Register Now

Register Now

Spektakl Teatru Warszawa +50

 • Spektakl  powstał droga warsztatową. Pierwszy etap pracy to stworzenie scenariusza na warsztatach dramatopisarskich z Szymonem Turkiewiczem oraz  trening aktorski z Magdaleną Engelmajer.

  Powstał oryginalny tekst sztuki,  który składa się z „okruchów życia”: czasem nic nie znaczących sytuacji, obrazów zaobserwowanych z okna tramwaju, przemyśleń oraz życiowych tragedii, które dotykają każdego z nas, czyli wszystkiego tego, co tworzy koloryt naszego życia i sprawia, że jesteśmy tacy a nie inni.

  O mnie i o tobie to sztuka słodko-gorzka, w której tragizm miesza się z komizmem. To swego rodzaju manifest 11 kobiet, które podczas intensywnej pracy teatralnej pod opieką artystyczną twórców z TEATRU ME/ST, stworzyły ważny spektakl skierowany do osób ze swojego pokolenia.

  Spektakl kierowany jest przede wszystkim do widzów +50 ze względu na wspólne doświadczenia pokoleniowe z uczestniczkami warsztatów. Jednak uniwersalność poruszanych tematów może zainteresować publiczność w różnym wieku.

  Spektakl powstał w ramach dwuletniego projektu współfinansowanego przez m.st. Warszawa w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

  Występują: Jolanta Apolonia Świtała, Izabella Borowiec, Krystyna Gielecińska, Irena Kaczorowska,  Barbara Markowska, Izabella Pietura,  Jagoda Rewers, Wanda Seroczyńska, Małgorzata Siemiątkowska, Alina Szpilewska, Ewa Złotkiewicz.