MIT TON Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – piosenki Czesława Niemena

O festiwalu

 

 

 

MIT TON festiwal, to nowa odsłona projektu, z dziesięcioletnią tradycją, znanego dotychczas jako TEN TON. Tegoroczny festiwal jest drugim pod nową nazwa, a dwunastym
od początku istnienia. Jego celem jest przypomnienie, uaktualnienie i promocja najlepszych wzorców polskiego repertuaru.

 

Patronami kolejnych spotkań wokalnych byli: dwukrotnie Jacek Cygan, Marek Dutkiewicz, Seweryn Krajewski, Jarosław Kukulski, Maryla Rodowicz, Grażyna Łobaszewska, Mieczysław Szcześniak, Ewa Bem, Wojciech Młynarski i Katarzyna Gartner.

 

Podczas tegorocznego festiwalu odkryjemy piosenki uznawanego za twórcę wszechczasów, jednego z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnych, oryginalnych i wpływowych artystów XX wieku – Czesława Niemena. Są one doskonałą propozycją repertuarową dla młodzieży, która zajmuje się śpiewaniem i muzykowaniem. Dorożkarniowy festiwal wskazuje taką możliwość, inspiruje młodych do pracy nad materiałem – niebanalnym, pięknym, mądrym i szlachetnym… i co ważne, rodzimym. W tym roku po raz pierwszy ostateczny wybór patrona przeprowadzony został w formie plebiscytu na funpage festiwalu na Facebooku.

 

 

czerwiec 2019 r. – ogłoszenie konkursu – Internet (www.dorozkarnia.pl www.mitton.dorozkarnia.pl, profil festiwalowy na Facebooku)

4 października 2019 r. – upływa termin zgłoszenia udziału w konkursie

12-13 października 2019 r.  – przesłuchania uczestników konkursu w Domu Kultury Dorożkarnia, ul. Siekierkowska 28, Warszawa

 

 

Karta zgłoszenia dla uczestnika niepełnoletniego – wypełnia rodzic/opiekun

Karta zgłoszenia dla uczestnika pełnoletniego.

Karta zgłoszenia dla zespołu wokalnego.

 

Regulamin MIT TON piosenki Czeslawa Niemena

Opłata akredytacyjna:

100 zł (prezentacja) – należy przesłać na nr konta: Bank Pekao 03 1240 6003 1111 0000 4945 4998

w tytule zlecenia wpisując: Mit Ton 2019 oraz imię i nazwisko uczestnika.

 

Bardzo prosimy o dokładne wpisanie wszystkich informacji.

 

Piosenki KATARZYNY GARTNER okładka płyty CD   

Materiały filmowe z 11. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MIT TON – Piosenki Katarzyny Gärtner przygotował Jacek Różański.

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube.

 

Honorowy Patronat:

Rafał Miastowski – Burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st.Warszawy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patronat medialny:

 

 

Zdjęcie przedstawia logotyp rozgłosni radiowej Radio dla Ciebie