Weronika Bielecka – wokal

 

Pedagożka wokalna, wokalistka. Prowadzi WOKALMANIĘ.

Jest absolwentką London College of Music oraz British and Irish Modern Music Institute (BIMM). Kształciła się pod okiem wybitnych propagatorów współczesnej pedagogiki wokalnej jak Rachel Black (Institute for Vocal Advancement), Lisa Laudat (Kim Chandler), a także brytyjskich ikon kobiecego jazzu –Anity Wardell i Tiny May.

Obecnie pracuje jako trenerka wokalna zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi.

Czerpie inspiracje oraz kształci się w dziedzinie różnych technik wokalnych, takich jak Bel Canto, Speech Level Singing, czy Estill Voice Training, stale poszerzając swoją wiedzę i uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.

Podczas  zajęć skupia się nie tylko na emisji głosu, ale także na takich aspektach jak interpretacja oraz wydobywanie i kształtowanie własnego brzmienia i jego unikatowej barwy. Bliskie jest jej holistyczne podejście do śpiewania, w którym głos służy jako narzędzie do pobudzania kreatywności i odnajdywania źródeł swojej emocjonalności poprzez sztukę improwizacji.

Uczestniczyła i jest laureatką wielu festiwali i konkursów, m.in. Ogólnopolski Konkurs Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych „Debiuty”, Festiwal FAMA w Świnoujściu, Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach, Lutenor Prize for Outstanding Jazz Vocalist.