Dziady Praskie

Dziady Praskie

Wstęp bezpłatny

ul. Brzeska 23

16/11/2019 - 16/11/2019 14:00-01:00

Na Bazarze Różyckiego, w ogrodzie Praskiej odbędzie się niecodzienne, nieco magiczne, artystyczne wydarzenie. Będzie smacznie, poetycko, diznajnersko, wesoło i niezwykle kulturalnie.

„Dziady praskie” rozpoczniemy od warsztatów kulinarnych przy ognisku. Razem będziemy gotować z produktów, które przynosi jesień. Wykorzystamy na przykład dynie i zioła, dorzucimy jeszcze kasze… Te produkty były bardzo popularne jakieś 200 lat temu, gdy ludowo odprawiano Dziady. Pisał też o tym sam Adam Mickiewicz.

Warsztaty kulinarne z gotowaniem w wielkich kotłach na ogniu poprowadzą najlepsi kucharze wśród tych, którzy umieją wyrecytować „Dziady” z pamięci. Składniki i oczywiście ekologiczne naczynia przygotuje klubokawiarnia Praska.

Obok kulinarnych odbędą się warsztaty twórcze. Będziemy tworzyć jesienne dekoracje z witek gałęzi i choiny – idealne na tę porę roku. Nauczymy się też zwijać świece.

Na warsztaty przyjść może każdy, niezależnie od wieku, płci, języka, w którym mówi i wielu innych różnic. Każdy też będzie mógł skosztować wspólnie ugotowanej potrawy, herbacianego bezalkoholowego grzańca, a nawet zabrać do domu trochę powideł z dyni.

A wieczorem, gdy nastanie mrok, zaprosimy wszystkich do tańców przy ognisku. Wspólnie z trójką DJ’ów (zagrają: KWAZAR / PANI BUM / MARIANO) zorganizujemy Silent Disco. Sąsiedzi nie muszą martwić się hałasem, bo głośno będzie tylko w słuchawkach. Będzie można wybrać jeden z trzech kanałów, na których muzykę będzie grał inny DJ. Zabawa potrwa aż do 01:00 w nocy.

Plan zabawy:
14.00 – 20.00 Warsztaty kulinarne i twórcze
20.00 – 01.00 Silent Disco przy ognisku i herbatce

Koordynator projektu: Szymon Gotowski
Partnerzy: Praska, Fundacja Zmiana, Spółdzielnia Kultury, sprzedawcy i sklepikarze z Bazaru Różyckiego.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Register Now

Register Now