkim laureatom gratulujemy.

 


Facebook post - Grand Prix de Paris (2)

DOROŻKARNIA PARTNEREM DWÓCH PROJEKTÓW

W lutym 2017 Dorożkarnia została partnerem w dwóch projektach. Stowarzyszenie Fotoreporterów zaprosiło nas do partnerstwa konkursie Fotoreporter Roku 2016r. (Facebook), zaś organizacja Let’s Dance Poland w międzynarodowym projekcie tanecznym (Facebook).

 


15940660_1292142834185485_2139119507159482710_n

TEATR TAŃCA JAZZ W TELEDYSKU

Nasze tancerki: Monika Kropidowska, Joanna Lach, Anna Tułodziecka i Aleksandra Wojciechowska pojawiły się na planie teledysku zespołu Cereus. Choreografię opracowała Izabella Borkowska. Zdjęcia kręcone były 8 stycznia 2017r., a gotowy materiał już wkrótce.


13690991_1799188013650558_1504921604664701470_oO SUKCESACH NASZYCH WYCHOWANKÓW

I znów mamy przyjemność zamieścić wiadomości o tym, jak radzą sobie uczestnicy dorożkarniowych zajęć. Zaczniemy od najmłodszego – Kuba Janota Bzowski zagra jedną z głównych ról dziecięcych w filmie przygodowym Tarapaty. Zdjęcia właśnie się rozpoczęły. Kuba jest uczestnikiem zajęć w Teatrze Zaczarowane Koło, a zaczynał u nas będąc przedszkolakiem.

Starsi koledzy Kuby – Julka Benedyktowicz i Filip Stanisławski rozwijali swe pasje w Pracowni Filmowej. Teraz będą studentami – Julka na animacji w łódzkiej filmówce, Filip również tam na montażu. Filip dostał się także do Przedszkola w Szkole Filmowej Andrzeja Wajdy. Brawo!

fot. materiały produkcji Koi-Studio


Izabella_Borkowska_Teatr_Tanca_Test

BRAWA DLA IZABELLI BORKOWSKIEJ I TESTU

Z ogromną przyjemnością informujemy o naszych sukcesach na jednym z najlepszych festiwali tańca NEW PRAGUE DANCE FESTIVAL.  W tym roku festiwal odbył się już po raz dwudziesty. Dorożkarnię reprezentowali: Izabella Borkowska – choreograf, Dariusz Sikorski – reżyser oraz ich podopieczni Teatr Tańca TEST z Dorożkarni i grupa FLESZ z Domu Kultury Śródmieście.

Decyzją międzynarodowego jury połączone siły TESTu i FLESZa zajęły 2 miejsce w kategorii contemporary, zaś Izabella Borkowska zdobyła 3 nagrodę w kategorii NAJLEPSZE CHOREOGRAFIE.

Jak donoszą organizatorzy, w  tym roku na festiwalu pojawiły się grupy i teatry z całego świata: Indii, Japonii, Republiki Południowej Afryki, Australii, Nowej Zelandii, Belgii, USA, Izraela, Gibraltaru, Turcji i oczywiście z Polski. Festiwal trwał tydzień, obok pokazów konkursowych organizatorzy przygotowali dla uczestników warsztaty w różnych technikach tanecznych i niezwykle bogaty program zwiedzania Pragi. Jak podkreślają w komunikacie organizatorzy –  NEW PRAGUE DANCE FESTIVAL to spotkanie przyjaciół, doceniają nowe pomysły, wysiłek i wspaniałe choreografie zaprezentowane w konkursie.


kwiatWIELKI KWIAT IZY RUTKOWSKIEJ

Iza Rutkowska to artystka, która zachwyca wielkimi formami w przestrzeni. Jeż, wąż, mobilne pomniki, to tylko kilka niezwykłych projektów. Teraz w Łazienkach Królewskich bawić się możemy WIELKIM KWIATEM, a kto wie, może po wakacjach ten WIELKI KWIAT będzie w Dorożkarni?

