Kategorie
Projekty

Mobilny warsztat artystyczny

 

Projekt, w którym artyści wraz z lokalną społecznością, mieszkańcami Pragi i przechodniami budowali ławki.
Ławki budowane były zgodnie z ideą zero waste, starym przedmiotom nadano drugie życie, korzystając z rzeczy znalezionych w domach, a nawet na śmietnikach.
Powstało pięć ławek, każda inna, specyficzna, skupiona
wokół innego tematu.

Ławka pierwsza, artystka – Monika Rakowska – zbudowała ławkę pełną roślin, żywych inspiracji i naturalnych dekoracji. Wolna od plastiku, sztuczności, tego, co człowiek współcześnie funduje naszej planecie.

Ławka druga – artysta David Pataraia – stworzył ławkę 3D nawiązującą do historii Pragi, wielowymiarowości ludzi, którzy na niej mieszkali kiedyś i mieszkają dzisiaj.

Ławka trzecia – artystka Natalia Żychska – to ławka z miłości i o miłości na Pradze, z miłości do Pragi. Do miejsca, do człowieka, do historii.

Ławka czwarta – artystka Dorota Cieślik – ławka do rozchmurzania się, której elementem były żylaki, chmurniaki i inne postaci znane z twórczości artystki. Uczestnicy dopisywali swoje dobre słowa i myśli.

Ławka piąta – artyści Anna Szuflicka i Adam Machnio
– vintage’owa ławka, która dała nowe życie wszystkim starym i zniszczonym krzesłom, fotelom, oparciom i innym elementom mebli.

Koordynator projektu: Szymon Gotowski.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Obejrzyj galerię zdjęć.