Register Now

Register Now

 • Punktem wyjścia przedstawienia Teatru Tańca TEST stało się KOŁO (łac. circulus) jako symbol, znak bez początku, końca czy środka.
  W tańcu, tak jak w życiu – koniec bywa czasem rozpoczęciem czegoś nowego, środek może się gwałtownie zatrzymać a początek stać się ostatecznym rozwiązaniem. Na poziomie przedstawienia „CIRCULUS” czas nie istnieje – przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są jednym, zaklętym w kole. A KOŁO jest idealne, wpasowuje się w płaszczyzny, ciało i przestrzeń, dążenie do tego ideału, droga, proces są tak samo ważne jak jego osiągnięcie.
  KOŁO to kwintesencja sensu życia ze wszystkimi emocjami, przeżyciami i doświadczeniami. Ludzie wpadają czasem w BŁĘDNE KOŁO, przechodzą przez własne KOŁO ŻYCIA, oczekują KOŁA FORTUNY. Tancerki i tancerze dźwigają, turlają i kształtują swoje ciała jak KOŁA, które zmieniają się poprzez ich historie i emocje, którymi pragną się podzielić.

  Doświadczenie magii wspólnego tańca, daje efekt wspólnotowości i zadowolenia, że jest się częścią całości oraz mocy kreowania rzeczywistości. Grupowy taniec wprawia w ruch niezbadaną siłę, która dąży do zamanifestowania emocji tancerek i tancerzy oraz podzielenia się tym ze światem. Taniec to fascynujące zjawisko, które nie musi wywołać dokładnie jednej reakcji u publiczności, takiej jakiej mogliby zakładać twórcy przedstawienia. Teatr Tańca TEST uczestniczy w procesie pobudzania i wydobywania z obszarów nieświadomych odczuć, myśli, stanów ducha, równolegle działając na siebie i widzów. To wzajemne oddziaływanie i pojawienie się różnych stanów psychicznych, w jednym czasie, w momencie podczas odczuwania tańca czy tańczenia, ma szczególne znaczenie, społeczny wydźwięk i tworzy artystyczną świadomość oraz indywidualną tożsamość.

   Tańczą: Katarzyna Gajewska-Kulma, Karolina Kupczak, Joanna Lach, Sonia Sara Mirpuri, Julia Niedźwiecka, Maciej Oficjalski, Marta Rusiecka, Magdalena Sobieska, Kamila Wasilewska, Agnieszka Wereszczyńska, Łukasz Broniak.

  scenariusz: Izabella Borkowska

  choreografia: Izabella Borkowska i zespół

  reżyseria: Darek Sikorski i Izabella Borkowska

  scenografia: Darek Sikorski i Katarzyna Gajewska-Kulma

  stylizacja/plakat: Aleksandra Olszewska

  technika: Jerzy Frączek.

   

  Weź wejściówkę!

Więcej wydarzeń

Zimowy Sztuk-Mix w Dorożkarni

13/02/2023 - 17/01/2003

Dorożkarnia

Rodzinne warsztaty ceramiczne

11/02/2023 - 11/02/2023

Dorożkarnia

Circulus - spektakl Teatru Tańca TEST

04/02/2023 - 04/02/2023

Dorożkarnia

Content | Menu | Access panel