W niedzielę 12 czerwca, o godz. 17:00 w Starej Kordegardzie nasz pomysł na wykorzystanie WIELKIEGO KWIATA  przedstawi Joanna Mikulska, potem będzie głosowanie. Prosimy o oddawanie głosów na Dorożkarnię. A więcej o projektach Izy Rutkowskiej na: http://izarutkowska.com/?page_id=980


plakat ver1KRĘCIMY NA STÓWKĘ, TAŃCZYMY NA STÓWKĘ

W tym roku przypada 100 lat stołeczności Mokotowa i naszych SIEKIEREK.

Dlatego Dorożkarnia zaprasza Mieszkańców do współtworzenia filmu, którego tematem będzie przestrzeń, w której żyjemy czyli Mokotów i nasze Siekierki. Krótkie filmy (maksymalnie trzydziestosekundowe, w dowolnym formacie możliwym do odtworzenia na komputerze), które Państwo nakręcą i przyślą do nas będą stanowić bazę naszego filmu.

Chcielibyśmy poznać  ulubione miejsca SIEKIERCZAN i te mniej lubiane… istnieje pełna dowolność tematów i form. Mogą to być filmy statyczne, dynamiczne, z udziałem ludzi lub miejsc, nakręcone telefonem komórkowym lub jakimkolwiek innym sprzętem. WSZYSTKIE nadesłane prace zostaną umieszczone w filmie.

Na bazie nadesłanych filmów, stworzymy film artystyczny, z udziałem profesjonalnych tancerzy. Tancerze wykonają etiudy taneczne w miejscach uwiecznionych w nadesłanych filmach, nawiązując do tematów w nich przedstawionych. W efekcie powstanie film taneczny, którego premiera odbędzie się 18 czerwca 2016 r. w Pałacu Szustra przy parku Morskie Oko.

Każdy kto przyśle do nas film będzie wymieniony w napisach końcowych, otrzyma zaproszenie na premierę oraz dyplom udziału w naszym projekcie.

Zapraszamy wszystkich do przysyłania filmów do 30 kwietnia na adres mailowy Dorożkarni:

biuro@dorozkarnia.pl.

Pytania i wątpliwości prosimy kierować e-mailem: mateusz@dorozkarnia.pl


<!––nextpage––>

TAKT z III NAGRODĄ

Dom Kultury WŁOCHY już po raz XV zorganizował Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA. Festiwal popularyzuje działania artystyczne dzieci i młodzieży. Jego celem jest także propagowanie wiedzy o sztuce teatralnej, muzycznej i tanecznej, konfrontacja dorobku artystycznego grup prezentujących poszczególne placówki, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą.

W tym roku w konkursie tanecznym startowała nasza grupa TAKT (prowadzona przez Izabellę Borkowską i Dariusza Sikorskiego). W kategorii widowisko ruchowo-taneczne TAKT zajął III miejsce.

W tym roku w jury zasiedli: Elwira Piorun – tancerka, aktorka, pedagog tańca, choreografka, Jerzy Winnicki – tancerz mim, choreograf, pedagog kreacji ciała oraz Waldemar Wielgosz – trener tańca, choreograf i międzynarodowy sędzia tańca towarzyskiego i sportowego.


safe_image.php

POLECAMY: WARSZTAT DOT. NOWEJ KONCEPCJI WARSZAWSKICH MIEJSC AKTYWNOŚCI LOKALNEJ

Warsztat odbędzie się w środę 17 lutego 2016 r. w godz. 12.00-16.00 w Pawilonie Warszawa (ul. Marszałkowska 105, przy skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej).

Więcej informacji na: http://inicjatywa.um.warszawa.pl/mal


0956215b5fce443762bbae9968002448743f

PRACOWICI WOKALIŚCI

Nasze wokalistki z zespołu D.O.M. wystartowały w V Mazowieckim Festiwalu Piosenki Z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień”. Aż trzy dziewczynki znalazły się w gronie laureatów: Marcelina Litwin – otrzymała wyróżnienie, Matylda Berezowska – zajęła III miejsce a Daria Domitrz – II miejsce. W Mikołajki wokalistki z D.O.M. i Pracowni Wokalnej wystąpią na Bemowie, a w grudniu zaprezentują się jeszcze w koncercie świątecznym i w Dorożkarni i na Placu Zamkowym.


Wyborcza

 DOROŻKARNIA NA EUROPEJSKICH TARGACH MUZYCZNYCH

Po raz kolejny DOROŻKARNIA otrzymała zaproszenie do udziału w Europejskich Targach Muzycznych, które w tym roku odbędą się w dniach 28-29 listopada w Pałacu Kultury i Nauki.

