Register Now

Register Now

 • BEST OFF jest niemal pełnoletni! W tym roku zapraszamy Was na nasz festiwal już po raz 17. Ostatnie siedemnaście lat to czas w którym wiele wydarzyło się w polskim kinie niezależnym. Dlatego zdecydowaliśmy, że to także czas na zmiany u nas.

  Ze względu na ogromną ilość wspaniałych festiwali kina niezależnego, w których możecie uczestniczyć przez cały rok, niemal w każdym zakątku Polski, czujemy, że czas na nową formułę. W Domu Kultury Dorożkarnia, w centrum naszych działań zawsze stawialiśmy dzieci i młodzież oraz ich twórczy rozwój. Idąc za tą myślą od tego roku Best Off Festiwal zmieniamy na BEST OFF Przegląd Najlepszych Filmów Polskiego Kina Młodych. Chcemy skupić się na wspieraniu i promowaniu osób, które nie dotarły jeszcze do szkół filmowych, ale ich twórczość zasługuje na uwagę. Tak jak w ubiegłych latach, spotykając się na jeden wieczór w warszawskim kinie Luna, chcemy pokazać warszawskiej publiczności najlepsze z najlepszych filmów stworzonych przez młodych, obiecujących twórców, którzy zdobyli nagrody na festiwalach w całej Polsce. Niezmiennie ostateczną decyzję pozostawiamy w rękach publiczności, która podejmie decyzję, który z obejrzanych filmów jest the BEST OFF. Być może wpływ na Wasze wybory będą miały rozmowy z twórcami, których będziecie mogli wysłuchać po zakończeniu projekcji.

  Przez lata BEST OFF istnieje dzięki wspaniałej współpracy z Twórcami i Organizatorami znakomitych festiwali w Polsce m. in.: Folk Film Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Off Cinema, Węgiel Film Festiwal, Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy”, Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich „KLAPS”, Solanin Film Festiwal, Bytom Film Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21”, Międzynarodowy Festiwal Filmowy “Zoom-Zbliżenia”, Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych “Młodzi i Film”.

   

  Pełna lista filmów prezentowanych w tym roku już wkrótce.

  Wstęp na festiwal: bezpłatne wejściówki do odbioru w Kinie Luna (ul. Marszałkowska 28).

   

   

Więcej wydarzeń

Letni Sztuk Mix w Dorożkarni - sierpień

22/08/2022 - 28/08/2022

Dorożkarnia

Tai Chi w wakacje

12/07/2022 - 23/07/2022

Dorożkarnia

JOGALATES w WAKACJE

05/07/2022 - 28/07/2022

19:30

Gordonki w wakacje

05/07/2022 - 26/07/2022

Dorożkarnia

PIKNIK z GORDONKAMI

02/07/2022

Dorożkarnia