Kategorie
Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej TEN - TON Płyty

PIOSENKI GRAŻYNY ŁOBASZEWSKIEJ

PŁYTY FESTIWALU TEN-TON MOŻNA KUPIĆ W SKLEPIE INTERNETOWYM WYGRAJ SUKCES
Piosenki można odsłuchać na kanale YouTube wydawnictwa MTJ 

 

07ten-ton-lobaszewska

PIOSENKI GRAŻYNY ŁOBASZEWSKIEJ

Przekazujemy w Państwa ręce płytę z piosenkami jednej z najwybitniejszych polskich wokalistek – Grażyny Łobaszewskiej, kompozytorki i autorki wielu śpiewanych przez siebie utworów. Fenomen ponadczasowości tej Artystki tkwi w Jej ogromnym talencie, silnej osobowości, wielkiej wrażliwości, a także wyjątkowości wykonywanego przez Nią repertuaru z gatunku pop – soul, funky, jazz – rock. Wymagający odbiorca bez trudu znajduje w nim ogromne pokłady piękna, prawdy i kunsztu wykonawczego. W archiwum muzycznym Grażyny Łobaszewskiej można wysłuchać ciekawych opowieści o ważnych momentach w życiu człowieka…

Odsłuchaj lub pobierz w formacie mp3 tutaj ->

 


 

 

07ten-ton-lobaszewska
1. SŁOWA WOLNE SĄ OD CŁA muz. Ryszard Sygitowicz, sł. Jacek Cygan
2. MOŻE ZA JAKIŚ CZAS muz. Zbigniew Górny, sł. Andrzej Sobczak
3. DZIEWCZYŃSKI SPACER muz. Krzesimir Dębski, sł. Jacek Cygan
4. ŚNIADANIE NA TRAWIE muz. G. Łobaszewska, Z. Górny, P. Schulz, sł. Jacek Cygan
5. MAGICZNE OGNIE muz. Zbigniew Górny, sł. Ireneusz Iredyński
6. ŚLADY NA WODZIE muz. Grzegorz Czaja, sł. Jan Wołek
7. WSZYSTKO CO ZŁE OMIJA MNIE (NIE MA JAK DOM) muz. Stanisław Sojka, sł. Waldemar Chyliński i Grażyna Łobaszewska
8. KOSZMARNI LUDZIE muz. Jan Borysewicz, sł. Bogdan Olewicz
9. BRZYDCY muz. Krzysztof Ścierański, sł. Jan Wołek
10. NUDA ZJADA NAS muz. Aleksander Maliszewski, sł. Magdalena Wojtaszewska-Zajfertt
11. ZANIM CZŁOWIEK WYJDZIE Z MODY muz. Krzesimir Dębski, sł. Jacek Cygan

 


WYKONAWCY UTWORÓW:

Tomasz Krupa (1, 4, 11), Patrycja Kotlarska (2), Jacek Kotlarski (2), Izabela Puk (3), Adrianna Piotrowska (4, 5), Sylwia Drabik (4, 8), Sylwia Przetak (4, 9), Jarosław Jakubiec (4), Łukasz Mielko (4, 10), Małgorzata Zielińska (4, 10), Anna Sydor (6), Kinga Zielska (7), Monika Malec (11).

MUZYCY:

Jacek Piotrowski – instrumenty klawiszowe,
Wiktor Tatarek – gitary (1-7, 9-11),
Marek Kisieliński – gitary (7, 8, 9),
Marcin Kajper – saksofony (1, 2, 4, 5, 9, 11),
Przemek Kostrzewa – trąbka (1, 2, 4, 11),
Andrzej Rękas – puzon (1, 2, 3, 11),
Robert Murakowski – trąbka, flugelhorn (3, 7, 10),
Piotr Żaczek – gitara basowa,
Robert Luty – perkusja, instrumenty perkusyjne.