Na Scenie Prezentacje z koncertem NA LUZIE (piosenki grupy 2 plus 1) wystąpią Dziecięcy Odjazd Muzyczny i Pracownia Wokalna pod kierunkiem Tomasza Krupy.

Zapraszamy do PKiN, 28 listopada, sobota, g. 11:30


150928130004 TAKT DLA ZWIERZAKÓW

W dniu 4 października 2015 w Schronisku na Paluchu świętowano Światowy Dzień Zwierząt. Grupa Taneczna TAKT  z Dorożkarni została zaproszona do występu na scenie. Dziewczyny dały półgodzinny występ.

Grupę prowadzą Izabella Borkowska i Dariusz Sikorski.

 


12027825_1035249803162688_4510972580555609671_n

 NAGRODA DLA DOROŻKARNIOWEGO DUBELKA NA 48 HOUR FILM PROJECT

48 Hour Film Project to festiwal filmowy dla amatorów i profesjonalistów. Zadaniem jest zrobienie filmu w ciągu 48 godzin, przy czym koniecznie trzeba było zawrzeć kilka elementów. W tym roku były to: (Karol/Karolina Kozłowski/ska, patelnia, “Chyba się w tobie zakochałem/łam), element charakterystyczny dla miasta, w którym ekipa była zarejestrowana. Dorożkarniowa grupa DUBELEK nakręciła film DOTYK i zdobyła nagrodę ZA NAJLEPSZE WYKORZYSTANIE REKWIZYTU „PATELNIA”, a decyzję taką podjęło jury w składzie: Borys Lankosz, Marcin Koszałka, Anna Mucha, Andrzej Sołtysik i Radzimir Dębski.

Grupie filmowej serdecznie gratulujemy!


Plakat Mykanów Let's Smile - mały

DOROŻKARNIA WSPIERA OGÓLNOPOLSKĄ KAMPANIĘ Mykanów Let’ s Smile” – zarażamy uśmiechem”

Miejsca  zarażania uśmiechem w Warszawie:10.00 – Plac defilad12.00 – Krakowskie Przedmieście, Pomnik Mikołaja Kopernika14.00 – Plac Zamkowy

15.00 – Rynek Starego Miasta

16.00 – Centrum Nauki Kopernik

Szczegóły na: http://gokmykanow.pl/index.php/2015/07/23/kampania-spoleczna-mykanow-let-s-smile-zarazamy-usmiechem/


conference_logo_eng

O KORZENIACH SIEKIEREK NA MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI

W dniu 22 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyła się międzynarodowa konferencja Międzykulturowość w edukacji historycznej. DOROŻKARNIA została zaproszona do zaprezentowania projektu KORZENIE SIEKIEREK. Uczestników zaprosiliśmy do udziału w grach inspirowanych historiami siekierkowskich rodzin: Siekierkowska Galeria Miejsc Zapomnianych, terenowej – Listy z przeszłości oraz planszowej Spacer po Siekierkach. W grach uczestniczyli zarówno goście z Polski jak i z zagranicy. Zapoznaliśmy ich z różnorodnymi działaniami prowadzącymi do odkrycia historii społeczności lokalnej.

 

.IMG_3698IMG_3713IMG_3721IMG_3722IMG_3725IMG_3694IMG_3690


 

logo

DYREKTOR DOROŻKARNI NAGRODZONA

Po raz siódmy Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej przyznała Doroczne Nagrody za osiągnięcia, które w szczególny sposób przyczyniły się do budowania społeczeństwa obywatelskiego. Uroczystość odbyła się 20 marca w Warszawie. W tym roku w gronie laureatów znalazła się Anna Michalak-Pawłowska – Pełnomocnik Prezydenta m.st Warszawy ds Edukacji Kulturalnej i dyrektor DOROŻKARNI za stworzenie miejskiego portalu http://www.wpek.pl jako wsparcia dla animatorów, edukatorów i nauczycieli oraz stworzenie konkursu mikrograntów na projekty partnerskie.


PSI-logo-300x225logo-obibok

VIVAT TANCERZE! VIVAT WOKALIŚCI!

Z wielką radością informujemy o sukcesach naszych grup. Oto grupa taneczna TAKT zdobyła III nagrodę w konkursie tanecznym w kategorii widowisko-ruchowo taneczne na XIV Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA. Grupę prowadzą: Izabella Borkowska i Dariusz Sikorski. Przegląd ASTERIADA organizowany jest przez Dom Kultury Włochy.Dom Kultury Działdowska po raz 18 zorganizował Przegląd Swobodnych Inicjatyw. Wśród laureatów znalazły się: Kinga Zielska – I miejsce i Julia Domańska – III miejsce. W Białołęckim Ośrodku Kultury odbył się V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej i Anglojęzycznej O’bee BOKKinga Zielska zajęła II miejsce, wyróżnienie otrzymała Magda Siekierzyńska. Wokalistki do konkursu przygotował Tomasz Krupa.Kochani, gratulujemy!


 

1

NAGRODY W KONKURSIE ANIOŁ PRZYZNANE

W tym roku napłynęło ponad 3200 prac. Na uroczystość wręczenia nagród i otwarcie wystawy zapraszamy  14 lutego o godz. 14:00 do DOROŻKARNI. Oto autorzy prac nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych do wystawy.

NAGRODY i WYRÓŻNIENIA-ANIOŁ 2015

UDZIAŁ W WYSTAWIE POKONKURSOWEJ – ANIOŁ 2015


 

solo

NASI TANCERZE NAGRODZENI NA SoloDuoTrio!

Po raz trzeci w Domu Kultury Śródmieście odbył się Warszawski Konkurs Taneczny SOLODUOTRIO, w którym wystartowali podopieczni Izabelli Borkowskiej i Dariusza Sikorskiego. Nagrody i wyróżnienia zdobyli: Agnieszka Senderowska/Tomasz Łukawski, – I miejsce; Marta Opilska/Agnieszka Senderowska/Tomasz Łukawski I miejsce;  Roch Alończyk z Teatru Tańca TEST oraz Olga Gościniak z zespołu Slyde – III miejsce;  Paulina Grzęda/ Aleksandra Urban/ Magdalena Urbaniak z zespołu TAKT – wyróżnienie. Brawo!!!


10675530_754924864545106_8124287315789671080_n

MY W TV!

W listopadzie nasi najmłodsi gościnnie wystąpili w dwóch programach telewizyjnych: SuperStarcie w TVP2 (towarzyszyli Mieczysławowi Szcześniakowi w utworze Michaela Jacksona) oraz w MAM TALENT (w półfinale towarzyszyli wokalistce Julii Olędzkiej). Na scenie zaprezentowali się podopieczni Aleksandry Antolak i Tomasza Krupy.


10325753_670058473079354_4538422262617178815_n

PRACOWITY LISTOPAD DLA TEATRU TAŃCA TEST!

Prowadzony przez duet Borkowska&Sikorski Teatr Tańca TEST intensywnie pracuje od początku sezonu artystycznego 2014/15. Jednak listopad jest wyjątkowy, ponieważ oprócz spektakli granych w DOROŻKARNI gościnnie wystąpili już w Muzeum Historii Żydów POLIN i w kutnowskim Centrum Muzyki i Tańca. TEST był także gościem specjalnym Gali Projuvenes. To inicjatywa organizowana przez Parlament Studentów RP od 2013 roku. Podczas gali wręczane są wyróżnienia dla najlepszych firm, instytucji i osób nominowanych przez środowisko studenckie.

 


 

BRAWO TEST!

BRAWO TEST!

7 czerwca 2014r. odbyły się IV Konfrontacje Taneczne 2014. Organizatorami byli:
Ośrodek Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „SKORP” przy współpracy Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej.
Nasze tancerki z Teatru Tańca TEST zdobyły wyróżnienia…
Gratulujemy.

czytaj wszystko


 

WYRÓŻNIENIE DLA GRUPY TANECZNEJ TAKT

FIAKIER WYRÓŻNIONY

Prowadzony przez Stanisława Dembskiego Teatr FIAKIER na XXXIV Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych PAZA 2014 FIAKIER zaprezentował spektakl poetycki NAUKA CHODZENIA na motywach poezji Andrzeja Bursy.

czytaj wszystko