Jacek Piotrowski – aranżacje,
Monika Malec – opieka artystyczna, przygotowanie wokalne (1, 4-6, 8-11)
Michalina Malczewska – przygotowanie wokalne (7)
Jacek Piotrowski,Marian Lech – realizacja nagrań,
Andrzej Karp, Jacek Piotrowski – mix,
Grzegorz Piwkowski- realizacja nagrań,
Jacek Piotrowski – produkcja muzyczna
Grzegorz Pohl – projekt okładki
Anna Michalak – producent

Produkcja – Dorożkarnia 2011
Nagrań dokonano w Studiu Dorożkarnia.


GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA

Ukończyła Podstawową Szkołę Muzyczną w Gdańsku w klasie fortepianu. Od 1970 do 1972 była słuchaczką gdańskiego Studia Piosenki PRiTV, prowadzonego przez Renatę Gleinert. Debiutowała na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze w 1971. W 1972 przeniosła się do Poznania. Śpiewała w chórkach, towarzyszących w koncertach i nagraniach Halinie Frąckowiak, Wojciechowi Skowrońskiemu i Elżbiecie Wojnowskiej. Współpracowała z grupą S-26 Andrzeja Ullmana,. z zespołem Egro Band, grupą Cancer, była też wokalistką zespołu Crash. Warto wspomnieć o komercyjnym sukcesie dwóch płyt Łobaszewskiej Something Beautiful, But Not Expensive oraz Every Day A Trial, nagranych z Crashem na rynku „zachodnim”. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wystąpiła po raz pierwszy w 1974. Później śpiewała na tym festiwalu wielokrotnie. Zdobyła tam nagrodę dziennikarzy za Nocny spacer, III nagrodę za Zwierciadło Czasu, I nagrodę za Wszystko co złe omija mnie. Występowała i nagrywała z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Dokonała licznych nagrań radiowych i telewizyjnych m.in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim. Obecnie współpracuje z Triem Jarosława Śmietany, rockowo bluesową grupą Ajagore. Ostatnio wydarzeniem muzycznym 2010 roku była premiera płyty „Dziwny jest …” z repertuarem Czesława Niemena.

 


DLACZEGO PŁYTA TEN TON JEST WYJĄTKOWA

Przekazujemy w Państwa ręce płytę z piosenkami jednej z najwybitniejszych polskich wokalistek – Grażyny Łobaszewskiej, kompozytorki i autorki wielu śpiewanych przez siebie utworów. Fenomen ponadczasowości tej Artystki tkwi w Jej ogromnym talencie, silnej osobowości, wielkiej wrażliwości, a także wyjątkowości wykonywanego przez Nią repertuaru z gatunku pop – soul, funky, jazz – rock. Wymagający odbiorca bez trudu znajduje w nim ogromne pokłady piękna, prawdy i kunsztu wykonawczego. W archiwum muzycznym Grażyny Łobaszewskiej można wysłuchać ciekawych opowieści o ważnych momentach w życiu człowieka, poznać „ludzi z duszą”, dać się przekonać, że „czas nas uczy pogody” i że „brzydcy” potrafią pięknie kochać. Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla Niej przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej i autorów tekstów, ale także Jej własne interpretacje standardów jazzowych, gospel, jak również niezwykle osobiste wersje kolęd i pastorałek z całego świata. Utwory dla G. Łobaszewskiej powstawały u takich twórców, jak m. in.: Bogdan Olewicz, Maria Czubaszek, Jacek Cygan, Jan Wołek, Justyna Holm, Krzesimir Dębski, Krzysztof Ścierański, Andrzej Pawlukiewicz … . Większość z tych piosenek to doskonała propozycja repertuarowa dla tej części młodego pokolenia, która zajmuje się śpiewaniem i muzykowaniem. Zawarte tu utwory śpiewają utalentowani wokaliści z Dorożkarni. Pragniemy, aby niniejsze wydawnictwo, a szczególnie część zawierająca podkłady muzyczne, dało młodym artystom możliwość inspiracji do pracy nad materiałem niebanalnym, pięknym, mądrym i szlachetnym … a co ważne, rodzimym.

 

WRÓĆ DO WSZYSTKICH PŁYT >